Klasa okręgowa. W obu grupach odbyły się mecze na szczycie

Wiktor Gumiński
Piłkarze Starego Ujazdu zachowali fotel lidera grupy 2.
Piłkarze Starego Ujazdu zachowali fotel lidera grupy 2. Wojciech Wojkowski
Jeden z dotychczasowych liderów zgubił punkty, drugi zwyciężył różnicą dwóch goli.

W grupie 1 punkty stracił lider ze Skorogoszczy, który w meczu na szczycie zremisował z Mechnicami. Boli tym bardziej, że goście na 1-1 wyrównali w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Tym samym do ekipy Marcina Fecia zbliżył się rywal zza miedzy, czyli Olimpia Lewin Brzeski oraz Unia Kolonowskie.

- Między tymi trzema zespołami rozstrzygnie się teraz kwestia awansu i prawa do gry w barażu - nie kryje Jacek Kieroński, prezes Olimpii.

Nie mniejsze emocje także w środku tabeli, gdzie w dwóch spotkaniach, rozgrywanych w Jełowej i Opolu, padło 17 bramek, z czego w tym drugim wypadku sześć goli w 30. ostatnich minutach, a za każdym razem wygrywali goście.

Skorogoszcz - Mechnice 1-1
Bramki: Witkowski - Jakus.

Olimpia Lewin Brzeski - Gronowice 4-0
Bramki: Michalak (dwie), Mendak, Kowalik.

Unia Kolonowskie - Hetman Byczyna 2-0
Bramki: Koj, Kwasik.

Śląsk Łubniany - Chrząstowice 1-1
Bramki: Dobrzyński - Rychlikowski.

Start Jełowa - KS Krasiejów 4-6
Bramki: Poznański (dwie), Wencel, Bandura - Wręczycki (dwie), Słupik (dwie), Szwugier, Lipp.

Wiking Rodło Opole - Żubry Smarchowice Śląskie 3-4
Bramki: Bojar (dwie), D. Dora - Bezak (trzy), Hołub.

Sokół Niemodlin - Silesius Kotórz Mały 4-0
Bramki: Nigiel (dwie), Lakwa (dwie).

MKS Wołczyn - Rudniki 1-1
Bramki: Kożuchowski - Jarema.

W drugiej grupie również byliśmy w 22. kolejce świadkami boju na szczycie tabeli. Zwycięsko wyszedł z niego obecny lider, czyli Stary Ujazd, pokonując na wyjeździe 2-0 trzeciego w stawce Piomara Tarnów Opolski/Przywory. Obie bramki w tym meczu zdobył Paweł Sikora.

Tym samym jego drużyna obroniła się przed kolejnym atakiem czającego się tuż za jej plecami GKS-u Głuchołazy. W spotkaniu z udziałem wicelidera padło łącznie aż siedem goli. Ostatecznie pokonał on w Jemielnicy tamtejszy Naprzód 4-3.

Tyle samo goli oglądali kibice na stadionie w Karnkowie. Jednakże nie byli oni zadowoleni, ponieważ miejscowy UKS uległ Orłowi Źlinice aż 0-7! Hat-trickiem w tym starciu popisał się Tomasz Schichta, a dwoma trafieniami Dominik Paliszewski.

Naprzód Jemielnica - GKS Głuchołazy 3-4
Bramki:Gatner, Niewiem, Galas - Prots (dwie), Bombelka (samobójcza), Kryworuszczak.

Bodzanów Nowy Świętów - Sparta Paczków 0-2
Bramki: Pawełek, Michaliszyn.

Victoria Cisek - Piotrówka 4-1
Bramki: Struzina, Abramik, Bieniasz, Jaszkowic - Chinyama.

Karnków - Orzeł Źlinice 0-7
Bramki: Schichta (trzy), Paliszewski (dwie), Kotłowski, Durda.

Racławia Racławice Śląskie - Włókniarz Kietrz 1-3
Bramki: Latus - Zapotoczny, Żurawik, Marcin Starodębski.