Klasa okręgowa. Proszowianka wygrywa szósty raz z rzędu

Aleksander Gąciarz
W meczu I grupy krakowskiej okręgówki Proszowianka pokonała na własnym boisku Przemszę Klucze 3:0 po dwóch golach Adama Przeniosły i jednym Piotra Dębskiego

Już w 4. minucie przed doskonałą okazją stanął Adrian Kaczor, ale trafił piłką w Ireneusza Tomsię. Mimo przewagi miejscowych na kolejną okazje bramkową trzeba było czekać aż do 37. minuty, gdy po rozegraniu rzutu rożnego Adam Przeniosło ograł obrońcę i z kilkunastu metrów uderzył nie do obrony. Na przyjezdnych zemściła się zmarnowana okazja sprzed minuty, gdy do dośrodkowaniu z rzutu wolnego z bliska za wysoko uderzył Maciej Latos.

W ciągu pięciu pierwszych minut II połowy na boisku wydarzyło się więcej niż do przerwy. Najpierw potężnie, ale za wysoko uderzył 44-letni Piotr Kasprzyk. Za moment w słupek trafił Jerzy Polański. W 50. min. błąd popełnił Kaczor, piłkę przejął Kasprzyk, zagrał do Kacpra Bartczaka, ale Dominik Zawartka znakomicie obronił w sytuacji sam na sam. Po szybkim wznowieniu gry z kolei w idealnej sytuacji Tomsi nie potrafił pokonać Kamil Wąsowicz, choć Maciej Przeniosło wyłożył mu piłkę niemal jak na tacy.

Nieskuteczność długo była w tym meczu zmorą gospodarzy, którzy mogli zostać za to kilka razy skarceni. W końcu sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Paweł Wasilewski. Ofensywne wejście stopera zakończyło się zagraniem piłki do A. Przeniosło i golem na 2:0. Wynik ustalił Piotr Dębski w doliczonym czasie dobijając z bliska strzał Kamila Macha.

Proszowianka - Przemsza Klucze 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 A. Przeniosło 37, 2:0 A. Przeniosło 88, 3:0 Dębski 90+3

Proszowianka: D. Zawartka - Kaczor (71 Woźniak), Wasilewski, Gorczyca, Wrona - M. Bździuła (65 K. Bździuła), Polański ż, Mach, A. Przeniosło, M. Przeniosło (80 Dębski) - Wąsowicz

Przemsza: Tomsia - Smętek, Guguła, Kocjan, Mosur - Śliwka, Słaboń, Kulawik, Latos, Bartczak - Kasprzyk (90+1 Ziębiński)