Koeln pewnie wygrywa, dobry mecz Peszki

Bartłomiej Szura
Bardzo dobry mecz byłego gracza Lecha Poznań, Sławomira Peszki, pomaga FC Koeln w kolejnym efektownym zwycięstwie 4:2 nad FSV Mainzw. Natomiast drugi z Polaków, Adam Matuszczyk, został zmieniony już w przerwie spotkania.

Pierwsza część spotkania miała kilka wartych uwagi fragmentów. Na samym początku meczu dwie klarowne sytuacje miało Mainz, ale piłkarze gości byli nieskuteczni. Jednak już w 2. minucie rzut wolny wykonywał Łukasz Podolski i tak fenomenalnie uderzył piłkę z około 30 metrów, że zaskoczył wszystkich i piłka zatrzepotała w bramce.

Mainz próbowało wyrównać i sztuka ta po kardynalnym błędzie obrońców udała się w 31. minucie. Gdy wydawało się, że pierwsza część zakończy się wynikiem 1:1, Milvoje Novaković z bliska wepchnął piłkę do siatki. Chwilę później okazję na gola miał Sławomir Peszko.

W drugiej połowie doszło do prawdziwego nokautu gości. Swoje drugie bramki zdobyli Novaković i Podolski, a drużyna gości całkowicie zawodziła. Bramka w 89. minucie Sliskovicia nie mogła nic zmienić. FC Koeln zagrało świetne spotkanie i jest coraz bliżej utrzymania w Bundeslidze.

Matuszczyk i Peszko w barwach Koeln zagrali różnie. Pierwszy z wymienionych opuścił boisko już po 45 minutach, bo pracował na drugą żółtą kartkę. Natomiast duże lepsze wrażenie wywarł ambitny Peszko, który m.in. zaliczył asystę przy bramce na 3:1 i wielokrotnie wracał do obrony. To był dobry występ naszego reprezentanta.