Klasa okręgowa Kraków, grupa II. Wieczysta rozbiła Prądniczankę. Sławomir Peszko zdobył gola i zmarnował karnego [ZDJĘCIA]

Artur Bogacki
Wieczysta - Prądniczanka
Wieczysta - Prądniczanka Andrzej Banaś
W meczu 4. kolejki rozgrywek w grupie II klasy okręgowej Kraków Wieczysta rozgromiła Prądniczankę 7:0. Zobacz, co działo się na boisku, przejdź do GALERII.

Wieczysta Kraków – Prądniczanka Kraków 7:0 (4:0)
Bramki:
1:0 Szewczyk 4, 2:0 Kołodziej 21, 3:0 Kura 34, 4:0 Szewczyk 39, 5:0 Zieliński 59, 6:0 Peszko 78, 7:0 Zieliński 82.
Wieczysta: Miśkiewicz – Frańczak, Kołodziej, Jurkowski, Kura (46 Zieliński) – Pietras, Urbański (46 Korczyk), Krasuski (63 Gawęcki) – Peszko, Szewczyk (71 Słonina), Kumah (46 Madejski).
Prądniczanka: Mleczko – Rogóż, Olkuski (46 Starczyński), Śmigacz, Paciorek – Grudnik (46 Sędłak), Wadowski (71 Pępkowski), Polniak (46 Podkowa), Sąder (63 Przesławski) – Kostuj, Kawa.
Sędziował: Grzegorz Jabłoński. Widzów: 500.

Pewna wygrana Wieczystej, Prądniczanka nie sprawiła faworytowi ligi żadnych problemów. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, gdy szarżę Kumaha przez pół boiska i podanie z boku Szewczyk zakończył strzałem wślizgiem. W 21 min ten ostatni zacentrował z rożnego, a celnie główkował Kołodziej. Później Kura w indywidualnej akcji przedryblował kilku rywali, podwyższając wynik, a na 4:0 trafił Szewczyk sytuacyjnym uderzeniem z pola karnego.

Goli przed przerwą powinno być więcej. M.in. Peszko przestrzelił „jedenastkę” (podyktowaną niesłusznie – gracze Wieczystej wpadli na siebie) i zmarnował sytuację sam na sam, Kura z bliska trafił w słupek, a raz wybicie przez gości piłki z linii zapobiegło utracie bramki.

W II połowie miejscowi nie forsowali specjalnie tempa, a i tak podwyższyli prowadzenie. Dwie bramki zdobył rezerwowy Zieliński: dopełnił formalności po centrze z lewej flanki Korczyka oraz wykorzystał podanie… golkipera przyjezdnych. Trafił też Peszko - po zagraniu Frańczaka z prawej strony.

Klasa okręgowa Kraków, grupa II. Kibice na meczu Wieczysta -...