Kolejne szkółki piłkarskie mogą dołączyć do Programu Certyfikacji PZPN! Co to oznacza dla rodziców młodych zawodników?

Materiał partnera
1 października startuje rejestracja szkółek do nowego cyklu Programu Certyfikacji PZPN. Podmioty najwyżej ocenione w trakcie procesu weryfikacyjnego zostaną wyróżnione przez krajową federację, co pomoże m.in. rodzicom młodych zawodników zastanawiającym się, do której szkółki zapisać swoją pociechę. Formularze rejestracyjne zainteresowane aplikacją szkółki mogą składać do 10 października 2020 roku. Po tym terminie nie będzie już możliwości dołączenia do programu w tym cyklu. Sprawdź co zyskujesz jeśli szkółka Twojego dziecka otrzyma certyfikat PZPN!

Brązowa, srebrna lub złota gwiazdka od PZPN to znak, że dana szkółka spełnia szereg niezwykle istotnych z perspektywy rodzica kryteriów. Certyfikat jest potwierdzeniem jakości codziennej pracy i spełniania najwyższych standardów z zakresu szkolenia czy bezpieczeństwa. W drugim cyklu projektu na wyróżnienie może liczyć maksymalnie 100 podmiotów, zatem samo znalezienie się w tym gronie może okazać się dla rodziców czymś, co podczas wyboru szkółki dla ich dziecka zaważy na ostatecznej decyzji.

Program wymusza na szkółkach m.in. zatrudnienie odpowiednio wykwalifikowanej kadry szkoleniowej, zadbanie o infrastrukturę i sprzęt treningowy czy pracę zgodnie z obranym programem szkolenia. Wszystko po ty, by dbać o rozwój kandydatów i kandydatek na piłkarzy, a także by zmaksymalizować ich szanse na dojście do poziomu profesjonalnego.

Znalezienie szkółki z certyfikatem już teraz (mowa o pierwszym cyklu programu) jest bardzo proste dzięki dostępowi do specjalnej wyszukiwarki na stronie www.laczynaspilka.pl/certyfikacja. Za pośrednictwem systemu rodzice mogą również przekazywać informację zwrotną dotyczącą działań danego podmiotu, pozyskiwać na bieżąco informacje o planie treningów swojego dziecka oraz śledzić jego karierę dzięki profilowi zawodnika.

Młodzi zawodnicy trenujący w szkółce wyróżnionej srebrną lub złotą gwiazdką zyskują też większe szanse na grę. Szkółki takie są bowiem zobowiązane do organizowania turniejów. Dzięki temu zwiększa się liczba okazji do rozwijającej i przynoszącej dzieciom największe emocje rywalizacji.

Uczestnictwo w programie to także gwarancja stałego utrzymywania najwyższych standardów organizacyjnych i szkoleniowych. PZPN nakłada na szkółki szereg obowiązków oraz wymagań, których należy przestrzegać nie tylko na etapie kwalifikacji do programu, ale przez cały okres, na który przyznany został certyfikat. Polski Związek Piłki Nożnej sprawuje nadzór nad certyfikowanymi szkółkami poprzez zespół osób monitorujących szkółki. Wizyty kontrolne w szkółkach przeprowadzane są z inicjatywy federacji w dowolnie wybranym momencie, jednak ważnym czynnikiem, który może wpłynąć na przeprowadzenie kontroli, są ewentualne uwagi i zgłoszenia rodziców młodych piłkarzy i piłkarek.

Jeżeli rodzice zauważą odstępstwa od zasad oraz kryteriów, które powinny być spełnione przez certyfikowaną szkółkę piłkarską, mają prawo zgłosić swoje uwagi do PZPN pod adres e-mail: wsparcie@pzpn.pl. Zgłoszenia pozostają anonimowe. Nadesłane uwagi zostaną uważnie sprawdzone przez osoby monitorujące w czasie wizyt kontrolnych w szkółce piłkarskiej. Mogą stać się nawet bezpośrednim powodem oddelegowania osoby monitorującej na kontrolę.

Co ważne, uznając bezpieczeństwo dzieci za najwyższą wartość, PZPN wymaga, aby trenerzy zatrudnieni w certyfikowanych szkółkach posiadali zaświadczenia o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego oraz zaświadczenia o niefigurowaniu w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Zaświadczenia te muszą być odnawiane co 6 miesięcy i pozostawać aktualnymi przez cały czas pracy trenera w szkółce.

Więcej informacji o Programie Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich można znaleźć na stronie: www.laczynaspilka.pl/certyfikacja

Kogo powoła nowy selekcjoner?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie