Kazachowie okazali się lepsi

Justyna Włodek
Robert Szczot swoim trafieniem uratował honor Górnika.
Robert Szczot swoim trafieniem uratował honor Górnika. Marcin Włodek (Ekstraklasa.net)
W drugim sparingowym spotkaniu soboty, Górnik Zabrze został pokonany przez kazachstańską drużynę Żetisu Tałdykorgan. Wynik końcowy spotkania opiewał na 1:3.

Przypomnijmy, że dziś w planach „trójkolorowych” było rozegranie dwóch sparingów. Pierwszym, przedpołudniowym partnerem była ukraińska ekipa Arsenał Kijów, która „zezwoliła” jedynie na remis. Bramkę dla Zabrza na 1:1, ustrzelił Adam Banaś.

W drugim meczu przeciwnik okazał się nieco silniejszy i pokonał „trójkolorowych” 3:1. Co ciekawe, wynik końcowy został ustanowiony jeszcze przed gwizdkiem sygnalizującym przerwę. Honorowe trafienie dla ekipy z Górnego Śląska zaliczył Robert Szczot, który pokonał bramkarza rywala w 43. minucie. Asystą popisał się Vladimir Balat.

Górnik Zabrze - Żetisu Tałdykorgan 1:3 (1:3)