Klasyfikacja strzelców ligi włoskiej: Krzysztof Piątek dogonił Cristiano Ronaldo!

psz
Krzysztof Piątek zdobył swoją 19. bramkę w lidze włoskiej
Krzysztof Piątek zdobył swoją 19. bramkę w lidze włoskiej East News
Krzysztof Piątek wrócił do strzelania po dwóch meczach przerwy. Polak zdobył bramkę w wyjazdowym meczu z Chievo Werona (2:1) i zrównał się klasyfikacji strzelców ligi włoskiej z Cristiano Ronaldo i Fabio Quagliarellą.

Krzysztof Piątek. Gol na wagę zwycięstwa

Krzysztof Piątek tradycyjnie wyszedł w podstawowym składzie Milanu. W zespole gospodarzy od pierwszych minut na boisku przebywał inny polski napastnik - Mariusz Stępiński. W pierwszej połowie "Il Pistolero" był pieczołowicie kryty i praktyczne nie miał okazji bramkowych. Trafił po zmianie stron, kiedy na tablicy świetlnej widniał rezultat 1:1. Gol byłego piłkarza Cracovii dał Milanowi cenne zwycięstwo w Weronie.

Krzysztof Piątek liderem klasyfikacji strzelców

Dzięki bramce z Chievo, Krzysztof Piątek dogonił najskuteczniejszych w klasyfikacji. Cristiano Ronaldo odpoczywał w piątkowym meczu z Udinese Calcio (4:1), a doświadczony Fabio Quagliarella może poprawić swój dorobek w niedzielę. Jego Sampdoria Genua zagra u siebie z Atalantą Bergamo. Na kolejnego gola liczy też Arkadiusz Milik. Przed Napoli wyjazd z Sassuolo.