saw
Sławomir Stachura
W meczu Centralnej Ligi Juniorów do lat 19 Korona wygrała w Toruniu z Elaną 5:0! Kielczanie są liderem rozgrywek i utrzymali ośmiopunktową przewagę nad rywalami.

Elana Toruń – Korona Kielce 0:5 (0:2)
Bramki:
Artur Piróg 17 i 50, Dawid Lisowski 20, Daniel Szelągowski 84 i 89.
Korona: Sokół (81. Dutka) – Prętnik, Bartosiak, Bujak, Kordas – P. Lisowski, Sewerzyński (71. Gawlik) – D. Lisowski, Szelągowski, Piróg (65. Sowiński) – Górski.

Trwa kapitalna seria Korony, która na wiosnę z pięciu meczów cztery wygrała i jeden zremisowała. Podopieczni trenera Marka Mierzwy wciąż z wielką przewagą prowadzą w tabeli i wielkimi krokami zbliżają się do mistrzostwa Polski. W środę mogą jeszcze powiększyć przewagę, bo grają zaległy mecz z jesieni z Górnikiem Zabrze w Kielcach (godzina 17).
W Toruniu wyższość Korony nie podlegała dyskusji, choć musiała sobie radzić bez najskuteczniejszego strzelca zespołu Wiktora Długosza, który leczy drobny uraz.

- Nie chcieliśmy ryzykować pogłębienia urazu, dlatego Wiktor nie zagrał, podobnie jak Zvonimir Petrović. Kontrolowaliśmy mecz od początku do końca. W pierwszej połowie świadomie cofnęliśmy się, oddaliśmy inicjatywę gospodarzom i strzeliliśmy dwa gole z kontry. Po przerwie dołożyliśmy trzy i wygraliśmy bardzo pewnie – wyjaśnia trener Marek Mierzwa, który też pogratulował drużynie dobrego meczu.

Pierwszego gola zdobył Artur Piróg, który otrzymał bardzo dobre podanie od Szelągowskiego. W 20 minucie Korona wykorzystała kolejną kontrę po strzale Dawida Lisowskiego, a tym razem asystę zaliczył Piróg.
W 50 minucie trzeciego gola strzelił po indywidualnej akcji Piróg, a w końcówce szalał Dawid Szelągowski, który rozkręcał się z każdą minutą i dwa razy wpisał się na listę strzelców.

Wygrana Korony mogła być jeszcze bardziej okazała, ale w 70 minucie po strzale Oskara Sewerzyńskiego piłka trafiła w poprzeczkę. Kielczanie odnieśli w Toruniu efektowną wygraną i pokazali bardzo dobrą formę.