Kolejne zwycięstwo Miedzi Legnica

Mariusz Wiśniewski/Gazeta Wrocławska
Zawisza Bydgoszcz 0:0 Miedź Legnica
Zawisza Bydgoszcz 0:0 Miedź Legnica Mateusz Bosiacki (Ekstraklasa.net)
W poprzedniej kolejce drugiej ligi Miedź wysoko pokonała Nielbę Wągrowiec (5:2). W ten weekend kontynuowali dobrą passę i wygrali 2:0 z Polonią Słubice.

Wydawało się, że przeciwnik nie będzie wielkim zagrożeniem, jednak z początkiem meczu nie można było tego odczuć. Polonia miała przewagę i częściej zagrażała bramce rywala. Marcin Garuch, pomocnik Miedzi, zmienił obraz gry.

W 25. minucie Garuch uderzy z 30. metrów i zdobył bramkę. W następnej akcji piłkarz był bliski zaliczenia asysty, jednak Marin Orłowski nie opanował piłki w polu karnym.

W drugiej połowie gospodarze przejęli inicjatywę. Choć bardzo się starali, nie udało im się strzelić gola. Kibice mogli obserwować wiele walki, ale mało składnych akcji na boisku.

Wszyscy spodziewali się, że wynik nie ulegnie już zmianie. W trzeciej minucie doliczonego czasu Garuch został sfaulowany. Michał Żółtowski precyzyjnie wymierzył i strzelił gola.

Tomasz Jarzębowski zadebiutował w barwach Miedzi. Były zawodnik GKS-u Bełchatów i Legii Warszawa, który w ekstraklasie rozegrał 179 meczów i zdobył 22 gole, przez 55. minut przebywał na boisku. Jarzębowski z pewnością wzmocni zespół z Legnicy. Musi tylko być w dobrej dyspozycji.

Górnik także strzelił gola w końcówce meczu. Gol dał zespołowi z Wałbrzycha punkt. To kolejny mecz w sezonie, kiedy piłkarze Górnika zdobywają gola w samej końcówce meczu. Tak było z Czarnymi Żagań (2:2), Miedzią (3:2), Polonią Słubice (1:0) i teraz z zespołem z Gdyni. Pięć punktów zyskał klub z Wałbrzycha, dzięki nerwowym końcówkom.

Przez 67. minut Górnik przegrywał po golu Podwyszyńskiego. Brak precyzji i szczęścia towarzyszył gospodarzom. W ostatniej minucie po rzucie rożnym Grzegorz Michalak strzelił gola i ławka rezerwowych wałbrzyskiego zespołu eksplodowała radością.

Polonia Słubice - Miedź Legnica 0:2 (0:1)
Bramki: Garuch 25, Żółtowski 90
Miedź: Syamin - Pilarski (70. Żółtowski), Paszliński, (86. Kalicki), Imianowski, Piotrowski, Garuch, Spaczyński, Cisse, Kowal (65. Dobi), Jarzębowski (55. Pazurkiewicz), Orłowski.

Górnik Wałbrzych - Bałtyk Gdynia 1:1 (0:0)
Bramki: G. Michalak 90 - Podwyszyński 67
Górnik: Jaroszewski - Kłak, Wojtarowicz, Przerywacz, D. Michalak, G. Michalak, Rytko (64. Duś), Morawski, Wepa, Zinke, Janik (67. Konarski).

Jarota Jarocin - Czarni Żagań 0:1.
Mecz Elana Toruń - Polonia Nowy Tomyśl zostanie rozegrany w najbliższą środę (15 września).