Kibice Górnika Zabrze zmrożeni meczem z Cracovią. Ich zespół przegrał 0:2. ZDJĘCIA

Rafał Musioł
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Oskar Nowak
Piłkarze Górnika Zabrze przegrali w Krakowie z Cracovią i nad strefą spadkową mają już tylko trzy punkty przewagi. Zobaczcie zdjęcia kibiców i z meczu Cracovia - Górnik Zabrze.

Górnik Zabrze fatalnie rozpoczął rundę wiosenną. Zespół Bartoscha Gaula - osłabiony wirusami z tureckiego obozu - na boisku Cracovii wyglądał jak zahibernowany i nie potrafił przeprowadzić żadnej składnej akcji. Gospodarze też nie imponowali, ale odnieśli pewne zwycięstwo.

W pierwszej połowie Cracovia trafiła raz. W 17 minucie po rzucie rożnym piłka spadła na stojącego tyłem do bramki Virgila Ghitę, a ten podbił ją właściwie już karkiem i... przelobował Daniela Bielicę.

Zabrzanie, którzy wyszli na murawę bez mającego problemy mięśniowe Szymona Włodarczyka, prezentowali mizerię z przodu, chaos w środku i dramat z tyłu. Żadne z kluczowych podań nie trafiło też do Łukasza Podolskiego, liczącego na „kołyskę” dla córeczki. Za to Kryspin Szcześniak, który nie dopilnował strzelca przy straconym golu, w ostatniej akcji ocalił kolegów przed większym deficytem.

Oznaczało to jednak tylko odroczenie wyroku. Po przerwie krakowianie przeprowadzili krótką ofensywę. Benjamin Kallman w sytuacji sam na sam kopnął piłkę w boczną siatkę, ale po chwili kolejny rzut rożny przyniósł kolejny koszmarny błąd obrony gości i główkę na wagę gola.

Zadowolona Cracovia dała Górnikowi szansę, by wreszcie zaczął grać, i czekała na kontry. Gole już jednak nie padły, za to w 90+1 Podolski potężnym kopnięciem trafił piłką w poprzeczkę. Koniec końców zabarzanie zakończyli mecz bez celnego strzału i ponieśli trzecią ligową porażkę z rzędu.

Cracovia - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)