Keeza IV liga piłkarska. Lider rozprawił się na wyjeździe z Hetmanem (galeria)

Wojciech Konończuk
Piłkarze Tura (jaśniejsze stroje) na inaugurację wiosny wygrali 3:0 z Hetmanem Białystok Wojciech Wojtkielewicz
Od mocnego uderzenia piłkarską wiosnę rozpoczął Tur Bielsk Podlaski. Lider Keeza IV ligi pewnie wygrał na wyjeździe 3:0 z Hetmanem Białystok. Punkty zgubił wicelider ze Szczuczyna. Wissa zremisowała w Michałowie 2:2.

Hetmańscy sami sobie skomplikowali i tak bardzo trudne zadanie zatrzymania Tura. Już w 2. minucie stracili piłkę, a ratujący sytuację Mateusz Sawicki popełnił faul taktyczny i zobaczył czerwoną kartkę. Bielszczanie wykorzystali liczebną przewagę bardzo szybko, a gola, po wygranym pojedynku z bramkarzem rywali, strzelił Marcin Bazylewski.

Długo utrzymywało się skromne prowadzenie faworytów z Tura, którzy w ciągu kilkudziesięciu sekund drugiej połowy przypieczętowali triumf. Patryk Stypułkowski najpierw uderzył technicznie, a potem dobił strzał Patryka Niemczynowicza i było po wszystkim.

Hetmańskim inauguracja nie udała się, a w znacznie lepszych nastrojach byli piłkarze drugiej ekipy ze stolicy regionu - MOSP-u, którzy po zaciętym meczu wygrali 3:2 z Orłem Kolno.

- To był ciężki mecz, z gatunku tych za sześć punktów. Zwycięstwo dało nam trochę oddechu i oby było dla nas zapowiedzią udanej wiosny - mówi trener białostoczan Piotr Szydłowski.

Kluczowa akcja miała miejsce kwadrans przed końcem, przy remisie 2:2. Sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, a protestujący przeciwko tej decyzji grający trener Orła Ireneusz Piwko zobaczył czerwoną kartkę. Z 11 metrów nie pomylił się Igor Mularczyk, dając gospodarzom zwycięstwo.

Emocji nie brakowało też w Michałowie, gdzie gospodarze zatrzymali wicelidera ze Szczuczyna, remisując z Wissą 2:2, chociaż do przerwy goście prowadzili 2:0.

- Trzeba przyznać, że Wissa była zespołem piłkarsko lepszym, a remis jest dla nas nagrodą za ambicję i dobrą drugą połowę. Na pewno zdobyty punkt bardzo nas cieszy - komentuje trener Michałowa Grzegorz Szymański.

Znakomicie rundę rozpoczął ŁKS 1926 Łomża, który wygrał z rezerwami Wigier Suwałki aż 5:0. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Patryk Szymański.

WYNIKI 18. KOLEJKI
Wigry II Suwałki - ŁKS 1926 Łomża 0:5 (0:2). Bramki: 0:1 - Szymański (2), 0:2 - Koc (22), 0:3 - Jastrzębski (37), 0:4 - Szymański (48), 0:5 - Szymański (62).
Hetman Białystok - Tur Bielsk Podlaski 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Bazylewski (9), 0:2 - Stypułkowski (68), 0:3 - Stypułkowski (69).
Warmia Grajewo - Sokół 1946 Sokółka 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Dzierzgowski (48).
Krypnianka Krypno - Sparta Augustów 3:1. Bramki dla Krypnianki: Kaczyński - 2, Cybulko.
KS Michałowo - Wissa Szczuczyn 2:2 (0:2). Bramki dla Michałowa: Skiepko (60), Roszkowski (74).
MOSP Białystok - Orzeł Kolno 3:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Bućko (31), 1:1 (47), 1:2 - (55), 2:2 - Sawicki (70), 3:2 - Mularczyk (76-karny).
Cresovia Siemiatycze - Promień Mońki 4:4.
Mecz: MKS Mielnik - Dąb Dąbrowa Białostocka został przełożony.