Kibol Cracovii z listem żelaznym. Na razie Wojciech L. ps....

Kibol Cracovii z listem żelaznym. Na razie Wojciech L. ps. Wojtas nietykalny za zabójstwo przy ul. Żywieckiej

Zdjęcie autora materiału
Artur Drożdżak

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Kibol Cracovii z listem żelaznym. Na razie Wojciech L. ps. Wojtas nietykalny za zabójstwo przy ul. Żywieckiej
Kibol Cracovii Wojciech L. ps. Wojtas był kilka lat ścigany za zabójstwo popełnione w 2013 r. przy ul. Żywieckiej w Krakowie. Okazało się, że sam zgłosił się do śledczych. Na razie chodzi wolny, bo chroni go tzw. list żelazny.
Kibol Cracovii z listem żelaznym. Na razie Wojciech L. ps. Wojtas nietykalny za zabójstwo przy ul. Żywieckiej
27-latek skutecznie umykał wymiarowi sprawiedliwości od czerwca 2013 r. jako podejrzany o dokonanie zabójstwa przy ul. Żywieckiej. 23 - letni Łukasz Dz. sympatyk Wisły Kraków zginął wtedy od ciosu maczetą. Sprawca prawie odrąbał mu rękę. Krwotok był tak masywny, a obrażenia tak poważne, że pokrzywdzony zmarł.Zbrodnia i ucieczka


Media krytykowały wtedy działania prokuratury, bo kto jest zabójcą udało się ustalić w miarę szybko. Pokrzywdzony przed śmiercią wskazał go w swojej relacji
Na forach internetowych kibice Wisły publikowali dane osobowe Wojciecha L., jego pseudonim oraz informacje jakim autem się porusza.

Zabity maczetami na ul. Żywieckiej. Nikt nie rozumie, dlaczego zginął 23-latek

Zanim operacyjne doniesienia udało się przełożyć na praktyczne działania prokuratury choćby w postaci listu gończego to podejrzewany o tę zbrodnię Wojciech L. przepadł bez śladu. Dziś już wiadomo, że uciekł do Wielkiej Brytanii.
Tak jak po cichu zniknął przed laty tak samo w połowie 2017 r. wrócił do Polski i pojawił się w prokuraturze ze swoim obrońcą. O tym, że porozumiał się krakowskimi śledczymi udało nam się dowiedzieć dopiero teraz dzięki anonimowej informacji od oburzonego tym faktem czytelnika.

Mieszkańcy oburzeni


„Wojciech L. jest już od ponad dwóch miesięcy w Krakowie i porusza się jak pełnoprawny obywatel trzymając w kieszeni „List żelazny”. Można go spotkać w klubie 72d na ulicy Zakopiańskiej - jak w godzinach między 12-14 przychodzi sobie potrenować” - poinformowała nas oburzona tym faktem mieszkanka miasta.I pyta wprost: „jak to jest, że osoba która przez odcięcie drugiemu człowiekowi ręki i w konsekwencji doprowadzenia do śmierci, ma prawo legalnie poruszać się po mieście, aż do czasu otrzymania prawomocnego wyroku?
Może warto by ten temat zaprezentować nieświadomym mieszkańcom Krakowa, że morderca, pseudokibic, ma prawo żyć jeszcze przez długi czas na wolności”- pisze.

Prokuratura potwierdza


Fakt, że podejrzany otrzymał tzw list żelazny, który chroni go do prawomocnego wyroku,potwierdza wprost Mirosława Kalinowska Zajdak z Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Informuje, że podejrzany był ścigany na terenie kraju, a potem kilka lat poza jego granicami Europejskim Nakazem Aresztowania.
- Te działania nie doprowadziły go jego zatrzymania - zauważa. Dlatego, gdy Wojciech L. w połowie 2017 r. zadeklarował, że wróci do Polski, gdy otrzyma z sądu tzw list żelazny.
Oferował poręczenie majątkowe i przedłożył swoje zdjęcie z Wielkiej Brytanii, gdy stoi pod znakiem drogowym z aktualną gazetą. Śledczy przystali na tę jego propozycję.

- Wcześniej wnikliwie rozważano czy ją przyjąć, czy może jednak dalej prowadzić poszukiwania, które do tej pory były bezskuteczne. Uznano w końcu, że list żelazny będzie dobrym rozwiązaniem - podaje prokurator Kalinowska Zajdak.
Z naszych informacji wynika, że krakowski sąd 18 września 2017 r. uchylił zastosowany jeszcze w 2013 r. środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego i zastosował wobec podejrzanego poręczeni w kwocie 80 tys. zł . Tę sumę Wojciech L. już wpłaci

Przesłuchany z poręczeniem


Kibola już przesłuchano, składa wyjaśnienia i przyznaje się do udziału w zajściu. Dalszych szczegółów jego relacji prokuratura nie zdradza. Podejrzany deklarował, że będzie się stawiał na każde wezwanie. Na razie dotrzymuje słowa. Co ciekawie pojawił się w kwietniu br. na procesie przed sądem rejonowym w Krakowie, przed którym odpowiada za zniszczenie mienia.

Przyszedł do sądu


Deklaruje, że naprawi wyrządzone straty finansowe i chce warunkowego umorzenia tej swojej sprawy.
Sąd czeka na informację od Zarządu Budynków Komunalnych na temat wysokości szkody. Sprawa była zawieszona kilka lat uwagi na ukrywanie się Wojciecha L.

Prokuratura zarzuca mu malowanie na murach graffiti. „Wojtas” został wtedy zatrzymany na gorącym uczynku przez strażnika miejskiego.

Gdy został obezwładniony w trakcie ucieczki okazało się, że miał przy sobie maczetę.

Prokuratura nie wystąpiła wówczas o tymczasowe aresztowanie Wojciecha L., bo popełniony czyn był zbyt błahy.
Bezkarny „Wojtas” już miesiąc później dopuścił się zabójstwa niewinnego człowiek na ul. Żywieckiej i to przy użyciu maczety. Za ten czyn grozi mu dożywocie.

- Przewidujemy, że akt oskarżenia przeciwko Wojciechowi K. w tej bulwersującej sprawie do sądu trafi jeszcze w tym półroczu- obiecuje teraz prokurator Mirosława Kalinowska Zajdak.ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Co powinno się zrobić w przypadku zaginięcia osoby. Rzecznik policji odpowiada

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze (47)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
do wojtasa

abc (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

Piekło cie dupsko jak cie przesluchiwalo grubsko?! Ciekawi nas to


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
wisla sharks konfidenci

mis nie powie kolegom dzis (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

Misia pieklo bardzo dlatego postanowil nie informowac reszty sharkow o nadchodzacych zatrzymaniach . Trzymajcie sie sztywniaczki haha banda ch.uja ruch i wisla - zgoda na 60!
Alan i hanusiak &...rozwiń całość

Misia pieklo bardzo dlatego postanowil nie informowac reszty sharkow o nadchodzacych zatrzymaniach . Trzymajcie sie sztywniaczki haha banda ch.uja ruch i wisla - zgoda na 60!
Alan i hanusiak & balus i macius official hooligans :)zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
chłopcze mało wiesz a tu piszesz o tym co nie jest

odpowiedz do abc (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Dzisiaj za batonika osoby szły do więzienia. Natomiast ludzie którzy ukradli miliony złotych są nadal na wolności. Również mafii ludzie powiązani z politykami otrzymywali najmniejsze wyroki....rozwiń całość

Dzisiaj za batonika osoby szły do więzienia. Natomiast ludzie którzy ukradli miliony złotych są nadal na wolności. Również mafii ludzie powiązani z politykami otrzymywali najmniejsze wyroki. Sprzedawali żołnierzykow którzy brali udział w różnych rozgrywkach. Masz tu osobę w komentarzach która sprzedała każdego i dzisiaj dalej to robi członek mafii narkotykowej. Piekło go dup+++ tyle miał w sobie ++++sów i w ustach . Sam potem robił te zabawy więzieniu i na wolności. To wysoki przystojny mężczyzna poprawiony plastycznie i odchudzony. Rozum mały i to małe bardzo. Dzisiaj dobry samochód i kilka nieruchomości. Bawi się i udaje prezesa zarządu firmy. Zatrudnił studentów z UJ Kampus są bardziej komuaci niż sam prezes firmy. Jak chcesz możesz go poznać i zrozumieć wszystko. Potem stracisz wszystko nawet i duszę swoją. Zabierze ci wszystko co posiadasz i co kochasz. Będzie patrzył na twój upadek. Poznaj go : Kim jest Patryk F. z ul Chmieleniec Kraków. Poszukaj i tu i gdzie indziej. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Konfident

Konfident z jg (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

Dla mnie wszystko jest jasne sprzedal kolegow z jg bo wszyscy siedza poszedl na uklad pewnie dostanie 8lat I wyjdzie po5 gangsterski film niejest tu nowoscia niejeden sie rozjebie aby cieszyc sie...rozwiń całość

Dla mnie wszystko jest jasne sprzedal kolegow z jg bo wszyscy siedza poszedl na uklad pewnie dostanie 8lat I wyjdzie po5 gangsterski film niejest tu nowoscia niejeden sie rozjebie aby cieszyc sie wolnoscia
zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
1312

1312 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Twoja stara sie roz.jebala na chu.ju

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
A masz pewność

Gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

Skąd ta pewność że to on sprzedał


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
pewność 100 % -ze inny sprzedał i można go sprawdzić

anonim. (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6

Mało wiesz !Konfident robi wszystko by być wolnym. Pierw ciebie rozpracuje , uda kolegę. Pomoże tobie. Potem wszystko co kochasz zniszczy, nawet duszę ci zabierze . Ten gangster dobrze...rozwiń całość

Mało wiesz !Konfident robi wszystko by być wolnym. Pierw ciebie rozpracuje , uda kolegę. Pomoże tobie. Potem wszystko co kochasz zniszczy, nawet duszę ci zabierze . Ten gangster dobrze sprzedaje był już więzieniu. Dzisiaj pozbywa się tych co mają ... i za swoją wolność zrobi wszystko. Do więzienia boji się wrócić. Mała podpowiedź kim jest ? Dwa komentarze są tu o nim. Potem sprawdź w rejestrze osób skazanych przy sądzie. Bo ma dobre przebranie. Powinien być aresztowany i skazany prawomocnym wyrokiem sądu na 25 lat. Dziś ma 36 lat prawie bo brakuje tylko miesiąc do urodzin konfidenta. zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
to Patryk

to Patryk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4

to Patryk i tu są o nim komentarze.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
a co nie wiedziałeś że on to konfident i sam jest mocno umoczony w to.

ważka ++++ (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5

interesy jakie prowadź konfident dobrze widać i słychać. Dobrze pomaga mu w tym Arek i Patryk wystawia innych. Po wpisach w internecie można znaleźć tutaj wszystko i jak udaje i komu płaci za...rozwiń całość

interesy jakie prowadź konfident dobrze widać i słychać. Dobrze pomaga mu w tym Arek i Patryk wystawia innych. Po wpisach w internecie można znaleźć tutaj wszystko i jak udaje i komu płaci za wolność. Dziwię się że jeszcze go nie wydali inni. O tym ze lubi chłopców mocno było słychać i widać. Dalej Mateusz z Zielonek pisze ci opinie do firmy. Dobrze mu płacisz tylko za to czy jeszcze za se++ z tobą. Nadal interesy kręci. Jak idą prochy ? Patryk z ul Chmieleniec . Każdy wie już .Nie wystarczy tylko zmienić swój obecny wygląd i tak nadal aktualne informacje o tobie są . Pat, Pat, Pat nie masz j×× to każdy wie. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Porażka...dziennikarska też!

Przemo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

Szanowny Panie Redaktorze! W każdym normalnym kraju za artykuł w którym łączy Pan osobę bandyty z legalnie i uczciwie działającym biznesem gazeta w której popełniłby Pan taki czyn przestałaby...rozwiń całość

Szanowny Panie Redaktorze! W każdym normalnym kraju za artykuł w którym łączy Pan osobę bandyty z legalnie i uczciwie działającym biznesem gazeta w której popełniłby Pan taki czyn przestałaby istnieć gdyż zasądzone odszkodowanie przekroczyłoby wielokrotnie jej wartość. Pan natomiast już nigdy i dla nikogo by nic nie napisał. Swoją drogą nic takiego by się nie wydarzyło, bo żadna szanująca się gazeta nie puściłaby takiego artykułu. Dla wyłącznie cyfrowych czytelników , którzy nie zdążyli zobaczyć zdjętego już z wersji cyfrowej zdjęcia dodam, że w wydaniu papierowym było zdjęcie twarzy rzeczonego bandziora na tle klubu 72D z wielkim logo. Klub znam. Trenuje tam wiele osób, również tych znanych i to zupełnie nie z bandyckich zachowań. Między innymi kilku znanych z pierwszych stron gazet sportowców. Szanowny Panie Redaktorze! Czy ktoś Panu zapłacił za połączenie osoby bandyty z uznanym klubem? Czy kontynuując tą czy inną historię spróbuje Pan czarnego marketingu na kimś innym? Mam parę pomysłów! Np "Bandytę od maczety można spotkać co rano między 8:00 a 8:15 w Lidlu na ul. x jak kupuje mleko". I wielkie zdjęcie zwyrodnialca na tle sklepu Lidla itd, itd. Myślę, że warto śledzić Pana artykuły gdyż mogą być źródłem wielomilionowych odszkodowań.
ps.Swoją drogą czy zdaje sobie Pan sprawę, że być może teraz w okolicach Klubu na Zakopiańskiej dzięki Pana informacjom kręci się między 12 a 14 kilku "kibiców" konkurencyjnej drużyny piłkarskiej z chęcią zaprezentowania bohaterowi Pańskiego artykułu nowych modeli maczet? Czy rozważał Pan to przy pisaniu tej publikacji? zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Zakopianska 72D ?

ViaVistula (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

Zakopianska 72D? Ciekawe czy chodzi o klub 72D ? Czy tam trenuje ?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Dziki kraj

Rewe (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

Nic tylko zabić ukryć się potem iść na układ albo list żelazny albo mnie szukajcie. A potem mam dużo czasu żeby rozkminić na wolności gdzie się ukryć tym razem na zawsze.
To jest kur@# popier@#e

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Mdłości

mięczak (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

GDZIE JESTEŚ SPRAWIEDLIWY ZIOBRZE ? Czyżby dobra zmiana już odpuściła ? Robi mi się niedobrze jak myślę o naszej rzeczywistości. Muszę się chyba na pić.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ryba

mag (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

Ryba ten co brał udział w zabójstwie Człowieka też chodzi po mieście z listem żelaznym! Da się? Da się!


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Yhy

Taaaaa (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

A transparenty Ryba PDW Wisła robi z nudów...gamoń.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
sedzia dostał w łape

towidac (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11

sedzia,prokurator poprostu dostał sporo w łape,tylko tak sie da to wytlumaczyc.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ZLIKIWDOWAĆ

ANTYPOLOO (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

TĘ TFU LIGĘ KOPANĄ I PO SPRAWIE, SAMI BANDYCI SIĘ WYKOSZĄ!!PŁACIMY NA TO MILIONY, A TA HOŁOTA, NISZCZY STADIONY,MIENIE PUBLICZNE I BAWI SIĘ W BANDYTERKĘ, TERRORYZUJĄC MIASTA!!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
POLSKA

KRAJ (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

CO JA MÓWIĘ,RAJ DLA BANDYTÓW!!!DOBRA ZMIANA, CZYLI JAK PRZESTĘPCY RZĄDZĄ W POLSCE!!

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Eliminacje Ligi Mistrzów
Eliminacje Ligi Europy
1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Spadek do 1. ligi
1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do grupy mistrzowskiej
Miejsce w grupie spadkowej
Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

Waszym zdaniem

Kto zostanie mistrzem Polski sezonu 2018/2019?