Kolejny gol napastnika Lechii dla austriackiej młodzieżówki

jac
Kevin Friesenbichler
Kevin Friesenbichler Tomasz Bołt/Polskapresse
Reprezentacja Austrii do lat 21 pokonała wczoraj w towarzyskim starciu olimpijską drużynę Kataru 4:0 (3:0). Jedną z bramek zdobył piłkarz na co dzień grający dla Lechii Gdańsk, Kevin Friesenbichler.

Friesenbichler przebywał na boisku do 61 minuty. Gola strzelił na dziesięć minut przed zejściem, ustalając tym samym wynik spotkania. 20-latek trafia dla austriackiej młodzieżówki regularnie. W listopadzie zeszłego roku zdobył dwie bramki w wygranym 4:2 meczu z Czechami w ramach Turnieju Czterech Narodów.

W Lechii Friesenbichler gra od sierpnia. Do tej pory rozegrał jedenaście meczów, w których strzelił trzy gole. Obecnie jest zmiennikiem o rok starszego Antonio Colaka. Obaj przebywają w Gdańsku w ramach rocznego wypożyczenia. Friesenbichler z portugalskiej Benfiki Lizbona, natomiast Colak z FC Kaiserslautern.