Korona Kielce

0

Cracovia

1

• Hamrol wrzuca z wolnego, ale piłka ostatecznie trafia do rąk jego kolegi po fachu. Koniec spotkania! Cracovia wygrywa 1:0 w Kielcach i z 13 punktami melduje się na dwunastym miejscu w tabeli.

• Po raz ostatni zmienia Probierz. Piszczek za Cabrerę.

• Sędzia doliczył cztery minuty. W posiadaniu piłki jest Cracovia.

• Na samą końcówkę wszedł Helik. Ma pomóc Cracovii w jej własnym polu karnym.

• Jeszcze kartka dla Wdowiaka.

• POPRZECZKA. Bardzo blisko szczęścia był Soriano!

• Siplak piłkarzem meczu? Nie mamy nic przeciwko. Sporo ważnych interwencji.

• Kolejna okazja dla Cracovii. Po podaniu Wdowiaka dwa razy uderza Hernandez. Górą jednak Hamrol. Akcja zaczęła się od Siplaka, który świetnie wypuścił skrzydłowego.

• Soriano uderza, lecz niecelnie. Ostatnia zmiana w Koronie. Wchodzi Arweladze za Kovacevicia.

• Nie ma rzutu karnego. Sędzia Marciniak - po analizie - uznał, że to Wdowiak faulował Diawa.

• Kontrowersja w polu karnym. Diaw zahaczył czy nie zahaczył Cabrerę? Sędzia nie gwiżdże. Czekamy na weryfikację VAR?

• Kovacević wyskakuje najwyżej po wolnym. Główkę wygrywa, ale fauluje. Jest chorągiewka w górze. Strózik w miejsce kiepskiego Zenjova.

• Na trybunach prawie 6 tys. widzów - dokładnie 5929.

• Janjić zmienił Jukicia.

• Górski przed polem karnym. Decyzja Marciniaka: Nic nie było, gramy dalej!

• Mocne uderzenie Hernandeza. Gdyby piłka zmierzała w okienko to byłby stuprocentowy gol. A tak, zmierzając w środek, wpadła do rąk Hamrola.

• Ostatnie minuty to walka o środek pola. Kibice Korony proszą drużynę o gola.

• Po rzucie rożnym zza szesnastki kopnął Pućko. Bardzo źle.

• Kapitalna interwencja Siplaka, który zatrzymał Kovacevicia.

• W odpowiedzi Dytiatjew... Główka po rzucie wolnym, ale piłka przelatuje nad poprzeczką. To też była całkiem dobra sytuacja na gola.

• Ależ blisko wyrównania! Jukić dokręca, futbolówka ginie pomiędzy nogami przeciwników i... ostatecznie nie obija nawet słupka.

• Wolny, dośrodkowanie w pole karne, jednak asystent dopatruje się pozycji spalonej. Cracovia przy piłce.

• No to gramy dalej. Pora na drugą połowę. Kibice wierzą w przebudzenie Korony.

• Nie ma Cebuli, za niego wchodzi Górski.

• Sędzia kończy pierwszą odsłonę. Cracovia prowadzi dzięki Cabrerze. Wracamy za kwadrans.

• Ukarany również Żubrowski. Za faul taktyczny.

• Jeszcze kartka dla Cebuli.

• Trzeba przyznać, że Cracovia szybko wraca i dobrze organizuje się w obronie. Przed chwilą zerwał się Pućko, lecz trafił w Peskovicia.

• Był spalony czy nie było? Wdowiak wypuszczony sam na sam, uderza i piłka przechodzi obok prawego słupka. Dopiero w tym momencie usłyszeliśmy gwizdek.

• Rymaniak wrzuca w pole karne. Tam główkuje Soriano. Napastnik domagał się rzutu rożnego, ale na to nie wyraził zgody arbiter.

• Soriano uderza, ale "asysta" trzech rywali uniemożliwia mu sprawne działanie. W odpowiedzi Wdowiak, który wywalczył rzut rożny.

• Piłka w siatce, ale sędzia Marciniak nie uznaje gola. Soriano odepchnął Rapę. Nie potrzeba tutaj nawet wideoweryfikacji.

• Nieprzyjemne zderzenie Jukicia z Datkoviciem. Ten drugi, choć ucierpiał bardziej, dostał kartkę.

• Strzał z daleka Jukicia i daleko od bramki. To jedyny sposób Korony, by przedrzeć się przez zasieki "Pasów".

• Korona z wysokim pressingiem dała się nadziać na kontratak, ale Diaw wszystko wyjaśnia przed polem karnym.

• Bartosz Rymaniak ukarany "tylko" żółtą kartką. Faulował Mateusza Wdowiaka, który wychodził sam na sam z bramkarzem. Sędzia Marciniak nie chce jednak skorzystać z systemu VAR i gramy w komplecie.

• Cracovia nieco luźniej zaczęła się zachowywać. Koroniarze nie mają czym zaskoczyć. Większość ich strzałów pada w trybuny.

• Rzut z autu, daleka piłka na lewe skrzydło do Wdowiaka, który dośrodkował nisko w pole karne i Cabrera na wślizgu strzelił w stronę bramki. Lepiej mógł się zachowań obrońca gospodarzy, który nie upilnował Hiszpana, choć był blisko niego.

• GOOOOOOOL!! CABRERA!

• Bartosz Rymaniak najwyżej wyskoczył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale Pesković pewnie chwycił piłkę.

• Kontratak gospodarzy, Żubrowski do środka do Soriano, ale ten niedokładnie zagrał do Jukicia na lewe skrzydło. Akcja straciła na szybkości.

• Były koroniarz - Airam Cabrera - jest nabuzowany dziś. W barwach Cracovii chce pokonać swój były zespół.

• Wrzutkę piłkarza Cracovii łapie Hamrol.

• Korona ze środka!

• Zawodnicy wyszli już na murawę. Za chwilę zaczynamy.

• Korona jest faworytem potyczki, gdyż drużyna Michała Probierza słabo spisuje się w tym sezonie i jest przedostatnia w ligowej tabeli. Gospodarze będą chcieli zrehabilitować się za przegraną przed tygodniem z Lechem w Poznaniu 1:2.

• Podopieczni Michała Probierza mogli zanotować dobrą serię w ostatnim czasie, ale polegli w derbach z Wisłą. Kielczanie radzą sobie o wiele lepiej. Po czterech ostatnich meczach bez porażki lepsza okazała się ekipa Lecha, więc drużyna Korony na nowo musi odkręcić licznik.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Korona Kielce - Cracovia!

red

Korona Kielce - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Andrzej Banas / Polska Press

Korona Kielce - Cracovia ONLINE. W meczu 13. kolejki ekstraklasy Korony Kielce podejmuje w niedzielę o godzinie 15.30 Cracovię na Kolporter Arenie. Podopieczni Michała Probierza mogli zanotować dobrą serię w ostatnim czasie, ale polegli w derbach z Wisłą. Kielczanie radzą sobie o wiele lepiej. Po czterech ostatnich meczach bez porażki lepsza okazała się ekipa Lecha, więc drużyna Korony na nowo musi odkręcić licznik. Gdzie oglądać mecz Korona Kielce - Cracovia? Transmisja w telewizji i stream online.

Korona Kielce - Cracovia ONLINE

Trener Gino Lettieri ma kapitalną sytuację kadrową przed tym spotkaniem, bo mogą grać wszyscy piłkarze, a w w stosunku do meczu w Poznaniu, do dyspozycji są kapitan drużyny Bartosz Rymaniak i Michał Gardawski, którzy wracają po pauzie za kartki. Patrzymy na to, jak zawodnicy radzą sobie na treningach. Grają ci, którzy dobrze trenują - mówi Lettieri.

Korona jest faworytem potyczki, gdyż drużyna Michała Probierza słabo spisuje się w tym sezonie i jest przedostatnia w ligowej tabeli. Gospodarze będą chcieli zrehabilitować się za przegraną przed tygodniem z Lechem w Poznaniu 1:2. Ale Lettieri zdaje sobie sprawę, że jego zespół stanie przed trudnym zadaniem, bo Cracovia potrafi grać w piłkę i jest bardzo groźna. W miniony poniedziałek pokonała u siebie Górnika Zabrze 2:0. - Musimy lepiej wykorzystywać okazje i popełniać mniej błędów w obronie - mówi Lettieri.

To będzie szczególny powrót na „Kolporter Arenę” dla Airama Cabrery. W sezonie 2015/16 grał w Koronie i zapisał się w pamięci jej kibiców z jak najlepszej strony, zdobył wówczas 16 goli w 28 meczach. Okazję do przypomnienia się będzie miał też Michal Pesković. Golkiper bronił kieleckiej bramki w sezonie 2016/17, w którym to wystąpił w 8 meczach. W zespole „Pasów” jest też Maciej Gostomski, były bramkarz drużyny z Kielc, ale on ostatnio stracił miejsce w składzie na rzecz Peskovicia.

Niedzielny mecz będzie ostatnim na Kolporter Arenie. Od 1 listopada kielecki stadion zmienia nazwę na Suzuki Arena.

Sonda

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Korona Kielce - Cracovia?

Korona Kielce - Cracovia TRANSMISJA TV

Początek meczu o godz. 15:30. Transmisja w telewizji na kanale Canal+Sport. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.