Kibice, którzy przyszli na mecz GKS - Chojniczanka (3:0), nie żałowali. Ich zespół wygrał i wrócił do strefy barażowej. ZDJĘCIA

Rafał Musioł
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
GKS Katowice pokonał Chojniczankę Chojnice 3:0 i znów jest w strefie barażowej. Zespół Rafała Góraka odniósł trzecie domowe zwycięstwo w tym sezonie. Zobaczcie zdjęcia z Bukowej.

Cel GKS-u Katowice było oczywisty. Zwycięstwo nad Chojniczanką Chojnice oznaczało powrót GieKSy do strefy barażowej. I chociaż na gole kibice musieli sporo poczekać, to ostateczny wynik nie pozostawił wątpliwości który z zespołów dominował na murawie.

Już w pierwszej połowie gospodarze powinni objąć prowadzenie, ale ani Jakub Arak, ani żaden z jego partnerów, nie pokonali Mateusza Kuchty. Piłka wpadła do siatki tuż po przerwie. Arak wykorzystał dośrodkowanie Grzegorza Rogali. Od tego momentu przewaga katowiczan nie była już zagrożona.

W wyniku znalazła ona odzwierciedlenie dopiero w końcówce. W 82. minucie Arkadiusz Jędrych pewnie wykorzystał rzut karny (dość długo trwała analiza VAR), a w 88 centrę Marcina Wasielewskiego zamknął Adrian Błąd, występujący tym razem w roli jokera.

Wynik 3:0 to najwyższa wygrana GKS-u podczas obecnej rundy.

GKS Katowice - Chojniczanka Chojnice 3:0 (0:0)