Kolejny pogrom w Nowym Sączu

Bartłomiej Szura
Sandecja nie dała szans Termalice
Sandecja nie dała szans Termalice Albert Szczerba
Kolejny beniaminek wyjeżdża z Nowego Sącza z pokaźnym bagażem bramkowym. Po sześciu golach zaaplikowanych Kolejarzowi, tym razem piłkarze z Niecieczy do domu wracają z bagażem czterech bramek.

Sandecja Nowy Sącz - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 4:0 - czytaj zapis relacji na żywo ze spotkania

Spotkanie określane jako derby małopolski ustawione zostało już w 3. minucie, gdy po fulu w polu karnym z boiska usunięty został Jan Cios. Rzut karny pewnie wykorzystał Aleksander i wiadomo było, że gościom ciężko będzie wywieźć korzystny rezultat z Kilińskiego. Ta teza potwierdzała się w kolejnych minutach pierwszej połowy. Zagubieni goście raz po raz pozwalali ogrywać się miejscowym i bramkarz z Niecieczy miał wiele pracy.

Do przerwy w Nowym Sączu było 2:0, bowiem Kukol bezpośrednio z wolnego przy udziale bramkarza gości trafił do siatki.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Goście nieśmiało próbowali atakować, ale sam Pawlusiński nie był w stanie skutecznie walczyć z przeciwnikiem. Efektem tej niemocy były dwa kolejne gole dla gospodarzy - Damiana Zbozienia oraz pierwszy gol w oficjalnym meczu Ondreja Curgaliego.

Mecz Sandecji z beniaminkiem z Niecieczy pokazał, że zespół nabiera swojego rytmu i stylu. Początkowe problemy drużyna ma za sobą, a teraz z przyjemnością patrzy się na grę Sandecji. Natomiast na przykładzie gości z Niecieczy kolejny raz wyszła prawda, że nie wystarczy ściągnąć zawodników "z nazwiskami". Trzeba stworzyć zespół, a tego dziś na boisku w Nowym Sączu nie uświadczyliśmy.

Sandecja przedłużyła swoją passę spotkań bez porażki. Imponujący także jest bilans 3 ostatnich spotkań przy Kilińskiego: 9 punktów, 13 bramek strzelonych, tylko 2 stracone. Termalica natomiast jeżeli chce skutecznie walczyć o utrzymanie, musi zagrać lepiej niż w Nowym Sączu. Nawet mimo gry przez prawie całe spotkanie w "10", od zawodników, którzy mają na koncie występy w Ekstraklasie można wymagać dużo więcej.