Klasa okręgowa. Proszowianka przegrała ze Spójnią Osiek

Aleksander Gąciarz
Bohaterem meczu był bramkarz Spójni Łukasz Chwałka
Bohaterem meczu był bramkarz Spójni Łukasz Chwałka Aleksander Gąciarz
W zaległym meczu I grupy krakowskiej klasy okręgowej Proszowianka przegrała dziś na własnym boisku ze Spójnią Osiek/Zimnodół 1:3

Gospodarze dokonali dzisiaj nie lada sztuki. Przez cały mecz prowadzili grę, stworzyli multum doskonałych sytuacji bramkowych, oddali mnóstwo strzałów, a mimo to zeszli z boiska pokonani. Tylko w pierwszych 10 minutach naliczyliśmy cztery sytuacje z gatunku stuprocentowych. Najdogodniejszą zmarnował Piotr Dębski, który minął już Łukasza Chwałkę, ale uderzył za wysoko. Później też okazji nie brakowało, ale Maciej Przeniosło, Kamil Mach, Piotr Dębski w żaden sposób nie potrafili pokonać bramkarza rywali. Na grę miejscowych patrzyło się z przyjemnością, ale tylko do momentu wykończenia akcji.

Goście pierwszy strzał oddali w 26 minucie z... rzutu karnego (faul Kamila Wąsowicza). Lekkie uderzenie Wojciecha Niemczyka obronił jednak Sławomir Jeziorek. Drugi celny strzał Spójni znalazł już drogę do siatki. Płaskie uderzenie Przemysława Żmudy w 40 minucie dało gościom niespodziewane prowadzenie.

Druga połowa to kolejne okazje Proszowianki i... gole Spójni. Najpierw Paweł Duda pokonał Jeziorka w sytuacji sam na sam. Potem P. Żmuda minął bramkarza i trafił do pustej bramki. Proszowianie grali już wówczas w dziesiątkę, bo za dwie żółte kartki boisko musiał opuścić Paweł Wasilewski.

Gospodarzy stać było w tym meczu tylko na jedną bramkę: Maciej Przeniosło trafił w sytuacji sam na sam.

Proszowianka - Spójnia Osiek/Zimnodół 1:3 (0:1)
0:1 P. Żmuda 37, 0:2 P. Duda 49,m 0:3 P. Żmuda 67, 1:3 M. Przeniosło 70
Proszowianka: Jeziorek - Kaczor (46 Polański), Wasilewski, Skalski, Woźniak - Wąsowicz, Bździuła, Mach - Dębski (89 D. Turek), A. Przeniosło, M. Przeniosło (87 Maroszek)
Spójnia: Chwałka - Czarnota, Baraniak, Szymczyk, D. Duda - P. Duda, Niemczyk, Cudejko, Kluczewski (61 Kuzak), A. Żmuda (90+1 Mitka) - P. Żmuda (81 Nawara)
Żółte kartki: Wasilewski (2), Wąsowicz - Chwałka, Szymczyk, Baraniak
Czerwona kartka: Wasilewski (64 po drugiej żółtej)
Sędziował Grzegorz Sobczyk z Olkusza
Widzów 150

ZOBACZ KONIECZNIE:

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Materiał oryginalny: Klasa okręgowa. Proszowianka przegrała ze Spójnią Osiek - Dziennik Polski