Klasyfikacja asyst w Lotto Ekstraklasie po 20. kolejce:...

Klasyfikacja asyst w Lotto Ekstraklasie po 20. kolejce: Guilherme po raz szósty! [ASYSTY EKSTRAKLASA]

Jacek Czaplewski

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Guilherme uzbierał 6 asyst

Guilherme uzbierał 6 asyst ©Lucyna Nenow / Polska Press

Asysty Ekstraklasa. W ostatniej tegorocznej kolejce po asyście zapisało jedenastu ligowców. W tym gronie znalazł się Guilherme. Boczny obrońca Jagiellonii Białystok jest już współliderem klasyfikacji. Tak jak Lukas Haraslin (Lechia Gdańsk) i Konrad Wrzesiński (Zagłębie Lubin) ma sześć asyst.
Guilherme uzbierał 6 asyst

Guilherme uzbierał 6 asyst ©Lucyna Nenow / Polska Press

Pierwszy raz w sezonie po asyście zaliczyli Andre Martins (Legia Warszawa) oraz Artur Sobiech (Lechia Gdańsk). Drugi raz ta sztuka udała się natomiast Michałowi Janocie (Arka Gdynia), Milanowi Dimunowi (Cracovia), Żarko Udoviciciowi (Zagłębie Sosnowiec) czy Patrykowi Tuszyńskiemu (Zagłębie Lubin).

Co raz lepiej prezentuje się dorobek Michała Kucharczyka (Legia Warszawa), Arkadiusza Piecha (Śląsk Wrocław) i Sebastiana Kowalczyka (Pogoń Szczecin). Wszyscy wymienieni mają bowiem po trzy asysty. Co ciekawe, ostatni z nich jest najlepszy w skali całej ligi jeśli chodzi o młodzieżowców.

Piątą asystą popisał się Dominik Furman (Wisła Płock). Jeszcze dwie i wyrówna swój dorobek z poprzedniego sezonu. Przypomnijmy, że wtedy triumfował Rafał Kurzawa, który aż szesnaście razy obsłużył kolegów z Górnika Zabrze.

Klasyfikacja asyst w Lotto Ekstraklasie po 20. kolejce:


6 ASYST: Guilherme (Jagiellonia Białystok), Dominik Nagy (Legia Warszawa), Konrad Wrzesiński (Zagłębie Sosnowiec).
5 ASYST: Rafał Boguski (Wisła Kraków), Dominik Furman (Wisła Płock), Christian Gytkjaer (Lech Poznań), Lukas Haraslin (Lechia Gdańsk), Maciej Makuszewski (Lech Poznań), Robert Pich (Śląsk Wrocław), Martin Pospisil (Jagiellonia Białystok), Damian Szymański (Wisła Płock).
4 ASYSTY: Michał Chrapek (Śląsk Wrocław), Jesus Jimenez (Górnik Zabrze), Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok), Henrik Ojamaa (Miedź Legnica), Rafał Pietrzak (Wisła Kraków), Filip Starzyński (Zagłębie Lubin).
3 ASYSTY: Jakub Arak (Lechia Gdańsk), Gerard Badia (Piast Gliwice), Roman Bezjak (Jagiellonia Białystok), Damjan Bohar (Zagłębie Lubin), Carlitos (Legia Warszawa), Marcin Cebula (Korona Kielce), Adam Hlousek (Legia Warszawa), Jesus Imaz (Wisła Kraków), Maciej Jankowski (Arka Gdynia), Martin Kostal (Wisła Kraków), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Zvonimir Kozulj (Pogoń Szczecin), Michał Kucharczyk (Legia Warszawa), Zdenek Ondrasek (Wisła Kraków), Michal Papadopulos (Piast Gliwice), Bartłomiej Pawłowski (Zagłębie Lubin), Arkadiusz Piech (Śląsk Wrocław), Marko Poletanović (Jagiellonia Białystok), Joel Valencia (Piast Gliwice), Nico Varela (Wisła Płock).
2 ASYSTY: Joao Amaral (Lech Poznań), Domagoj Antolić (Legia Warszawa), Marcin Budziński (Cracovia), Adam Buksa (Pogoń Szczecin), Adam Deja (Arka Gdynia), Milan Dimun (Cracovia), Damian Gąska (Śląsk Wrocław), Janusz Gol (Cracovia), Tom Hateley (Piast Gliwice), Aleksander Jagiełło (Piast Gliwice), Filip Jagiełlo (Zagłębie Lubin), Zlatko Janjić (Korona Kielce), Michał Janota (Arka Gdynia), Darko Jevtić (Lech Poznań), Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok), Aleksandar Kolew (Arka Gdynia), Martin Konczkowski (Piast Gliwice), Łukasz Kosakiewicz (Korona Kielce), Adnan Kovacević (Korona Kielce), Mateusz Machaj (Jagiellonia Białystok), Radosław Majewski (Pogoń Szczecin), Giorgi Merebaszwili (Wisła Płock), Filip Mladenović (Lechia Gdańsk), Tomasz Nowak (Zagłębie Sosnowiec), Fabian Piasecki (Miedź Legnica), Artur Pikk (Miedź Legnica), Matej Pućko (Korona Kielce), Adrian Purzycki (Miedź Legnica), Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok), Daniel Smuga (Górnik Zabrze), Elia Soriano (Korona Kielce), Sebastian Szymański (Legia Warszawa), Patryk Tuszyński (Zagłębie Lubin), Żarko Udovicić (Zagłębie Sosnowiec), Mateusz Wdowiak (Cracovia), Mateusz Wieteska (Legia Warszawa), Adam Wolniewicz (Górnik Zabrze), Luka Zarandia (Arka Gdynia).
1 ASYSTA: - Farshad Ahmadzadeh (Śląsk Wrocław), Igor Angulo (Górnik Zabrze), Zoran Arsenić (Wisła Kraków), Augusto (Śląsk Wrocław), Bartłomiej Babiarz (Zagłębie Sosnowiec), Sasa Balić (Zagłębie Lubin), Adam Banasiak (Zagłębie Sosnowiec), Jakub Bartkowski (Wisła Kraków), Vullnet Basha (Wisła Kraków), Łukasz Broź (Śląsk Wrocław), Cafu (Legia Warszawa), Juan Camara (Miedź Legnica), Mateusz Cholewiak (Śląsk Wrocław), Djordje Cotra (Śląsk Wrocław), Goran Cvijanović (Arka Gdynia), Niko Datković (Cracovia), Spas Delew (Pogoń Szczecin), Kamil Drygas (Pogoń Szczecin), Lasza Dwali (Pogoń Szczecin), Jorge Felix (Piast Gliwice), Maciej Gajos (Lech Poznań), Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze), Robert Gumny (Lech Poznań), Michael Heinloth (Zagłębie Sosnowiec), Michał Helik (Cracovia), Javi Hernandez (Cracovia), Tomasz Hołota (Pogoń Szczecin), Rafał Janicki (Lech Poznań), Jose Kante (Legia Warszawa), Mikkel Kirkeskov (Piast Gliwice), Tymoteusz Klupś (Lech Poznań), Marko Kolar (Wisła Kraków), Bartosz Kopacz (Zagłębie Lubin), Dawid Kort (Wisła Kraków), Wołodymyr Kostewycz (Lech Poznań), Sandro Kulenović (Legia Warszawa), Michał Janota (Arka Gdynia), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Patryk Lipski (Lechia Gdańsk), Igor Łasicki (Wisła Płock), Wojciech Łobodziński (Miedź Legnica), Michał Mak (Lechia Gdańsk), Mateusz Mak (Piast Gliwice), Patryk Małecki (Wisła Kraków), Marquitos (Miedź Legnica), Andre Martins (Legia Warszawa), Adam Matuszczyk (Zagłębie Lubin), Mateusz Młyński (Arka Gdynia), Michał Nalepa (Arka Gdynia), Ricardo Nunes (Pogoń Szczecin), Flavio Paixao (Lechia Gdańsk), Matej Palcić (Wisła Kraków), Szymon Pawłowski (Zagłębie Sosnowiec), Oliver Petrak (Korona Kielce), Chris Philipps (Legia Warszawa), Cornel Rapa (Cracovia), Marcin Robak (Śląsk Wrocław), Thomas Rogne (Lech Poznań), Bartosz Rymaniak (Korona Kielce), Michal Siplak (Cracovia), Władisław Sirotow (Zagłębie Lubin), Artur Sobiech (Lechia Gdańsk), Patryk Stępiński (Wisła Płock), Paweł Stolarski (Lechia Gdańsk), Mateusz Szwoch (Wisła Płock), Karol Świderski (Jagiellonia Białystok), Paweł Tomczyk (Lech Poznań), Alan Uryga (Wisła Płock), Marcin Urynowicz (Górnik Zabrze), Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin), Marcin Warcholak (Wisła Płock), Łukasz Wolsztyński (Górnik Zabrze), Kamil Zapolnik (Górnik Zabrze), Paweł Zieliński (Miedź Legnica), Jakub Żubrowski (Korona Kielce), Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze).

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Nie ogarniasz swojego życia? TOP 10 aplikacji, które ułatwiają życie



Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Terminarz Ekstraklasy

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Polub nas na Fejsie!

Tabela Ekstraklasy

Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do grupy mistrzowskiej
Miejsce w grupie spadkowej
1 Lechia Gdańsk Live 20 42 12 6 2 34-17
2 Legia Warszawa Live 20 39 11 6 3 34-20
3 Lech Poznań Live 20 33 10 3 7 32-23
4 Jagiellonia Białystok Live 20 33 9 6 5 34-29
5 Pogoń Szczecin Live 20 31 9 4 7 28-24
6 Piast Gliwice Live 20 31 8 7 5 27-23
7 Korona Kielce Live 20 31 8 7 5 25-23
8 Wisła Kraków Live 20 29 8 5 7 33-29
9 Cracovia Live 20 27 7 6 7 20-21
10 Arka Gdynia Live 20 25 6 7 7 30-28
11 Zagłębie Lubin Live 20 24 7 3 10 31-32
12 Miedź Legnica Live 20 21 5 6 9 21-35
13 Wisła Płock Live 20 20 4 8 8 30-37
14 Śląsk Wrocław Live 20 18 4 6 10 27-30
15 Górnik Zabrze Live 20 17 3 8 9 23-37
16 Zagłębie Sosnowiec Live 20 12 2 6 12 24-45