Korona Kielce – KKP Korona Kielce 2:0 w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych [DUŻO ZDJĘĆ]

Sławomir Stachura
Z piłką Paweł Lisowski, strzelec pierwszego gola dla Korony SA
Z piłką Paweł Lisowski, strzelec pierwszego gola dla Korony SA Sławomir Stachura
W derbowym meczu Centralnej Ligi Juniorów Młodszych do lat 17 dwóch kieleckich Koron, wygrała Korona SA.

Korona Kielce – KKP Korona 2:0 (1:0)
Bramki:
Dawid Lisowski 5, Krystian Pawczyński 70.

Korona: Gnypek – Rabiej (80+1. Plech), Prętnik, Malec, Góralczyk – J. Górski (71. Sowiński), P. Lisowski, Pawczyński, D. Lisowski (79. Kruszec) – Rogoziński, Wojtaszek (63. Sewerzyński).
KKP Korona: Karyś – Plichta, Dziedzic (71. Tomczyk), Dziubek, Cukrowski – R. Turek, Klapa (55. Bartosik) – K. Turek, Szelągowski, Rybus (48. Ł. Górski) – Ganczarski (48. Kaczor).

To jedyny taki przypadek w skali kraju, że praktycznie dwie drużyny z jednego klubu rywalizują na centralnym szczeblu. W dodatku drużyna z Kieleckiego Klubu Piłkarskiego (KKP Korona) jest młodsza o rok od pozostałych (wszyscy rocznik 2002), ale na boisku toczy boje z rywalami jak równy z równym.

Drużyna Korony, będąca w strukturach spółki akcyjnej Korona zdobyła prowadzenie już w 5 minucie, gdy bezpośrednio z rzutu wolnego pięknie uderzył Dawid Lisowski. Spotkanie było wyrównane, KKP miał też sporo okazji, a najlepszą Beniamin Ganczarski w 47 minucie, gdy przegrał pojedynek z bramkarzem Korony.

Wynik ustalił strzałem z bliska Krystian Pawczyński. Szkoda, że czołowym drużynom juniorskim klubu przyszło rywalizować na twardym i nierównym boisku przy ulicy Prostej, choć taki mecz spokojnie można było rozegrać na stadionie przy ulicy Szczepaniaka.