Korona Kielce bardzo dobrze zagrała po przerwie i pokonała Bruk-Bet Nieciecza 2:1 w ostatnim meczu kontrolnym. Zobaczcie zdjęcia

Dorota Kułaga
Korona wygrała sparing z Bruk-Betem. Na zdjęciu Dalibor Takać
Korona wygrała sparing z Bruk-Betem. Na zdjęciu Dalibor Takać Korona Kielce
Korona Kielce wygrała z Bruk-Betem Termalica Nieciecza 2:1 (0:1) w ostatnim meczu kontrolnym przed inauguracją rundy wiosennej w PKO BP Ekstraklasie. Bramki zespołu prowadzonego przez Kamila Kuzerę zdobyli Jakub Łukowski i Jewgienij Szykawka, a dla gości Kacper Karasek.

Korona Kielce wygrała mecz kontrolny z Bruk-Betem Nieciecza

Korona Kielce - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (0:1)
Bramki: Jakub Łukowski 70, Jewgienij Szykawka 77 - Kacper Karasek 32.
Korona: Forenc - Zator, Trojak, Petrow, Balić - Deja - Błanik, Nono, Takać, Łukowski - Śpiączka oraz Deaconu, Szykawka, Godinho.
Bruk-Bet: Bartoszek - Grabowski, Putiwcew (63. Farbiszewski), Biedrzycki (63 Hubínek), Kadlec - Dombrowskyj, Ambrosiewicz, Karasek, Radwański - Wacławek (63 Kukułowicz), Mesanović (76 Banasik).

Piłkarze Korony wygrali 2:1 ostatni sparing przed rundą wiosenną w PKO Ekstraklasie. Spotkanie z Bruk-Betem Nieciecza odbyło się na stadionie przy ulicy Kusocińskiego.

Goście objęli prowadzenie w 33. minucie. Po stracie piłki przez jednego z zawodników Korony futbolówka trafiła do Kacpra Karaska i ten pokonał Konrada Forenca.

Dobra gra Korony w drugiej połowie

Druga polowa była bardzo dobra w wykonaniu Korony. Na boisko wszedł Ronaldo Deaconu i "zrobił różnicę". Kielecki zespół stworzył przynajmniej pięć dogodnych okazji do zdobycia bramki. Dwa razy po stałych fragmentach gry główkował Dominick Zator, ale Kanadyjczykowi zabrakło precyzji. Ponadto dobrą okazje zmarnował Jewgienij Szykawka, a po strzale Deaconu piłka trafiła w słupek.

Po przerwie gole strzelali Łukowski i Szykawka

Do wyrównania w 70. minucie doprowadził przebywający na murawie od początku spotkania Jakub Łukowski. Zwycięskiego gola strzelił wprowadzony w drugiej połowie Jewgienij Szykawka, który zastąpił Bartosza Śpiączkę.

Mecz odbył się bez udziału publiczności. Z powodu kontuzji w kieleckim zespole nie zagrał Bartosz Kwiecień.