Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Piłkarze Korony Kielce przegrali z Karpatami Krosno 1:5...

Korona Kielce od 2 minuty grała w dziesiątkę i uległa Karpatom Krosno 1:5 w Centralnej Lidze Juniorów do 17 lat [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piłkarze Korony Kielce przegrali z Karpatami Krosno 1:5 (0:2) w meczu Centralnej Ligi Juniorów do 17 lat. Od 2 minuty Korona grała w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę za faul otrzymał Marcel Kudzia. Grający w osłabieniu kielczanie nie dali rady drużynie Karpat.

Korona Kielce - Karpaty Krosno 1:5 (0:2)
Bramki: Adrian Żyła 60 - Dominik Kulon 21, 35, 84, Maksym Yatsenkiv 48, Wiktor Majewski 89.
Korona: Mamla - Stawecki, Kudzia, Nasidłowski (46. Skiba), Szczepanek (46. Łubek) - Przybysławski, Wójcik (46. Żyła), Głowacki (60. Kralka), Wierzchanowski, Łoch (55. Matusiewicz) - Szczepański (46. Denarczyk).

Korona już od 2 minuty grała w dziesiątkę. Marcel Kudzia sfaulował wychodzącego na czystą pozycję napastnika Karpat i dostał czerwoną kartkę. Był to przełomowy moment tego spotkania.

-Praktycznie cały mecz musimy grać w dziesiątkę. Ustalana wcześniej taktyka nie ma już znaczenia - mówił trener Michał Gębura.

Korona w pierwszej połowie walczyła jeszcze jak równy z równym, nie było widać różnicy jednego zawodnika. Miała cztery bramkowe okazje, ale zawodziła skuteczność, albo udanie interweniował bramkarz Karpat, który górą był nawet w sytuacjach sam na sam.

Do przerwy Karpaty zdobyły dwie bramki, ich autorem był Dominik Kulon. Po przerwie strzelił jeszcze trzeciego gola i zapisał na swoim koncie hat tricka. Korona w drugiej odsłonie zdobyła honorową bramkę - uzyskał ją wprowadzony po przerwie Adrian Żyła.

Goście zadali jeszcze dwa ciosy i wygrali to spotkanie pewnie 5:1. Grająca w dziesiątkę Korona nie była w stanie uzyskać korzystnego wyniku w spotkaniu z dobrze prezentującą się drużyną Karpat.

To było ostatnie spotkanie podopiecznych Michała Gębury i Marka Graby w tym roku. Korona na półmetku rozgrywek zajmuje 2. miejsce w tabeli grupy D Centralnej Ligi Juniorów U-17.