Kolumbia pierwszym ćwierćfinalistą Copa America. Dwie bramki Falcao

Daniel Kawczyński
Kolumbia jako pierwsza wywalczyła awans do ćwierćfinałów w Copa America. W swoim ostatnim meczu fazy grupowej pokonała 2:0 Boliwią po dwóch trafieniach Radamela Falcao. Tym samym zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie A.

Kolumbia 2:0 Boliwia - czytaj zapis relacji na żywo ze spotkania!

Spotkanie nie mogło zachwycać ani tempem, ani poziomem. Po okresie wyrównanej gry, Kolumbia zaczęła przejmować w inicjatywę i już w 15. minucie objęła prowadzenie. Abel Aguilar fantastycznie zagrał do Radamela Falcao, ten popędził w pole i w sytuacji sam na sam technicznie posłał piłkę na dalszy słupek. W 28. minucie Adrian Ramos padł faulowany w polu karnym przez Santosa Amadora, a pewnym egzekutorem po raz drugi okazał się Falcao.

Kolumbia dalej przeważała i w 42. minucie mogła dołożyć kolejne trafienie, gdyby Ramos celniej główkował. Tymczasem tuż przed przerwą Boliwia po raz pierwszy nastraszyła, a Jackson Martinez z największym trudem poradził sobie z mocnym strzałem z rzutu wolnego autorstwa Jhasmaniego Camposa.

Copa America 2011 - wszystko o Mistrzostwach Ameryki Południowej w Ekstraklasa.net

Po wznowieniu gry w drugiej połowie gra się otworzyła. W 56. minucie szansę na kontaktowego gola mieli podopieczni Gustavo Quinterosa, ale Jhasmani fatalnie strzelił z bliskiej odległości. To jednak Kolumbia dyktowała warunki. W 65. minucie Falcao minimalnie chybił słupka. Chwilę później Carlos Arias miał dużo szczęście, bo piłka po uderzeniu Hugo Roddallegi przeleciała po rykoszecie obok słupka. W końcowych minutach tempo gry znowu spadło.

Kolumbia pokonała Boliwię 2:0 i z siedmioma punktami zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie A i awans do ćwierćfinałów. Natomiast już jutro o byt zagrają Argentyńczycy. By uniknąć wielkiej kompromitacji muszą wygrać z Kostaryką.