Kolejarz Stróże

1

GKS Katowice

1

• Koniec spotkania. Kolejarz w szczęśliwych okolicznościach zremisował z GKS-em 1:1.

• Kartką upomniany Socha.

• GOOOOLLL!!! 1:1!! Ciećko zaskoczył bramkarza strzałem sprzed pola karnego!

• Z rzutu wolnego z ponad 20 metrów nie dał się zaskoczyć Gorczyca. Czy GKS zdoła utrzymać korzystny wynik?

• Gospodarze starają się skonstruować akcję, która zapewni im chociażby jeden punkt. Przed chwilą Niane nie trafił z kilku metrów w światło bramki.

• Gryźlak zastąpiony przez Bartłomieja Sochę.

• GKS usatysfakcjonowany prowadzeniem zamierza utrzymać rezultat do końcowego gwizdka. Gospodarze jak na razie bez klarownej sytuacji do wyrównania.

• Zmianą odpowiada także Wojciech Stawowy. Na boisko wchodzi szybki Bartłomiej Chwalibogowski.

• Na plac gry wchodzi Tomasz Ciećko. Schodzi Mariusz Mężyk.

• Dawid Szufryn ukarany kartką.

• Zawiślan dokładnie dograł do Łukasza Jarosiewicza, jednak strzał zawodnika gospodarzy był zbyt lekki, by zaskoczyć Gorczycę.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie do wysuniętego Olkowskiego, jednak czujny Zarychta wyskoczył najwyżej do piłki.

• Po rzucie rożnym do pozycji strzałowych doszli Cholorzyński i Plewnia. Obie próby zablokowane.

• Wyraźnie rozkręcili się katowiczanie po przerwie. Teraz szczęścia z dystansu próbował Bartosz Karwan.

• Rzut wolny wykonywał tradycyjnie Plewnia, jednak z dośrodkowaniem poradzili sobie obrońcy gospodarzy.

• Olkowski wykorzystał błąd obrony, i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Zarychtę.

• GOOOLLLL!! 1:0 dla GKS-u! Strzelcem bramki Olkowski!

• A także Cichy za Rado w Kolejarzu.

• Napierała w miejsce kontuzjowanego Hołoty.

• Rozpoczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy.

• Hołota zwija się z bólu. Konieczna będzie pomoc służb medycznych.

• Dziedzic złapany za spalonym. Mogło być groźnie.

• Indywidualna akcja Olkowskiego, który zdecydował się na rajd zakończony niecelnym strzałem. Sporo pretensji po finalizacji tej sytuacji mieli do niego koledzy z zespołu.

• Gryźlak fatalnie skiksował będąc już w polu karnym GKS-u.

• Powoli otworzyła się gra. Prawą flanką popędził Bartosz Karwan, jednak zgubił piłkę i faulował w odbiorze.

• Dośrodkowanie Dariusza Walęciaka sprawdziło czujność dobrze ustawionego Gorczycy.

• Mazurkiewicz udanym dryblingiem minął Niane w polu karnym, jednak wycofana piłka trafiła wprost pod nogi czekającego na nią obrońcy.

• Odważna próba strzału Tomasza Hołoty z dalszej odległości. Także bardzo daleko od bramki.

• Dośrodkowanie Piotra Plewni z rzutu rożnego trafiło do Rysia, który uderzył bardzo niedokładnie. Lekką przewagę osiągają przyjezdni.

• Kolejny faul. Tym razem powstrzymany Paweł Olkowski, który na dobre zadomowił się w ostatnich spotkaniach na pozycji środkowego napastnika.

• Janusz Dziedzic uruchomił Tomasza Mazurkiewicz w polu karnym, defensywny pomocnik GKS-u był faulowany, jednak chwilę wcześniej sędzia dopatrzył się spalonego

• Żółtą kartką ukarany Arkadiusz Ryś. Młody obrońca gości przerwał nieprzepisowo kontratak gospodarzy.

• Piłka krąży głównie między obrońcami przyjezdnych. Jednak im bliżej bramki Marcina Zarychty, tym bardziej widoczny jest brak pomysłu na zaskakującego rozegranie w ataku.

• Goście nie są w stanie osiągnąć przewagi i przeprowadzić składnej akcji zakończonej strzałem. Bardzo dużo niedokładności z obu stron.

• Bardzo trudne warunki do gry w Stróżach. Nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia i skutecznie uniemożliwia techniczną i szybką grę.

• Eksperymentalnie zestawiona środkowa obrona katowickiej GieKSy w dzisiejszym spotkaniu. Swoją szansę dostali 22-letni: Cholerzyński i Ryś. Czy młodzi stoperzy poradzą sobie z grą na tej niezwykle odpowiedzialnej pozycji?

• Zbyt mocne dośrodkowanie ze stałego fragmentu w pole karne Jacka Gorczycy.

• Rozpoczynamy.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów.

• Z kolei GieKSa ostatnie dwa spotkania zremisowała, co sprawiło, że zespoły za jej plecami zaczęły się niebezpiecznie zbliżać. Obecnie katowiczanie mają sześć punktów przewagi nad dzisiejszym rywalem. Wydaje się, że na porażkę w bezpośrednim starciu nie może pozwolić sobie żaden z zespołów.

• Wygrywając dwa ostatnie spotkania z rzędu, zawodnicy Kolejarza udowodnili, że w piłkę grać potrafią. Sytuacja w tabeli jest nadal dramatyczna. Ekipa ze Stróży zajmuje przedostatnie miejsce, ze stratą trzech punktów do bezpiecznej, 14. lokaty.

• Witamy w relacji na żywo z ostatniego meczu w ramach 25. kolejki pierwszej ligi. Kolejarz Stróże przed własną publicznością zmierzy się z GKS-em Katowice.