Kibole z Katowic i Zabrza zrobili zasadzkę na Zagłębie Sosnowiec. Zostali przez nie pogonieni

etc
Zagłębie Sosnowiec w Gdyni
Zagłębie Sosnowiec w Gdyni Jakub Steinborn
Koalicja chuliganów z Katowic oraz Zabrza zatrzymała pociąg z kibicami Zagłębia Sosnowiec. Zasadzka nie powiodła się. Atakujący musieli ratować się ucieczką.

W sobotę ponad 400 kibiców Zagłębia pojechało pociągiem z pięcioma wagonami do Gdyni - na mecz Fortuna 1 ligi z Arką. Droga liczyła przeszło 600 kilometrów, więc podróż powrotna rozciągnęła się do wczesnych godzin niedzielnych. I właśnie, w drodze z meczu, doszło do ataku.

Tak zdarzenie relacjonuje Zagłębie Sosnowiec: - W środku nocy czeka na nas komitet powitalny złożony z GKS-u Katowice oraz ich przyjaciół (150-200 osób, choć ciężko to dokładnie oszacować). Po minucie rywale uciekają gubiąc przy okazji kilka fantów - czytamy na profilu Zagłębia, które opublikowało zdjęcie przejętych zakrwawionych koszulek, bluz i kominiarek.

Do Gdyni razem z sosnowiczanami udali się kibice Legii Warszawa, Stali Bielsko-Biała, Czuwaju Przemyśl, Beskidu Andrychów, Olimpii Elbląg, a nawet czeskiej Slavii Praga.

To niejedyna awantura do jakiej doszło w sobotę. W Siedlcach starli się kibice miejscowej Pogoni z Polonią Warszawa. Sędzia przerwał mecz 2 ligi, bo ciosy wymieniano tuż za jedną bramek. Z kolei w Głogowie narozrabiali kibice Ruchu Chorzów. Poszło o... bilety.

1. LIGA w GOL24

Zagłębiowski Park Sportowy to trzy obiekty - stadion piłkarski, hala sportowa i stadion zimowy. Tak obecnie wygląda ich budowa. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z lotu ptaka i z wnętrz obiektówZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Zagłębiowski Park Sportowy: rośnie hala i dwa stadiony. Zoba...