Korona Kielce - GKS Tychy ZDJĘCIA, WYNIK Tyszanie zdobyli Kielce! Trzy punkty w meczu z rywalem w walce o awans

Tomasz Kuczyński
24.11.2021 r. Mecz Fortuna 1. Ligi: Korona Kielce - GKS Tychy.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
24.11.2021 r. Mecz Fortuna 1. Ligi: Korona Kielce - GKS Tychy. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot. Kamil Bielaszewski/Echo Dnia
W środę 24.11.2021 r. w zaległym meczu z 17. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy wygrał w Kielcach z Koroną 1:0 (1:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Damian Nowak. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania na Arenie Suzuki.

Tyszanie w niedzielę przegrali w Łodzi z ŁKS-em 0:2 i chcieli się odkuć w Kielcach. Zadanie nie wyglądało jednak na łatwe, bo Korona dzień wcześniej pokonała na swoim stadionie Skrę Częstochowa aż 4:1 i jest trzecia w tabeli.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Korona Kielce - GKS Tychy

W 21. minucie środowego meczu Korona miała świetną okazję na otwarcie wyniku. Adam Frączczak strzelił minimalnie obok bramki i dla tyszan skończyło się na strachu. Goście, grający w ustawieniu dwoma napastnikami oraz bez Łukasza Grzeszczyka, do szatni schodzili z jednobramkową zaliczką. W 40. minucie przeprowadzili składną akcję. Tomas Malec zgrał do Damiana Nowaka, którego pierwszy strzał obronił jeszcze Konrad Forenc, ale dobitka była już skuteczna.

W drugiej połowie Korona próbowała wyrównać, trener Dominik Nowak dokonywał zmian, sędzia doliczył cztery minuty, ale wynik się nie zmienił.

Tyszanie, którzy nie kryją ekstraklasowych aspiracji, zdobyli trzy bardzo cenne punkty na boisku rywala w walce o awans.

GKS Tychy w niedzielę 28 listopada w meczu 19. kolejki podejmie Resovię. Początek o godz. 12.40.

Korona Kielce - GKS Tychy 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Damian Nowak (40)

Korona: Konrad Forenc - Adrian Danek, Piotr Malarczyk, Michał Koj, Łukasz Sierpina - Jacek Podgórski (66. Jakub Górski), Marcel Gąsior (46. Mario Zebić), Marcin Szpakowski (77. Mateusz Lewandowski), Jakub Łukowski, Dawid Błanik (58. Zvonimir Petrović) - Adam Frączczak.

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Dominik Połap, Nemanja Nedić, Kamil Szymura, Maciej Mańka - Kamil Kargulewicz (72. Bartosz Biel), Jakub Piątek, Wiktor Żytek, Marcin Kozina - Damian Nowak (85. Gracjan Jaroch), Tomas Malec.

Żółte kartki: Sierpina, Gąsior, Petrović, Koj - Kozina, Połap, Piątek

Sędziował: Damian Kos (Gdańsk)