Korona Kielce - Arka Gdynia LIVE! Mecz o odzyskanie oddechu

Adam Kamiński
W Gdyni lepsza była Arka, jednak na wyjeździe jeszcze nie wygrała w tym sezonie
W Gdyni lepsza była Arka, jednak na wyjeździe jeszcze nie wygrała w tym sezonie PiK (Ekstraklasa.net)
Dziś na Arenie Kielce, zmierzą się ze sobą dwa nieobliczalne zespoły. Z jednej strony Korona, która w rundzie jesiennej była rewelacją, a obecnie po wyraźnym spadku formy i słabych wynikach wystąpi pod wodzą nowego trenera, a na przeciw niej gdyńska Arka, która punktów potrzebuje jak powietrza.

Korona Kielce - Arka Gdynia LIVE! Relacja NA ŻYWO w Ekstraklasa.net!

Korona po rewelacyjnej rundzie jesiennej wiosną wyraźnie dołuje. Po przerwie zimowej zdobyła zaledwie 6 punktów w 11 meczach, w związku z czym, zamiast bić się o europejskie puchary, powoli zaczyna bronić się przed spadkiem, mając zaledwie 4 punkty przewagi nad Polonią Bytom, 5 nad Cracovią i 6 właśnie nad Arką Gdynia.

Gdynianie jednak, również mają się czym martwić. W rundzie jesiennej w Gdyni, na sztucznej murawie, byli niepokonani, jednak gdy przychodziło do strzelania goli na naturalnej trawie, powstawał pewien problem. W meczach wyjazdowych gdynianie pierwszą bramkę na naturalnej murawie strzelili dopiero w Zabrzu, już w rundzie wiosennej. Warto dodać, że do dzisiaj nie wygrali meczu na wyjeździe. W Arce, podobnie jak teraz w Koronie, wcześniej zaszła zmiana trenera, która nieco ożywiła grę i gdynianie cały czas liczą, że uda im się przerwać tą niechlubną passę.

Do Kielc nie pojechał Marcelo Moretto, który prawdopodobnie opuści gdyński klub przed zakończeniem sezonu.Widoczny będzie również brak, Marciano Brumy, zawieszonego przez komisję ligi za nadepnięcie Marka Zieńczuka w meczu z Ruchem. Nieobecność Brumy skomplikuje plany obronne Arki. Jest to podstawowy prawy obrońca gdynian i na pewno odczują oni jego absencję. W zdobyciu zwycięstwa ma pomóc występ Tadasa Labukasa, który jest najlepszym strzelcem gdynian w tym sezonie.

Korona Kielce w tym meczu będzie jedną wielką niewiadomą. Po odwołaniu Marcina Sasala z funkcji szkoleniowca, funkcję tą objął Włodzimierz Gąsior. Jedyną pewną rzeczą jest to, że kielczanie zmuszeni będą poradzić sobie bez swojego najlepszego strzelca, Andrzeja Niedzielana, Macieja Korzyma, oraz prawdopodobnie bez Aleksandara Vukovicia, który jest jednym z silniejszych ogniw drugiej linii. Większym problemem kielczan, poza absencja tych trzech graczy, mogą być morale, które leżą w gruzach po przegranym 2:3 meczu z Lechią Gdańsk, w którym Korona do 67. minuty prowadziła 2:0.

Czeka nas zatem mecz pytań i wątpliwości. Czy w Koronie zadziała efekt "nowej miotły", czy może gdynianie, w końcu wygrają mecz na wyjeździe? Jedno jest pewne, obydwa zespoły potrzebują punktów by złapać oddech. Kibiców czeka więc mecz walki o każdy centymetr boiska.