Mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie...

Korona Kielce

1

Jagiellonia Białystok

1

• Koniec spotkania! Korona zdążyła wyrównać, ale nie zdążyła wbić gola na 2:1. A więc remis - naszym zdaniem zasłużony.

• Tak, tak - dziesiątka kartka. Dla Gardawskiego.

• No to mamy komplet zmian. Klimala zmienił Novikovasa.

• Autor bramki też opuszcza boisko. Za Pućkę Kallaste.

• Jeszcze jedna kartka - dziewiąta. Tym razem na konto Rymaniaka. Aż dziw bierze, że obie drużyny grają nadal po jedenastu.

• W miejsce Kovacevicia wchodzi Możdżeń.

• Blisko, blisko gola dla Korony. Po rzucie rożnym wyskoczył w górę Kovacević, ale sędzia dopatrzył się chyba faulu. W każdym razie piłka dla Jagiellonii.

• Sędzia Gil po raz ósmy wyciąga żółtą kartkę. Tym razem dla Guilherme.

• Kartkę otrzymał również Świderski. Wkraczamy w ostatni kwadrans. Dogodnych okazji jakby mniej, ale temperatura spotkania i tak wysoka.

• W miejsce Pospisila pojawił się Poletanović.

• Świderski uderzony przez Rymaniaka. Niezbędna jest pomoc medyczna.

• Dobra interwencja Hamrola uchroniła Koronę przed utratą gola. Uderzal Bezjak. Mamy zmianę. Żubrowski za Petraka.

• Dzisiejsze spotkanie z trybun w Kielcach ogląda 8244 widzow.

• Kolejny raz bardzo gorąco w polu bramkowym Jagiellonii. Jakimś cudem piłka nie przekroczyła linii. Wynik więc bez zmian, choć konia z rzędem temu, kto odważy się postawić teraz na under 2,5.

• Marquez faulowany, Bezjak ukarany.

• Świderski raz jeszcze zza szesnastki. Tym razem zdecydowanie gorzej, ponieważ jeden z przeciwników zdążył zablokować jego strzał.

• NIESŁYCHANE. Janjić pudłuje z metra!

• I mamy wyrównanie. Świetny rajd Pućki. Zawodnik Korony poradził sobie z dwoma rywalami, a potem skierował piłkę przy lewym słupku. Trzeci mecz z rzędu w lidze z golem!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! PUĆKO NA 1:1!!!

• Akcja przeniosła się na stronę Jagiellonii. Próbował m.in. Diaw, lecz bez powodzenia.

• Ucierpiał Gardawski. Kto wie czy za chwilę nie opuści murawy.

• Początek drugiej odsłony jest obiecujący. Dużo się dzieje zwłaszcza w okolicach pola karnego kielczan. Gospodarze mają na razie kłopot z wyjściem z własnej połowy.

• Niesamowite! Tym razem to Świderski spróbował. Inne miejsce, lewa noga i... znakomita interwencja Hamrola! Bramkarz Korony jedną ręką przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Uwaga! Rozpędzony Bezjak wpada w pole karne, oddaje strzał, ale Hamrol daje sobie radę. Zresztą, to był naprawdę ostry kąt.

• Kibice wysyłają jasny sygnał do zawodników. Śpiewają: Jesteśmy z wami, Korono jesteśmy z wami.

• Gramy dalej! Od środka rozpoczęła Korona. Zdaje się, że bez zmian w jej składzie.

• Błysk Novikovasa, nieskuteczność Korony i dużo chamstwa na boisku. Tam wyglądała ta 1. połowa w Kielcach. Wracamy za kwadrans.

• Próbuje ponownie Kovacević z dystansu i kapitalnie broni Kelemen! Piłka zmierzała pod poprzeczkę.

• Dwie dobre akcje Diawa, który miał piłkarzy Jagiellonii jak slalomowe tyczki.

• Piękne zgranie klatką Romanczuka do Romana Bezjaka, który wyszedł praktycznie sam na sam, ale uderzył obok bramki.

• Dużo złośliwości, tym razem kartka dla Pucko.

• Zasłużony ten kartonik dla Hiszpana.

• Taras Romanczuk trafił łokciem Marqueza, a ten gdy już leżał, kopnął kapitana Jagiellonii nogami w plecy. Kartki dla obu zawodników.

• Dał się nabrać chyba arbiter. Mitrović złapał się za szyję mimo iż nie został tam trafiony przez Soriano.

• Plasowany strzał Kovacevicia z 20 metrów, Kelemen wypuścił piłkę z rąk i będzie korner.

• Jagiellonia prosi się o wyrównanie. To kielczanie są lepszym zespołem w tym spotkaniu.

• Nieatakowany Ivan Marquez zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości, ale wyraźnie zabrakło precyzji.

• Tym razem kompletnie niepilnowany Diaw w polu karnym uderzył nieczysto głową i piłka przeszła obok słupka. To znowu powinna być bramka!

• Ależ blisko wyrównania! Strącił piłkę Kovacević, a z ostrego kąta tylko w boczną siatkę uderzył Soriano.

• Korona w natarciu. Kolejny wywalczony korner przez kielczan.

• Plecy Savkovicia jednak poważniej ucierpiały na początku spotkania i konieczna będzie zmiana. Na boisko wchodzi Karol Świderski.

• Tym razem Rymaniak idealnie wrzucił do Mateja Pucko, ale Marian Kelemen jakimś cudem obronił to biodrem!

• Żółta kartka dla Martina Pospisila.

• Fatalny błąd Bartosza Rymaniaka! Ten chciał przerzucić piłkę z rzutu wolnego z prawej strony, ale podał prosto do Litwina, która z 20 metrów uderzył praktycznie na pustą bramkę.

• GOOOOOOOL!!! ALEŻ BŁĄD!! WYKORZYSTUJE GO Z ZIMNĄ KRWIĄ NOVIKOVAS!!!

• Trudno, naprawdę trudno o jakąkolwiek sytuację podbramkową po obu stronach. Bezbłędnie grają na razie w obronie Korona i Jaga.

• W ostatniej chwili Bartosz Kwiecień ściągnął piłkę z głowy Olivera Petraka. Będzie tylko rzut rożny dla Korony.

• Świetne wejście wślizgiem Nemanji Mitrovicia.

• Sporo chaosu w środku pola, nikt nie chce odstawiać nogi i oddać inicjatywy przeciwnikowi.

• Arvydas Novikovas z rzutu wolnego prosto w mur.

• Bardzo niebezpieczne wejście Elhadji Pape Diawa, który trafił w powietrzu w twarz Mile Savkovicia.

• Osaczony przez dwóch obrońców Elia Soriano, którzy powalili Włocha.

• Pierwszy gwizdek sędziego, zaczynamy!

• Rezerwowi Jagiellonia: 29. Grzegorz Sandomierski, 4. Lukas Klemenz, 19. Bodvar Bodvarsson, 20. Marko Poletanović, 28. Karol Świderski 89. Mateusz Machaj, 98. Karol Świderski.

• Rezerwowi Korona: 88. Paweł Sokół, 8. Mateusz Możdżeń, 10. Ivan Jukić, 14. Jakub Żubrowski, 17. Maciej Firlej, 19. Ken Kallaste, 24. Vato Arveladze.

• Znamy już składy na dzisiejsze spotkanie.

• Jagiellonia przyjechała do Kielc wyjątkowo zmobilizowana, bo przed rozpoczęciem tej kolejki była liderem, choć w ostatnim meczu doznała u siebie klęski, przegrywając ze Śląskiem Wrocław aż 0:4. Piłkarze Jagi mówili po meczu, że nie pamiętają, kiedy zagrali aż tak słabo.

• Korona w ekstraklasie radzi sobie ostatnio bardzo dobrze. Najpierw zremisowała na trudnym terenie w Szczecinie z Pogonią 1:1, potem pokonała u siebie Zagłębie Sosnowiec 3:1, wreszcie zrobiła coś, co najbardziej spodobało się kibicom – po sześciu latach wygrała z Wisłą w Krakowie 1:0. Ale rysą na ostatnich wynikach jest postawa w meczu Pucharu Polski z trzecioligową Wisłą w Sandomierzu. Korona przegrała w środę 2:3 i już po pierwszej rundzie szczebla centralnego PP pożegnała się z rozgrywkami

• Dzień dobry! W niedzielnym meczu Lotto Ekstraklasy Korona Kielce podejmuje u siebie Jagiellonię Białystok. Zapraszamy na relację na żywo z tego pojedynku.

Sławomir Stachura, (kw)

Mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©slawomir stachura/polska press

Mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok ONLINE. W niedzielę o godzinie 15.30 Korona Kielce podejmuje na Kolporter Arenie Jagiellonię Białystok. Kielczanie chcą kontynuować zwycięską passę i zmazać plamę po blamażu w Pucharze Polski w Sandomierzu. Z kolei goście w poniedziałek dostali lanie w lidze 0:4 u siebie. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok ONLINE

Oglądaj mecz Korona - Jagiellonia na żywo online w Player.pl >>>

Korona w ekstraklasie radzi sobie ostatnio bardzo dobrze. Najpierw zremisowała na trudnym terenie w Szczecinie z Pogonią 1:1, potem pokonała u siebie Zagłębie Sosnowiec 3:1, wreszcie zrobiła coś, co najbardziej spodobało się kibicom – po sześciu latach wygrała z Wisłą w Krakowie 1:0.

Ale rysą na ostatnich wynikach jest postawa w meczu Pucharu Polski z trzecioligową Wisłą w Sandomierzu. Korona przegrała w środę 2:3 i już po pierwszej rundzie szczebla centralnego PP pożegnała się z rozgrywkami, choć w poprzedniej edycji dotarła aż do półfinału. - Chcemy zrehabilitować się za to niepowodzenie w Sandomierzu, chcemy wygrać z Jagiellonią – mówi Bartosz Rymaniak, kapitan Korony.

Korona i Jagiellonia mają takie same barwy, a żółto-czerwone derby zawsze były ciekawe i padało w nich sporo goli. Jagiellonia przyjedzie do Kielc wyjątkowo zmobilizowana, bo przed rozpoczęciem tej kolejki była liderem, choć w ostatnim meczu doznała u siebie klęski, przegrywając ze Śląskiem Wrocław aż 0:4.

Piłkarze Jagi mówili po meczu, że nie pamiętają, kiedy zagrali aż tak słabo. – Każdy z nas przeżył to co się stało ze Śląskiem, ale jesteśmy tylko ludźmi i takie mecze czasami się zdarzają – mówi pomocnik Bartosz Kwiecień. – Nikt jednak nie zwiesza głowy, już w niedzielę jest szansa do rehabilitacji i zrobimy wszystko, by ją wykorzystać – dodaje.

Dla urodzonego w Starachowicach zawodnika, który większość profesjonalnej kariery spędził w Koronie, podróż do Kielc ma szczególny wymiar. – Już wiele razy powtarzałem, że mam sentyment do Korony, ale jestem profesjonalistą i zrobię wszystko, by przywieźć do Białegostoku zwycięstwo – przekonuje Kwiecień. – Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że w Kielcach każdemu gra się bardzo ciężko, a dodatkowo Korona jest ostatnio na fali – dorzuca.

W Jagiellonii jest trochę kłopotów kadrowych, szczególnie na prawej obronie. Ostatnio kontuzję leczył Jakub Wójcicki, a z urazem występował Łukasz Burliga, który wypada ze składu na starcie z Koroną. Wójcicki wznowił już treningi, ale jeśli nie zdąży odpowiednio przygotować się, to obowiązki prawego defensora przejmie prawdopodobnie Przemysław Frankowski. Kłopoty zdrowotne nie opuszczają też Cilliana Sheridana, ale jest szansa, że Irlandczyk będzie do dyspozycji białostockiego sztabu szkoleniowego.

Inna sprawa, że być może po blamażu ze Śląskiem, trener Ireneusz Mamrot nie dokona poważnych roszad w składzie. Opiekun białostoczan nie jest jednak raczej zwolennikiem nerwowych ruchów kadrowych, a i potencjalni zmiennicy w pucharowym starciu z trzecioligową Lechią Dzierżoniów nie zaprezentowali wielkiej formy. Już po meczu ze Śląskiem białostocki trener zachowywał zimną krew. – Za chwilę wyjdzie, że gramy o utrzymanie. Nie chcę z nikim iść na wojnę, ale proszę o trochę rozsądku – apelował na pomeczowej konferencji Mamrot.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok?

Mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok TRANSMSIJA TV

Wstęp do meczu Korona Kielce - Jagiellonia Białystok rozpocznie się o godz. 15:10 w Canal+. Początek transmisji ze spotkania od godz. 15:25 w Canal+. Mecz komentować będą Rafał Dębiński i Kazimierz Węgrzyn (z Kielc).

15:30 mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok