Kibice Rakowa Częstochowa byli na meczu z Wisłą Kraków - przed stadionem

red
Kibice Rakowa byli na meczu z Wisłą - przed stadionem
Kibice Rakowa byli na meczu z Wisłą - przed stadionem Gazeta Krakowska
Stadiony nadal są zamknięte dla publiczności, ale kibicom Rakowa Częstochowa nie przeszkadza to w organizacji spontanicznych wyjazdów. W środę delegacja udała się pod stadion Wisły Kraków (2:3).

Do Krakowa udało się dokładnie 46 sympatyków Rakowa. Grupa "wyjazdowa" pod stadionem przy Reymonta zjawiła się na początku drugiej połowy meczu. Przez chwilę dopingowała zespół, który do wyrównania doprowadził w 59 minucie, a na prowadzenie wyszedł w 68. Korzystny wynik utracił jednak w samej końcówce.

To nie pierwsza taka akcja kibiców Rakowa. Przed meczem z ŁKS-em Łódź (7 czerwca) na ulicach Częstochowy piłkarzy żegnały race i śpiewy. Powtórka niewykluczona w sobotę kiedy zespół wyjedzie na spotkanie z z Zagłębiem Lubin (14 czerwca).

Przypomnijmy, że od 19 czerwca kibice Rakowa najprawdopodobniej będą mogli uczestniczyć w meczach w Bełchatowie. Trybuny wypełnią się w maksymalnie 25 procentach. Miejsca nie zostaną jednak udostępnione przyjezdnym (czyt. kibicom drużyny gości).

Wiele kontraktów w PKO Ekstraklasie wygaśnie 30 czerwca 2020 roku. Część piłkarzy podpisała aneksy (by grać do 19 lipca, czyli do zakończenia sezonu), część jeszcze tego nie zrobiła, a kilku znalazło kluby na nowy sezon (np. Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz). Co z pozostałymi? Sprawdziliśmy długą listę piłkarzy z krótkimi kontraktami. Wyłuskaliśmy z niej dziesięć nazwisk - naszym zdaniem najciekawszych. Zobaczcie, kogo warto przechwycić na kolejny sezon.