Sławomir Stachura
Juniorzy młodsi Korony wywalczyli drugie miejsce
Juniorzy młodsi Korony wywalczyli drugie miejsce Sławomir Stachura
W meczu Centralnej Ligi Juniorów Młodszych do lat 17 Korona Kielce wygrała z BKS w Lublinie 2:1 i zajęła drugie miejsce na finiszu rozgrywek.

BKS Lublin – Korona Kielce 1:2 (0:0)
Bramki:
Rafał Szady 54 – Jakub Rybus 59, Karol Turek 72.
Korona: Drej – Plichta (41. Dziubek) Dziedzic, Dela, Klapa, Konstantyn (41. Kaczor), Bartosik (41. R. Turek). K. Turek (77. Karyś), Jagła (41. Słabosz), Gierczak - Rybus.

Korona wygrała w Lublinie i zajęła drugie miejsce w rozgrywkach. Jej zwycięstwo z BKS powinno być jednak bardziej okazałe.

- Już w pierwszej połowie stworzyliśmy cztery doskonałe okazje, ale nie udało się żadnej wykorzystać. Po przerwie musieliśmy jeszcze gonić wynik, gdyż straciliśmy gola po szkolnym błędzie obrońcy i bramkarza. Na szczęście szybko udało się odrobić stratę, a potem strzelić zwycięskiego gola – podsumował mecz Marek Graba, który prowadzi Koronę razem z Michałem Gęburą.
Zwycięską bramkę kielczanie strzelili w 72 minucie, gdy do wybitej piłki doskoczył Karok Turek i z bocznej strefy pola karnego ustalił wynik.

Centralna Liga Juniorów Młodszych do lat 17 zakończyła jesienne rozgrywki. Z ośmiu zespołów spadły dwa ostatnie – Karpaty Krosno i Juventa Starachowice. Na wiosnę znów będzie rywalizować osiem drużyn z makroregionu, a zwycięzca awansuje do najlepszej czwórki w kraju (zwycięzcy makroregionów), która walczyć będzie o mistrzostwo Polski.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Korona ma 45 lat! Zobacz jak świętowała historyczny sukces

TOP 11 napastników Korony! Król może jest jeden!

Korona Kielce - Echo Dnia

Materiał oryginalny: Korona druga na finiszu rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów Młodszych do lat 17. Wygrała na koniec z BKS w Lublinie 2:1 - Echo Dnia Świętokrzyskie