Keeza IV liga. Wissa - Warmia 3:0. Zespół ze Szczuczyna nie zmarnował szansy

Wojciech Konończuk
Wissa Szczuczyn została mistrzem Keeza IV Ligi
Wissa Szczuczyn została mistrzem Keeza IV Ligi facebook/Wissa-Szczuczyn
Wissa Szczuczyn nie zmarnowała wielkiej szansy i po pokonaniu u siebie Warmii Grajewo 3:0 zapewniła sobie awans do III ligi. Długo liderujący w Keeza IV lidze Tur Bielsk Podlaski musiał zadowolić się drugim miejscem.

Piłkarze Wissy nie zamierzali oglądać się na to, co w korespondencyjnym pojedynku zrobi Tur, wzięli sprawy w swoje ręce i już po kwadransie prowadzili, po uderzeniu z dystansu Mariusza Łapińskiego. Kiedy w 29. minucie z rzutu karnego na 2:0 podwyższył Damian Toczydłowski stało się jasne, że Szczuczyn będzie miał III ligę. Po zmianie stron gospodarze przypieczętowali triumf fantastycznym uderzeniem w okienko, autorstwa Łapińskiego i mogli fetować sukces.

W Bielsku Podlaskim Tur również znakomicie otworzył mecz, bo już w 9. minucie Krzysztof Cudowski uderzeniem głową zaskoczył bramkarza Krypnianki. Potem jednak było już pod górę dla wicelidera. Tuż przed przerwą goście z Krypna dobrze rozegrali rzut wolny i wyrównali za sprawą Adama Orłowskiego, a wkrótce po zmianie stron wyszli na prowadzenie, kiedy sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Adrian Turowski.

Tur walczył ambitnie i wyrównał po rzucie karnym Karola Kosińskiego, ale był to gol na otarcie łez, bo przy wyniku Wissy nawet wygrana nie dawałaby bielszczanom awansu.

Efektownie sezon zakończył Promień Mońki, pokonując 5:1 MOSP Białystok. Hat-trickiem popisał się Maciej Odyjewski, a po golu dołożyli Łukasz Godlewski i Patryk Poliński. Honorowe trafienie dla gości było dziełem Jakuba Wołosika.

Kilka spotkań nie doszło do skutku, ale nie zależnie od ich rozstrzygnięć do okręgówki spadną rezerwy Wigier Suwałki, Sokół 1946 Sokółka, Sparta Augustów, MKS Mielnik i Dąb Dąbrowa Białostocka.

WYNIKI 34. KOLEJKI
Promień Mońki - MOSP Białystok 5:1 (3:0).
Bramki: 1:0 - Godlewski (21), 2:0 - Odyjewski (36), 3:0 - Poliński (43), 4:0 - Odyjewski (65), 4:1 - Wołosik (75), 5:1 - Odyjewski (77).

Sokół 1946 Sokółka - Cresovia Siemiatycze 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Tomczyk (89).

Wissa Szczuczyn - Warmia Grajewo 3:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Łapiński (15), 2:0 - Toczydłowski (29-karny), 3:0 - Łapiński (83).

Tur Bielsk Podlaski - Krypnianka Krypno 2:2 (1:1). Bramki: 1:0 - Cudowski (9), 1:1 - Orłowski (43), 1:2 - Turowski (48), 2:2 - K. Kosiński (80-karny).

ŁKS 1926 Łomża 3:0 (walkower).
Sparta 1951 Szepietowo - MKS Mielnik 3:0 (walkower).

Mecze: Dąb Dąbrowa Białostocka - Wigry II Suwałki oraz Sparta Augustów - KS Michałowo nie zostały rozegrane.
Pauzował: Orzeł Kolno.