KKS Kalisz - GKS Katowice 2:1. Kolejna wpadka ekipy Góraka

Rafał Musioł
Marzena Bugała
Piłkarze GKS Katowice przegrali wyjazdowy mecz z KKS Kalisz, ale utrzymali drugie miejsce w tabeli. Zwycięską bramkę dla gospodarzy strzelił były piłkarz GieKSy Tomasz Hołota.

GKS mecz w Kaliszu rozpoczął z animuszem, ale już pierwsza groźniejsza akcja gospodarzy przyniosła im prowadzenie.Bartłomiej Putno dostał podanie w pole karne i oddał strzał, który po odbiciu od słupka trafił do siatki.

Po tym wydarzeniu KKS starał się kontrolować wydarzenia, był też bliski podwyższenia wyniku o uderzeniach Andrzeja Kaszuby oraz Nestora Gordillo. Jednobramkowa strata do przerwy była minimalną karą, jaką poniósł GKS.

Po zmianie stron katowiczanie rzucili się do odrabiania strat. W 60. minucie dopięli swego. Arkadiusz Woźniak wykazał się świetną orientacją w polu karnym i doprowadził do remisu. KKS nie zamiarzał jednak spasować, a gościom zaczęło brakować sił. Decydujący gol padł w 87 minucie, gdy strzał głową Tomasza Hołoty, który był piłkarzem GKS-u w latach 2008-2012, znalazł drogę do bramki.

KKS Kalisz - GKS Katowice 2:1 (1:0)