Kontuzja sędziego, dużo bramek i emocji w 5 kolejce

Bartłomiej Szura
Motor wygrał z Wigrami i jest wysoko w tabeli
Motor wygrał z Wigrami i jest wysoko w tabeli Karol Wiśniewski
Dużo ciekawego działo się w piątej kolejce drugiej ligi grupy wschodniej. Solidarnie wygrała pierwsza trójka, a także mieliśmy ciekawą sytuację, gdy w Siedlcach po 43 minutach musiała nastąpić zmiana sędziego głównego.

Po bardzo dobrym starcie beniaminek z Siedlec mający w składzie doświadczonych i ogranych piłkarzy dostał sporej zadyszki. Po ubiegłotygodniowej porażce w Krakowie z Garbarnią tym razem podopieczni Grzegorza Wędzyńskiego przegrali na własnym boisku aż 0:3. Katem gospodarzy okazał się Dariusz Zjawiński strzelec dwóch bramek dla swojego zespołu, którym jest Świt Nowy Dwór Mazowiecki. I tak niedawny lider wylądował w środku stawki.
W 43 minucie tego meczu arbiter nie mógł kontynuować prowadzenia spotkania z powodu kontuzji nogi i musiał zastąpić go sędzia techniczny.

W Iławie święto. W derbach regionu gospodarze pewnie pokonali OKS Olsztyn i coraz stabilniej usadawiają się w czubie ligowej tabeli. Czyżby w klubie zaczęto myśleć o awansie? To dopiero początek rundy, ale mimo wszystko forma piłkarzy musi cieszyć kibiców.

Zupełnie inaczej jak w poprzednim sezonie poczynają sobie zespoły, których gdyby nie problemy organizacyjne w tej lidze nie powinno być. Puszcza Niepołomice pod wodzą doskonałego szkoleniowca w osobie Dariusza Wójtowicza po remisie z Pelikanem zajmuje po piątej serii spotkań bardzo wysokie szóste miejsce, a Motor Lublin jest na najniższym stopniu podium mając 3 punkty przewagi nad Puszczą.

Wartym odnotowania faktem jest także pierwsza wygrana beniaminka z Puław rozgrywającego jak do tej pory swoje mecze w Poniatowej. Wisła wysoko pokonała innego beniaminka Garbarnię 4:1.