- Każdy, kto widział budynek przy stadionie przy Olimpijskiej, zdaje sobie sprawę, że to aż wstyd, żeby coś takiego "straszyło", stąd pomysł remontu - usłyszeliśmy w siedzibie Stowarzyszenia Kibiców Klubu Polonia Bytom.
Pieniądze były zbierane na stadion, myślano wtedy o sfinansowaniu nowej trybuny. Uzbierano za mało, aby realizować taką inwestycję, dlatego trzeba było wymyślić inny cel, ale również związany z obiektem, z którego korzystają piłkarze Polonii.
- Pierwotnie chcieliśmy wybudować boisko treningowe dla dzieci, ale nie było woli ze strony OSiR-u, aby dołożyć nam do tego około 15 tys. złotych - kontynuują członkowie stowarzyszenia. - Dano nam jednak do zrozumienia, że pora już wykorzystać pieniądze zebrane w czasie naszej akcji i przekazane do Urzędu Miasta. No to postanowiliśmy przeznaczyć je na remont budynku klubowego przy stadionie. Wiemy, że powstał on jako prowizorka, ale stoi już od wielu lat i pewnie... jeszcze postoi. Niech przynajmniej trochę ładniej wygląda.
Firmy wykonujące remont wybrał zarządzający stadionem bytomski OSiR. Prace zaplanowano w budynku, pomalowana jest już elewacja, wymieniane są rynny. - W środku odnawiana będzie szatnia piłkarzy, WC, prysznice, wymieni się instalacje. Robi to firma jednego z członków grupy ultras Polonii - chwalą się kibice.
Fani zażyczyli sobie, aby budynek był pomalowany w niebiesko-czerwone pasy. Już trochę kręcą nosami, że czerwień za bardzo przypomina brąz. Jako ci, którzy finansują remont, chcą dokonać odbioru po liftingu. - Jeśli kolorystyka nie będzie odpowiada temu, czego wymagaliśmy, będziemy się domagać poprawek - zapowiadają.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?