Karim Benzema zmarnował dwa rzuty karne w ciągu siedmiu minut!

KK
Karim Benzema nie wykorzystał dwóch rzutów karnych
Karim Benzema nie wykorzystał dwóch rzutów karnych ANDER GILLENEA/AFP/East News
Liga hiszpańska. Real Madryt wygrał na wyjeździe z Osasuną Pampeluna 3:1 i niemal zagwarantował sobie mistrzowski tytuł. Mimo to środowego spotkania nie będzie miło wspominał Karim Benzema. Snajper "Królewskich" w przeciągu siedmiu minut zmarnował dwa rzuty karne.

Po snajperskich popisach w Lidze Mistrzów francuskie media rozpływały się w komplementach pod adresem Karima Benzemy. W ich zgodnej opinii napastnik Realu Madryt zapracował na miano faworyta do Złotej Piłki 2022.

W rozegranym w środę meczu z Osasuną 34-latek miał jednak ogromne problemy ze skutecznością. W drugiej połowie w przeciągu siedmiu minut nie wykorzystał dwóch rzutów karnych! Francuz oddał dwa niemal identyczne strzały z jedenastu metrów i za każdym razem Sergio Herrera wyczuł jego intencje.

Mistrz świata z 2014 roku rzadko myli się z jedenastu metrów. W klubowej karierze na gole zamienił 28 rzutów karnych. Nie wykorzystał tylko czterech, z czego aż trzech w tym miesiącu.

Koszmarna skuteczność Benzemy nie przeszkodziła "Królewskim" w odniesieniu 24. zwycięstwa w sezonie. Zespół Carlo Ancelottiego do przerwy prowadził w Pampelunie 2:1, a kropkę nad "i" postawił w doliczonym czasie Lucas Vazquez.

Real w tabeli ma już siedemnaście punktów przewagi nad wiceliderem Atletico i osiemnaście nad Barceloną, która rozegrała jednak dwa mecze mniej.

Osasuna Pampeluna - Real Madryt 1:3 (1:2)
0:1 David Alaba 12
1:1 Ante Budimir 13
1:2 Marco Asensio 45
1:3 Lucas Vazquez 90+6

W 52. minucie Karim Benzema nie wykorzystał rzutu karnego (obronił Sergio Herrera).