MŚ 2022. Mecz Katar - Ekwador ONLINE. Mecz otwarcia z...

MŚ 2022. Mecz Katar - Ekwador ONLINE. Mecz otwarcia z wątkiem korupcyjnym w tle. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

MŚ 2022, Grupa A
2022-11-20 17:00

Katar

0

Ekwador

2

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• W drugim meczu grupy A Senegal zmierzy się z Holandią. To spotkanie zostanie rozegrane jutro również o 17:00. Jutro także Anglia zagra z Iranem o 14:00, natomiast o 20:00 Stany Zjednoczone podejmą Walię.

• Ekwador był wyraźnie lepszy od swoich przeciwników. Dominował w każdym aspekcie gry, był lepszy piłkarsko, taktycznie oraz znacznie silniejszy od rywala. Katar nie miał żadnego pomysłu jak przeciwstawić się rywalom. Wydaje się, że Katar szybko zakończy rywalizację na tym turnieju.

• Koniec meczu otwarcia 22. mistrzostw świata. Na inaugurację turnieju Ekwador spokojnie wygrał z Katarem 2:0.

• Zakotłowało się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale żaden z Ekwadorczyków nie zdołał oddać celnego strzału.

• Po akcji lewą stroną boiska Ekwador wywalczył rzut rożny.

• W końcówce spotkania tempo całkowicie siadło. Ekwador czeka na ostatni gwizdek, a Katar nie potrafi przedostać się na połowę rywala.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Natomiast Alan Franco pojawił się w miejsce Moisesa Caicedo.

• Dwie ostatnie zmiany w szeregach Ekwadoru. Kevin Rodriguez zmienił Michaela Estradę

• Kolejne zagranie w pole karne Ekwadoru, ale tym razem pewnie Hernan Galindez.

• Mohamed Muntari oddał zaskakujący strzał z linii pola karnego Ekwadoru i piłka wylądowała na siatce bramki Ekwadoru!

• Jeremy Sarmiento popędził środkiem pola, ale zagrał zbyt mocno w pole karne Kataru.

• Gonzalo Plata fatalnie dośrodkował. Od bramki rozpocznie Saad Al Sheeb.

• Kolejny faul na połowie Kataru przez gospodarzy. Okazja dla Ekwadoru.

• Prostopadłe podanie do Gonzalo Platy, ale w ostatniej chwili uprzedził go bramkarz Kataru.

• Szybka, koronkowa akcja Ekwadoru, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

• Kolejna żółta kartka w tym meczu. Ukarany Akram Afif.

• Druga zmiana w Ekwadorze. Jose Cifuentes mienił Ennera Valencię.

• Enner Valencia nie podnosi się z murawy. Wydaje się, że ma jakieś problemy z kolanem.

• Akram Afif oddał strzał z dystansu, ale bardzo niecelny.

• Złe dośrodkowanie i Katar wyszedł obronną ręką.

• Kolejny rzut wolny dla Ekwadoru blisko "szesnastki" gospodarzy turnieju.

• Natomiast Mohamed Muntari pojawił się w miejsce Almoeza Aliego.

• Dwie zmiany w zespole gospodarzy. Mohammed Waad zmienił Hassana Al-Haydosa

• Wrzutka z rzutu wolnego nie zagroziła defensywie Kataru.

• Rzut wolny dla Ekwadoru blisko pola karnego gospodarzy.

• Gonzalo Plata zagrał w pole karne Kataru, ale tam żaden z Ekwadorczyków nie zdołał przyjąć piłki.

• Pierwsza zmiana na tym turnieju w szeregach Ekwadoru. Jeremy Sarmiento zmienił Roberto Ibarrę.

• Mało interesująca ta druga połowa meczu. Katarczycy próbują rozgrywać piłkę, ale zupełnie bez zagrożenia dla rywali. Natomiast Ekwador wydaje się odpoczywać w obronie.

• W odpowiedzi zagranie w pole karne Kataru, ale spokojnie interweniuje bramkarz.

• Po dośrodkowaniu z lewej strony w pole karne Ekwadoru do strzału głową doszedł Pedro Miguel, ale gracz Kataru uderzył bardzo niecelnie.

• Angelo Preciado ucierpiał po jednym ze starć w środku pola.

• Kolejny faul w środku pola. Tym razem bez kartki.

• Kolejna żółta kartka w tym meczu, a tym razem ukarany Sebas Mendez

• Romario Ibarra został obsłużony znakomitym prostopadłym podaniem, minął rywala i oddał mocny strzał, ale świetną interwencją popisał się bramkarz Kataru!

• Gonzalo Plata znakomicie popędził środkiem pola, minął trójkę rywali i zagrał w pole karne Kataru, ale tam żaden z graczy Ekwadoru nie zdołał oddać strzału.

• Ekwador wydaje się oddawać inicjatywę. Jednak Katar nie ma pomysłu na zagrożenie bramki rywala.

• Bassam Al-Rawi zagrał prostopadle w pole karne Ekwadoru, ale za piłką nie popędził żaden z graczy Kataru.

• Spokojny początek drugiej połowy meczu. Katar próbuje rozegrać piłkę od własnej obrony.

• Rozpoczynamy drugą połowę rywalizacji!

• Piłkarze obu drużyn wracają na murawę Al-Bayt Stadium w Al-Khor. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Ekwador był zdecydowanie lepszy od rywali niemal w każdym aspekcie. U gospodarzy dominuje chaos i zupełnie nie mają pomysłu jak przeciwstawić się rywalom. Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Ekwador pewnie prowadzi z Katarem 2:0.

• Hassan Al-Haydos popędził prawą stroną boiska, znakomicie dośrodkował na głowę Almoeza Aliego, ale ten fatalnie spudłował!

• Ostatnie minuty pierwszej połowy meczu mało intensywne. Ekwador uspokoił grę, natomiast Katar nie ma pomysłu jak odebrać piłkę.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył aż pięć minut.

• Enner Valencia wrócił do gry.

• Ostry faul po którym ucierpiał Enner Valencia.

• Próba ofensywnej akcji gospodarzy, jednak błąd techniczny sprawił, że łatwo stracili piłkę.

• Znakomite prostopadłe podanie do Ennera Valencii, ale tego w ostatniej chwili uprzedził jeden z graczy gospodarzy.

• Długie dośrodkowanie w pole karne Kataru, ale tym razem pewnie interweniował bramkarz.

• Kolejna żółta kartka dla gracza gospodarzy. Tym razem ukarany Karim Boudiaf.

• Wrzutka z rzutu wolnego tym razem bez zagrożenia.

• Kolejny faul gospodarzy i kolejna szansa z rzutu wolnego dla Ekwadoru.

• Po znakomitym dośrodkowaniu z prawej strony boiska do strzału głową doszedł Enner Valencia i kapitalnym strzałem podwyższył wynik!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Enner Valencia podwyższa na 2:0!!!

• Moises Caicedo został ukarany żółtą kartką po faulu w środku pola.

• Romario Ibarra przejął piłkę pod polem karnym gospodarzy i oddał szybki, ale bardzo niecelny strzał z dystansu.

• Ekwador całkowicie dominuje. Spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola.

• Akcja Ekwadoru prawą stroną boiska została łatwo zatrzymana przez rywali.

• Gospodarze wciąż nie potrafią pozbierać się po fatalnym początku. Katar nie jest w stanie rozegrać kilku dokładnych podań i utrzymać się przy piłce.

• Ali Almoez został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Saad Al Sheeb i Michael Estrada ucierpieli po zderzeniu w polu karnym Kataru, ale raczej obaj gracze za chwilę wrócą do gry.

• Znakomite zagranie w pole karne Kataru, ale tam Michael Estrada nie zdołał skierować piłki głową do bramki!

• Gospodarze próbowali odpowiedzieć. Szybkie zagranie w pole karne Ekwadoru, ale bramkarz rozpocznie od własnej bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Enner Valencia spokojnie wykonuje rzut karny i pewnie umieszcza piłkę w bramce!

• Żółtą kartką ukarany bramkarz Kataru Saad Al Sheeb.

• Rzut karny dla reprezentacji Ekwadoru po faulu bramkarza na Ennerze Valencii!

• Ekwador pogubił się w rozegraniu piłki i łatwo stracił piłkę na własnej połowie.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce gospodarzy.

• Kolejne dośrodkowanie i tym razem rzut rożny dla Ekwadoru.

• Dośrodkowanie w pole karne Kataru bez zagrożenia.

• Kolejne zagranie w pole karne gospodarzy, ale bramkarz Kataru zdołał wypiąstkować piłkę.

• Zagranie w pole karne Kataru do Ennera Valencii, ten zgrał piłkę, ale żaden z Ekwadorczyków nie dopadł do tego podania.

• Ekwadorczycy spokojnie konstruują akcję w środku pola.

• Reprezentacja Ekwadoru zdobywa bramkę, jednak po sprawdzeniu przez VAR arbiter dopatrzył się kontrowersyjnego spalonego!

• Pierwszy rzut wolny dla Ekwadoru na połowie rywala.

• Twarda gra po obu stronach. Ekwadorczycy atakują wślizgami, a gospodarze nie pozostają dłużni.

• Dużo chaosu w pierwszych sekundach tego meczu. Żaden z zespołów nie potrafi wymienić kilu dokładnych podań.

• Rozpoczynamy 22. piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie stadionu Al-Bayt Stadium, za chwilę rozpoczniemy rywalizację!

• Natomiast oto skład reprezentacji Ekwadoru:

• A bardziej czytelnie wygląda to tak: Saad Al Sheeb - Abdelkarim Hassen, Boualem Khoukhi, Bassam Al Rawi - Homam Ahmed, Abdulaziz Hatem, Karim Boudiaf, Pedro Miguel - Akram Afif, Almoez Ali, Hasan Al Haydos.

• Tak prezentuje się skład reprezentacji Kataru, czyli gospodarzy tegorocznego Mundialu:

• Dzisiejszy mecz zostanie rozegrany na Al-Khor, Al-Bayt Stadium, który może pomieścić 60 000 kibiców. Inauguracja miała miejsce 30 listopada zeszłego roku w meczu Arab Cup pomiędzy Katarem, a Bahrajnem, który zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0.

• Kibice obu drużyn są już na stadionie! Co prawda Ekwadorczyków nie ma zbyt wielu, zwłaszcza tych prawdziwych. Jednak tej kwestii nie warto teraz komentować.

• W kolejnych sześciu meczach towarzyskich Ekwador wygrał dwa spotkania i cztery zremisował. We żadnym z tych spotkań Ekwador nie stracił bramki, ale zdobył tylko dwa. Wszystkie cztery remisy kończyły się bez bramek. Wydaje się zatem, że w dzisiejszym pojedynku nie zobaczymy zbyt wiele goli, jednak miejmy nadzieję, że obraz gry będzie nieco inny.

• Natomiast reprezentacja Ekwadoru na początku roku rozegrała cztery ostatnie mecze eliminacji mistrzostw świata federacji CONMEBOL. Ekwadorczycy nie wygrali żadnego z tych spotkań, gdyż zremisowali z Brazylią, Peru i Argentyną oraz przegrali na wyjeździe z Paragwajem. Jednak wcześniejsze wyniki spowodowały, że Ekwador zajął czwarte miejsce w eliminacjach i bezpośrednio awansował na Mundial.

• W tym roku reprezentacja Kataru rozegrała aż osiemnaście meczów towarzyskich. Katarska drużyna ułożyła ten sezon ligowy pod turniej mistrzostw świata, więc reprezentacja miała szanse na wiele zgrupowań i znakomite przygotowanie do turnieju. W tych spotkaniach Katarczycy odnotowali osiem zwycięstw, osiem remisów i dwie porażki. Z tych nieco bardziej miarodajnych sparingów Katar bezbramkowo zremisował ze Słowenią i wygrał 1:0 z Albanią. Pozostałe mecze towarzyskie były zazwyczaj bardzo egzotyczne. Jedyne drużyny, które zdołały pokonać Katar to młodzieżowa reprezentacja Chorwacji i dorosła reprezentacja Kanady.

• Przed rozpoczęciem turnieju było mnóstwo kontrowersji związanych z organizacją mistrzostw świata przez Katar i wszystkiego co się wokół tego dzieje. Jednak dzisiaj skupmy się wreszcie na tym co najważniejsze, czyli piłce nożnej! Mistrzostwa świata zainaugurują dwie egzotyczne reprezentacje, które dla przeciętego kibica piłki nożnej są zazwyczaj anonimowe.

• Witamy serdecznie! Dzisiaj przyszedł czas inauguracji 22. piłkarskich mistrzostw świata! W meczu otwarcia reprezentacja Kataru zmierzy się z reprezentacją Ekwadoru! Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Katar - Ekwador LIVE! Mecz otwarcia z wątkiem korupcyjnym w tle

Katar - Ekwador LIVE! Mecz otwarcia z wątkiem korupcyjnym w tle ©PAP, EPA CHRISTIAN BRUNA

MŚ 2022. Mecz Katar - Ekwador ONLINE. Nie jak zawsze latem, lecz pod koniec listopada, gdy w Polsce akurat spadł pierwszy śnieg. Za 200 miliardów dolarów wydanych na inwestycje, okupione śmiercią 7,5 tys. robotników, w kraju nierespektującym praw człowieka - z taką właśnie otoczką startują mistrzostwa świata, w których meczowi otwarcia od razu towarzyszy wątek korupcyjny. Relacja LIVE z pierwszego spotkania w niedzielę od godziny 17:00.

MŚ 2022. Mecz Katar - Ekwador ONLINE

Katar jak to ma w zwyczaju (vide piłka ręczna), na potrzeby udanego turnieju zatrudnił piłkarzy - najemników. Połowę kadry utworzyli bowiem zawodnicy urodzeni poza tym krajem. Są więc piłkarze z Francji, Portugalii, Algierii, Ghany, Egiptu, Iraku, Bahrajnu, Tanzanii czy Sudanu. Drużynę prowadzi trener z Hiszpanii.

Jako gospodarz turnieju Katar nie wziął udziału w eliminacjach. W wolnych terminach rozgrywał więc mecze towarzyskie. Tuż przed inauguracją pokonał Panamę (2:1) oraz Albanię (1:0). We wrześniu postawił się Chile (2:2), ale przegrał z Kanadą (0:2). Część z tych spotkań rozegrał w Europie - głównie w ojczyźnie selekcjonera.

Źródła izraelskie posądzają Katarczyków o przekupienie piłkarzy z Ekwadoru. Ci za kwotę przeszło 7 mln dolarów mieliby odpuścić drugą połowę, w której padłaby decydująca bramka.

Ekwador jest faworytem według bukmacherów. Do turnieju awansował jako czwarty najlepszy zespół z Ameryki Południowej - za Brazylią, Argentyną, Urugwajem, czyli drużynami, z którymi toczył bardzo wyrównane boje. Tuż przed turniejem w Ekwadorze szwankowała jednak skuteczność. Bezbramkowo zakończyły się sparingi z Arabią Saudyjską, Japonią oraz Irakiem.

Mecz otwarcia poprowadzi doświadczony włoski sędzia Daniele Orsato. Z perspektywy VAR-u wspierać go będzie Polak Tomasz Listkiewicz.

To jedyny niedzielny mecz mundialu. W poniedziałek do rywalizacji w grupie A dołączą pozostałe drużyny; o 17:00 zagra Senegal z faworyzowaną Holandią.

Felix Sanchez, selekcjoner Kataru: - Znamy poziom prezentowany przez naszych rywali. Doceniamy ich i szanujemy. Nie ulega wątpliwości, że ze względu na przeszłość, doświadczenie, ligi i kluby, w których grają ich piłkarze, są przed nami. Oni wszyscy mogli sobie już dopisać trzy punkty za mecz z nami, bo na papierze tak to wygląda, ale... Mam nadzieję, że będziemy godnym przeciwnikiem, pokażemy, że stać nas na równą grę.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Katar - Ekwador 4:3 (mecz towarzyski, 12.10.2018)

MŚ 2022. Mecz Katar - Ekwador TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w TVP 1 oraz TVP Sport. Komentuje duet Jacek Laskowski - Robert Podoliński. W internecie mecz na stronie i w aplikacji TVP Sport oraz w Smart TV i HbbTV. Początek studia w TVP Sport od godziny 15:00, w TVP 1 od 15:30, ceremonia otwarcia mundialu o 15:45. Poprowadzi ją Piotr Sobczyński. Studio przedmeczowe i pomeczowe poprowadzi Maciej Kurzajewski. Jego gośćmi będą Łukasz Gikiewicz, Bartłomiej Rabij oraz Marek Szkolnikowski. Sędziowskie kontrowersje wyjaśni Michał Listkiewicz. Relacja LIVE z meczu Katar - Ekwador od 17:00 w GOL24 - zapraszamy!