Klasyfikacja strzelców Bundesligi. Na którym miejscu Robert Lewandowski?

redZaktualizowano
Robert Lewandowski zdobył bramkę w meczu z Schalke
Robert Lewandowski zdobył bramkę w meczu z Schalke East News
Robert Lewandowski zdobył bramkę w meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen (3:1) i traci już tylko jedno trafienie do aktualnego lidera klasyfikacji strzelców Bundeslig - Luki Jovicia z Eintrachtu Frankfurt.

Robert Lewandowski. Świetny występ kapitana Bayernu

Robert Lewandowski mógł mieć w sobotni wieczór dwa trafienia na koncie. W 11. minucie spotkania z Schalke Polak wbiegł między dwóch obrońców gości i jeden z nich wybił mu ją spod nóg. Tak niefortunnie, że skierował ją do własnej bramki.

Lewandowski był niezwykle zmotywowany i już po kilkunastu minutach cieszył się z 13. gola w sezonie - tym razem bez dwóch zdań własnego autorstwa. "Lewy" otrzymał podanie od Jamesa Rodrigueza i w sytuacji sam na sam uderzył mocno pod poprzeczkę. Bramkarz rywali był bez szans.

W drugiej połowie meczu Robert Lewandowski próbował wykończyć akcję przewrotką, ale zamiast strzału wyszła mu... świetna asysta! Serge Gnarby dobił piłkę głową do bramki z bliskiej odległości.

Robert Lewandowski. Kolejny rekord Polaka

Dzięki bramce w 27. minucie w meczu z Schalke Robert Lewandowski został pierwszym piłkarzem, który ma na koncie 100 goli na Allianz Arenie. Jak dotąd nikt nie mógł poszczycić się takim osiągnięciem - i nie będzie mógł przez najbliższych kilka lat.

Dodatkowo Lewandowski postawił kolejny krok milowy. Został trzecim najlepszym strzelcem w historii Bayernu w Bundeslidze. Ma na koncie tyle samo goli, co Roland Wohlfarth (119).

Klasyfikacja strzelców Bundesligi (stan na 9 lutego 2019):

• 14 - Luka Jović (Eintracht Frankfurt)
  • 13 - Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Marco Reus (Borussia Dortmund)
  • 12 - Paco Alcacer (Borussia Dortmund)
  • 11 - Sebastien Haller (Eintracht Frankfurt), Timo Werner (RB Lipsk)
  • 10 - Alfred Finnbogason (FC Augsburg), Alassane Plea (Borussia M'gladbach), Yussuf Poulsen (RB Lipsk), Ondrej Duda (Hertha Berlin)
  • 9 - Thorgan Hazard (Borussia M'gladbach), Andrej Kramarić (TSG 1899 Hoffenheim)
  • 8 - Vedad Ibisević (Hertha Berlin), Kevin Volland (Bayer Leverkusen), Wout Weghorst (VfL Wolfsburg), Kai Havertz (Bayer Leverkusen)
  • 7 - Dodi Lukebakio (Fortuna Duesseldorf), Ante Rebić (Eintracht Frankfurt), Jadon Sancho (Borussia Dortmund)

Materiał oryginalny: Klasyfikacja strzelców Bundesligi. Na którym miejscu Robert Lewandowski? - Gol24

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.