Kolejny euro-blamaż Polaków

Marcin Szczepański
Polskie drużyny kontynuują wstydliwą passę w europejskich pucharach. Dzisiaj przegrała cała trójka, choć Ruch Chorzów, Wisła Kraków i Jagiellonia Białystok grały na własnych boiskach!

Debiut Jagi - zobacz zdjęcia z meczu z Arisem

W ostatnim czwartkowym "polskim" meczu, w Lidze Europejskiej debiutowała Jagiellonia Białystok. Spięta tym faktem ekipa żółto-czerwonych wystartowała fatalnie, bo od straty dwóch goli! Dziurawa obrona najpierw sprowokowała rzut karny, a 3 minuty później pozwoliła na strzał z 5 metrów. Dwa gole zdobył Toni Calvo. - Zapłaciliśmy frycowe - komentował w przerwie Tomasz Frankowski, najbardziej doświadczony piłkarz w ekipie Jagiellonii.

Piłkarze Michała Probierza podnieśli się z kolan. Po składnej akcji Frankowskiego z Grosickim, akcję wykończył Rafał Grzyb. Kontaktowy gol uskrzydlił białostoczan, którzy od tego momentu stworzyli jeszcze kilka dobrych sytuacji. Ale kolejnych goli zabrakło, bo brakowało jakości w lini ataku. Kamil Grosicki był bardzo aktywny i rozegrał niezłe zawody, ale jego dośrodkowania i strzały były bardzo niedokładne.

Zobacz zdjęcia z Suchych Stawów!

W poprzedniej rundzie Wisła Kraków z łatwością rozprawiła się z drużyną KFK Siauliai, w dwóch meczach wbijając jej 7 goli. Do meczu z drużyną z Azerbejdżanu podeszła jednak z wielkim respektem. Jak się miało później okazać - zupełnie słusznie.

Konsternacja na Suchych Stawach nastąpiła w 70. minucie, kiedy Nadirov, kilka minut po wejściu na boisko, zdobył gola dla gości. Wisła grała słabo, jak żywo przypominała się ubiegłoroczna kompromitacja z Levadią Tallin. Drużyna Henryka Kasperczaka przegrywała, a na domiar złego w końcówce meczu musiała grać w "dziesiątkę", bo czerwoną kartkę za brutalny faul otrzymał Bunoza. To nie był koniec nieszczęść krakowian. W samej końcówce rzutu karnego dla "Białej Gwiazdy" nie wykorzystał Maciej Żurawski!

Kompromitacja - błyskawicznie skomentowali mecz kibice, dziennikarze i eksperci. Bo Wisła Kraków zrobiła tego lata świetnie transfery - zapewniał jej prezez Bogusław Cupiał. Ale w meczu z Azerami nie było tego widać.

Przypomnijmy, że w pierwszym "polskim" czwartkowym meczu Ligi Europejskiej Ruch Chorzów przegrał na Cichej z Austrią Wiedeń 1:3. We wtorek w elimacjach Ligi Mistrzów Lech Poznań przegrał ze Spartą Praga 0:1. Cztery mecze i cztery porażki - trudno znaleźć pozytywny akcent występów naszych zespołów na międzynarodowej arenie.