2

Polska

2

• To tyle na dzisiaj, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

• Słabo rozpoczynamy te eliminacje, remis w Kazachstanie nie jest powodem do dumy. Gra musi się poprawić w następnych spotkaniach.

• Koniec meczu, kompromitacja Polaków w Astanie! 2:2 z Kazachstanem po utracie dwubramkowego prowadzenia!

• Długie podanie Bartosza Salamona, strzał na bramkę oddaje Arkadiusz Milik, ale bramkarz nie ma z jego uderzeniem najmniejszych problemów.

• Sędzia dolicza cztery minuty do drugiej połowy meczu.

• Bardzo słabe i przede wszystkim niepotrzebne uderzenie Kamila Glika z dalekiej odległości.

• Strzał z dystansu Karola Linettego, ale zbyt słaby, by zaskoczyć bramkarza. Wciąż remis w Astanie.

• Jakub Błaszczykowski z ostrego kąta uderza w słupek! Ależ mamy dziś pecha!

• Karol Linetty zmienia Bartosza Kapustkę, to dopiero pierwsza zmiana w naszej drużynie.

• Jeszcze raz w polu karnym pada Robert Lewandowski, sędzia znowu nie używa gwizdka... robi się coraz mniej ciekawie.

• Ostatnia zmiana w ekipie naszych rywali. Islamkhan zmieniony przez Askhata Tagybergena.

• Zastanawia, że wciąż nie doczekaliśmy się zmian w polskiej drużynie...

• Jeszcze jedna dobra sytuacja strzelecka Arkadiusza Milika, ale skutecznie w ostatniej chwili zablokowali go obrońcy!

• Przewinień nie ma końca... z kartką Bauyrzhan Islamkhan.

• Kamil Glik zachował się niesportowo, trącając nogą rywala, który symulował kontuzję. Za to również ukarany kartką.

• Jeszcze jedna kara indywidualna, dostaje ją Islambek Kuat.

• Faulowany Piotr Zieliński, sędzia ukarał kartką Sergeya Khiznichenkę.

• Murawę opuszcza Maksat Maizhanov, a zmienia go Azat Nurgaliev.

• Słabe uderzenie Arkadiusza Milika, piłka w rękawicach golkipera Kazachstanu.

• Tym razem Robert Lewandowski przyjął piłkę w szesnastce, ale został w ostatniej chwili zablokowany. Wciąż nie wygląda to dobrze.

• Piotr Zieliński przedarł się środkiem pola, wyłożył piłkę Robertowi Lewandowskiemu, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• Renat Abdulin zmienił Yeldosa Akhmetova.

• Polacy grają po prostu beznadziejnie. Muszą po prostu wziąć się w tej chwili do roboty, bowiem gospodarze rozkręcają się. Khiznickenko zdobywa swoją drugą bramkę w meczu, uderzenie z najbliższej odległości trafia do siatki.

• Coś niesamowitego... remis w Astanie. Sergey Khiznichenko.

• Maksat Baizhanov z kartką za starcie z Arkadiuszem Milikiem.

• Piłka ląduje w rękawicach Łukasza Fabiańskiego.

• Łukasz Piszczek z żółtą kartką za faul obok linii pola karnego. Słabo teraz grają reprezentanci Polski...

• Źle zachowali się nasi defensorzy, którzy minęli się z piłką, próbując wybić ją przed byłym napastnikiem Korony Kielce. Ten przyjął piłkę na klatkę piersiową, po czym uderzył obok Fabiańskiego.

• Niestety, jest już tylko 1:2. Trafia Sergey Khiznichenko.

• Sergey Khiznichenko chciał wywalczyć rzut rożny w walce z dwoma naszymi obrońcami, ale wyglądało to beznadziejnie, grę wznowi Łukasz Fabiański.

• Bardzo mocne podanie Łukasza Piszczka w kierunku Roberta Lewandowskiego przechwycił Stas Pokatilov.

• W przerwie nie było żadnych zmian w składach.

• Mecz wznowiony, przy piłce reprezentacja Polski!

• Zawodnicy wychodzą na murawę, za chwilę ruszamy z drugą częścią meczu.

• :)

• Czas na komentarz dotyczący pierwszej połowy. Polacy prowadzą zasłużenie, choć od strzelenia drugiego gola pozwolili sobie na rozluźnienie, czego omal nie wykorzystali Kazachowie. Mimo to wydaje się, że zwycięstwo naszej reprezentacji jest formalnością. Czekamy na więcej bramek po przerwie!

• A oto wyniki do przerwy wszystkich rozgrywanych obecnie meczów eliminacji do Mistrzostw Świata.

• Koniec pierwszej połowy w Astanie, Polska prowadzi z Kazachstanem 2:0.

• Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

• Niesamowita sytuacja, Arkadiusz Milik ponownie trafia w obramowanie bramki w sytuacji sam na sam! Mogło być już 3:0!

• Yeldos Akhmetov z żółtą kartką za faul na Robercie Lewandowskim.

• Cudowna interwencja Łukasza Fabiańskiego, jeszcze raz w roli głównej Bauyrzhan Islamkhan, który świetnie dośrodkował w pole karne, nasz bramkarz efektownie broni strzał jednego z rywali.

• Obserwujemy moment nieco lepszej gry gospodarzy, ale poza poprzednią sytuacją, wciąż brakuje dogodnych okazji bramkowych dla Kazachów,

• Stuprocentowa sytuacja dla Kazachstanu! Bauyrzhan Islamkhan minął naszych defensorów, po czym mając przed sobą tylko Łukasza Fabiańskiego katastrofalnie spudłował, posyłając piłkę obok słupka!

• Świetne wykonanie rzutu karnego. Piłka w lewym rogu, Stas Pokatilov w prawym!

• GOOOOL!!! 2:0, LEWANDOWSKI SIĘ NIE MYLI!!!

• Co się odwlecze, to nie uciecze - jedenastka dla Polski, faulowany Robert Lewandowski!

• Mała poprawka - Milik nie trafił w słupek, tylko w poprzeczkę, warto wspomnieć, że uderzał słabszą, prawą nogą.

• Arkadiusz Milik w stuprocentowej sytuacji trafia w słupek, ależ to była okazja biało-czerwonych! Pięknie rozegraliśmy piłkę przed polem karnym, to powinna być bramka!

• Po 30 minutach gry możemy pokusić się o pierwsze podsumowanie. Polacy dobrze rozgrywają piłkę, Kazachowie dużo biegają, ale nie ma w tym jakości piłkarskiej, dlatego wciąż nie było większego zagrożenia pod naszą bramką.

• Żółtą kartką ukarany Piotr Zieliński.

• Wielbłąd Łukasza Piszczka, po którym przed świetną szansą stanęli gospodarze! Na szczęście błąd prawego obrońcy naprawia Bartosz Salamon, wybijając piłkę poza linię końcową.

• Łukasz Fabiański bez najmniejszych problemów przejmuje dośrodkowanie Dimitri Szomko.

• Bardzo sprytne rozegranie rzutu rożnego przez Polaków, futbolówka trafia przed pole karne do Piotra Zielińskiego, piłkarz Napoli uderza bez zastanowienia, ale w jednego z rywali.

• Po błędzie gospodarzy piłkę przejął Jakub Błaszczykowski, ale zbyt mocno posłał piłkę do Grzegorza Krychowiaka - to mogło być 2:0!

• Górna piłka skierowana do Roberta Lewandowskiego, ale naszego snajpera kolejny raz skutecznie przykrył Serhiy Malyi.

• ...a także Serhiu Malyi, który wdał się w dyskusję z arbitrem.

• Na murawie doszło do awantury, kartką ukarany Robert Lewandowski...

• Dania prowadzi z Armenią 1:0.

• Polacy mieli rzut wolny po kolejnym już faulu na Arkadiuszu Miliku, ale brak zrozumienia naszych reprezentantów skutkuje stratą piłki.

• Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy po niepewnej interwencji Bartosza Salamona.

• Kazachowie mogli bardzo szybko odpowiedzieć, ale na szczęście na spalonym złapany został Sergey Khiznichenko.

• Akcja trójki Piszczek-Lewandowski-Błaszczykowski, piłka trafia do tego ostatniego, który świetnym dośrodkowaniem obsługuje zawodnika Leicester City. Ten nie miał problemów z posłaniem piłki do siatki obok bezradnego bramkarza.

• GOOOOOOL!!! DO SIATKI TRAFIA BARTOSZ KAPUSTKA, PROWADZIMY 1:0!!

• Arkadiusz Milik faulowany w środku pola.

• Serikzhan Muzhikov próbował dośrodkować piłkę spod linii końcowej, ale futbolówka opuściła plac gry.

• Jeszcze jedna próba mocnego zagrania, będzie groźny aut dla Polaków, na wysokości pola karnego. Piłka jednak wraca pod nogi Łukasza Fabiańskiego.

• Pierwsze odważne zagranie Bartosza Salamona w kierunku Arkadiusza Milika, ale było ono zdecydowanie za mocne. Grę od bramki wznowi Stas Pokatilov.

• Seria niedokładnych podań przy linii bocznej, przy piłce już Polacy.

• Mecz rozpoczyna się, przy piłce reprezentacja Kazachstanu!

• Przed nami jeszcze losowanie stron, do pierwszego gwizdka jeszcze dosłownie kilka chwil!

• Przed nami jeszcze hymn Kazachstanu.

• Z głośników wybrzmiewa Mazurek Dąbrowskiego!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę stadionu w Astanie, za kilka minut zaczynamy!

• Do Astany przyjechało wiele kibiców w biało-czerwonych barwach, choć przecież oba kraje dzielą tysiące kilometrów. Należą im się słowa uznania.

• Do meczu pozostał już tylko kwadrans, warto się jeszcze zapoznać z zapowiedzią, którą znaleźć można tutaj.

• Warte odnotowania jest, że w jedenastce Adama Nawałki nie ma zawodnika, który jest zawodnikiem klubu z Ekstraklasy.

• Sędzią spotkania będzie holenderski arbiter międzynarodowy Serdar Gozubuyuk.

• Rezerwowi Polski: Artur Boruc, Wojciech Szczęsny, Artur Jędrzejczyk, Thiago Cionek, Igor Lewczuk, Karol Linetty, Michał Pazdan, Łukasz Teodorczyk, Tomasz Jodłowiec, Paweł Wszołek i Kamil Wilczek.

• Rezerwowi Kazachstanu: David Loria, Viktor Dmitrenko, Almir Mukhutdinov, Samat Smakov, Askhat Tagybergen, Azat Nurgaliev, Jasulan Moldakaraev, Ilias Amirseitov, Roman Murtazayev, Samat Otarbayev i Renat Abdulin.

• Do meczu coraz bliżej, podajmy więc ławki rezerwowych obu zespołów, rozpoczynając od gospodarzy...

• Dzisiejsze spotkanie otwierać będzie eliminacje do Mistrzostw Świata w Rosji, ważne jest, aby rozpocząć je od trzech punktów w starciu ze zdecydowanie słabą drużyną. Zdecydowanym faworytem spotkania są Polacy.

• W składzie Kazachów natomiast pojawiają się dwa znane polskim kibicom nazwiska - grający niegdyś w Koronie Kielce Sergey Khiznichenko i Abzal Beisebekov.

• W składzie Polski niespodziewanie brakuje Michała Pazdana, który na rozgrzewce przedmeczowej doznał urazu. Zastąpi go Bartosz Salamon.

• Dobry wieczór, wita się z Państwem Piotr Bernaciak, już za nieco ponad godzinę reprezentacja Polski zmierzy się na wyjeździe z Kazachstanem. Startujemy z relacją LIVE!