Kibice Lecha Poznań nie obejrzą wyjazdowego meczu z Piastem Gliwice

krk
Mecz Piast Gliwice - Lech Poznań bez kibiców gości
Mecz Piast Gliwice - Lech Poznań bez kibiców gości Waldemar Wylegalski
Kibice Lecha Poznań nie obejrzą wyjazdowego spotkania z Piastem Gliwice. Decyzję podjął wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Ze względów bezpieczeństwa za takim rozwiązaniem optowała lokalna policja, a wojewoda przychylił się do tego wniosku.

Na mecz do Gliwic wybierało się około 800 sympatyków Lecha Poznań. Policja mecz Piasta z Kolejorzem potraktowała jako spotkanie podwyższonego ryzyka i złożyła wniosek do wojewody o niewpuszczenie kibiców gości. Jarosław Wieczorek przychylił się do tej prośby. Kibice Lecha nie będą mogli zatem pojawić się na obiekcie przy Okrzei.

Dlaczego policja uznała niedzielny pojedynek w Gliwicach za niebezpieczny? Piast w meczu z Lechem Poznań może przypieczętować mistrzostwo Polski. W razie porażki lub remisu tytuł może jednak trafić do Legii Warszawa. Takiego rozwiązania w większości nie chcą sympatycy "Kolejorza". Policja miała obawiać się, że w razie niekorzystnego dla Piasta wyniku mecz mógłby zostać przerwany przez fanów Lecha.

W ubiegłym sezonie podczas spotkania Lecha z Legią przy Bułgarskiej grupa kibiców gospodarzy przy wyniku 0:2 wdarła się na boisko, co doprowadziło do przerwania meczu.

Starcie Piasta Gliwice z Lechem Poznań zaplanowano na niedzielę 19 maja na godz. 18.

Fani Lecha Poznań nie obejrzą wyjazdowego spotkania z Piastem

Polskie stadiony przed laty i dziś. Jak się zmieniły?

Z końcem czerwca wygasa wiele zawodowych kontraktów. Formalnie wolnymi piłkarzami zostaną wtedy m.in. byli i obecni reprezentanci Polski, a także gracze Legii Warszawa, Lecha Poznań czy innych czołowych polskich klubów. Zobaczcie, kto będzie (jest!) do wyciągnięcia za darmo od 1 lipca tego roku.

TOP 7 polskich piłkarzy bez kontraktu od 1 lipca 2019. Kto n...