Kompromitacja Herthy Berlin - zespół Krzysztofa Piątka odpadł z Pucharu Niemiec z drugoligowcem

Jakub Maj
Jakub Maj
Sylwia Dabrowa
Piłkarze stołecznego klubu nie najlepiej będą wspominać wczorajszy wieczór. Hertha przegrała z niżej notowanym rywalem po serii rzutów karnych i tym samym pożegnała się z Pucharem Niemiec. To była pierwsza runda DFB Pokal, więc nie dało się odpaść wcześniej.

Pogromcą Herthy okazał się Eintracht Braunschweig, który gra obecnie na zapleczu Bundesligi. W sezonie 2021/22 grali na trzecim szczeblu rozrywkowym, ale udało im się awansować z drugiego miejsca. W obecnej kampanii zagrali już dwa mecze notując dwie porażki. Ich bilans bramkowy to 0-5.

Mecz zaczął się po myśli Berlińczyków, gdyż wyszli na prowadzenie w 10. minucie. W 42. minucie podwyższyli wynik na 2:0. To jednak nie wystarczyło, gdyż w drugiej połowie w trzy minuty stracili dwie bramki i na tablicy wyników mogliśmy zaobserwować rezultat 2:2. W dogrywce zobaczyliśmy kolejne cztery bramki. W 120 minucie mieliśmy remis 4:4, więc o wygranej miała zadecydować seria rzutów karnych. W niej lepsi okazali się niżej notowani rywale - strzelili sześć z siedmiu karnych. W drużynie Herthy pomylili się Marc-Oliver Kempf oraz Marvin Plattenhardt.

Krzysztof Piątek cały mecz spędził na ławce. Pomimo tego, że Felix Magath zrobił pięć zmian, w ani jednej z nich nie uwzględnił Polaka.

W ostatnich tygodniach Piątek łączony był z przenosinami do innego klubu. Wśród zainteresowanych są kluby z dolej połowy tabeli ligi włoskiej, ale także Borussia Dortmund, która szuka zastępcy Hallera.