Fortuna 1 Liga. Korona Kielce - Odra Opole 2:1 (ZDJĘCIA, ZAPIS RELACJI LIVE)

Damian Wiśniewski
Dorota Kułaga
W meczu 15. kolejki Fortuna 1 Ligi Korona Kielce pokonała 2:1 Odrę Opole. Bramki dla niej zdobyli Piotr Malarczyk i Jacek Podgórski, dla gości gola strzelił Konrad Nowak.

ZAPIS RELACJI LIVE

Korona Kielce - Odra Opole 2:1 (2:1)
Bramki:
Piotr Malarczyk 37, Jacek Podgórski 39 - Konrad Nowak 13.
Żółte kartki: Koj, Petrović, Gąsior, Bortniczuk - Piech, Spychała, Kamiński.
Czerwona kartka: Janus 68.
Korona: Forenc - Danek, Malarczyk, Zebić, Koj - Podgórski, Petrović (90+2. Szarek), Pervan, Gąsior, Górski (79. Lisowski, 84. Bortniczuk) - Łukowski
Odra: Kuchta - Niziołek (64. Wróbel), Janus, Czapliński (79. Żak), Kostrzycki, Maćkowiak, Spychała (71. Szrek), Kamiński, Piech (64. Marzec), Trojak, Nowak (71. Mikinić).
Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń).
Widzów: 3276.

90+12'
Koniec! Korona w nieco dramatycznych okolicznościach, ale wygrała z Odrą 2:1.

90+11'
Korona miała okazję do szybkiej kontry, ale zabrakło jej dokładności. Ma czego żałować, bo bramkarz rywali wyszedł daleko przed własną bramkę i można było go przelobowac.

90+10'
Długa piłka od Malarczyka w kierunku Bortniczuka, ale ten jej nie dopadł. Od bramki grę wznowią goście.

90+9'
Forenc wraca do gry, przy piłce Korona. Przerwa w grze była długa, więc mecz na pewno potrwa jeszcze kilka minut.

90+8'
Konrad Forenc z opatrunkiem na głowie chce wrócić do gry! Wygląda na to, że z bramkarzem Korony wszystko jest już w porządku.

90+7'
Trwa przerwa w grze, zawodnikiem Korony wciąż zajmują się lekarze. Sytuacja wygląda na poważną.

90+6'
Drugi z zawodników, który się zderzył, Adrian Danek, już jest gotowy do kontynuowania gry. Konrad Forenc wciąż leży na murawie.

90+5'
Na boisku pojawiły się nosze, poważne problemy ma Konrad Forenc.

90+4'
Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Korony. Złapał piłkę Forenc, ale zderzył się przy interwencji z jednym z zawodników Korony. Obaj potrzebują pomocy lekarskiej.

90+3'
Trzecia zmiana w Koronie, Szarek wchodzi za Petrovicia.

90+1'
Sędzia doliczył siedem minut do drugiej połowy.

90+1'
Zvonimir Petrović również potrzebuje pomocy medycznej, kolejna przerwa w grze.

90'
Żółta kartka dla Bortniczuka za kolejny faul.

89'
Maciej Bortniczuk wszedł z piłką w pole karne gości, ale przegrał pojedynek z zawodnikiem rywali i ostatecznie go faulował.

87'
Podgórski dośrodkował z rzutu wolnego. Strzał głową oddał Koj, ale piłka poleciała nad bramką Odry.

85'
Kibice oklaskują znoszonego na noszach Dawida Lisowskiego.

84'
Dawid Lisowki natomiast nie jest w stanie kontynuować gry i na noszach kieruje się do szatni. W jego miejsce wchodzi Maciej Bortniczuk

84'
Żółta kartka dla Marcela Gąsiora za dyskusję z arbitrem.

82'
Faulowany we wspomnianej sytuacji Lisowski doznał urazu i potrzebuje pomocy medycznej.

81'
Żółta kartka dla Mateusz Kamińskiego z Odry za faul taktyczny w środkowej strefie boiska.

80'
Tomas Mikinić próbował oddać strzał sprzed pola karnego na bramkę Korony, ale faulował przy tym Mario Zebicia.

79'
Zmiany w obu zespołach. W Odrze Adam Żak wszedł za Dawida Czaplińskiego, a w Koronie Dawid Lisowski za Jakuba Gorskiego

78'
Marzec oddał strzał na bramkę Korony, ale nie było z tego większego zagrożenia dla Konrada Forenca.

77'
Groźne są wypady gości pod pole karne Korony. Teraz w boczną siatkę trafił Mikinić.

76'
Odpawiadają żółto-czerwoni! Sprzed pola karnego przymierzył Pervan, a piłka odbiła się od słupka!

75'
Groźnie pod bramką Korony! Jakub Szrek minął Jakuba Górskiego i wpadł z piłką w pole karne, a następnie oddał strzał. Piłka wpadła w boczną siatkę.

73'
Zawodnicy Korony długo utrzymują się teraz przy piłce, ale robią to dość daleko od bramki gości.

71'
Kolejne zmiany w Odrze. Tinasz Mikinić za Konrada Nowaka i Jakub Szrek za Mateusza Spychałę.

70'
3276 zasiadło dziś na Suzuki Arenie.

68'
Tak jest! Decyzja zmieniona i po brutalnym faulu rywala Korona będzie grała w przewadze jednego zawodnika.

67'
Żółta kartka dla Krzysztofa Janusa za faul na Zvonimirze Petroviciu. Sędzia sprawdza tę sytuację na wideo, być może zmieni decyzję i da czerwoną kartkę.

66'
Kolejna próba Podgórskiego. Tym razem pomocnik Korony oddał strzał z pierwszej piłki po podaniu Łukowskiego, ale skiksował i piłka wyszła na aut.

64'
Dwie zmiany w Odrze. Mateusz Marzec za Arkadiusza Piecha i Maciej Wróbel za Rafała Niziołka.

63'
Odpowiada Korona! Kąśliwy strzał w kierunku lewego słupka bramki rywali oddał Podgórski, ale minimalnie się pomylił.

62'
To mogła być bramka dla gości! Dobry strzał sprzed pola karnego oddał Arkadiusz Piech, a piłka nieznaczne minęła bramkę Konrada Forenca.

61'
Łukowski nie opanował piłki po podaniu od Podgórskiego. Był w polu karnym Odry i mogła być z tego niezła okazja dla kielczan

60'
Marcel Gąsior był faulowany na połowie Korony.

58'
Po dośrodkowaniu Podgórskiego z rzutu wolnego lekki strzał głową oddał naciskany przez obrońców Koj. Piłkę złapał Kuchta.

57'
Żółta kartka dla Mateusza Spychały za faul na Jakubie Górskim.

56'
Podgórski dośrodkował w pole karne gości z rzutu rożnego, ale tam pewnie interweniował bramkarz, Kuchta.

55'
Po podaniu Danka Łukowski wpadł z piłką w pole karne, ale tam został powstrzymany przez obrońcę Odry.

54'
Podgórski dośrodkował z prawej strony boiska, ale piłka minęła wszystkich w polu karnym Odry i wyszła na aut bramkowy.

52'
Żółta kartka dla Petrovicia za faul w środkowej strefie boiska.

51'
Mieliśmy krótką przerwę w grze z powodu lekkiego urazu Konrada Nowaka, ale już wracamy do gry. Zawodnik Odry też kontynuuje grę

50'
Petrović był faulowany przez Czaplińskiego w okolicach linii bocznej boiska.

49'
Ze stoperem Korony wszystko jest już w porządku i wrócił do gry.

48'
W środkowej strefie boiska Kamiński starł się z Malarczykiem i kapitan Korony potrzebuje pomocy medycznej.

47'
Danek dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne gości, a Kamiński wybił piłkę

46'
Gospodarze zaczęli drugą połowę.

45+1'
Koniec pierwszej połowy, Korona prowadzi 2:1

45+1'
Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy.

45'
Po wrzutce z narożnika boiska piłkarze ekipy gości wybili piłkę, a przed polem karnym przechwycił ją Jakub Łukowski. Futbolówka po jego uderzeniu minimalnie minęła lewy słupek bramki Odry.

44'
Podgórski zaatakował prawą stroną boiska i wywalczył rzut rożny.

42'
Janus dośrodkował w pole karne Korony, a tam dobrze interweniował Konrad Forenc.

41'
Goście szybko otrząsnęli się po dwóch ciosach i już odpowiadają. Najpierw Danek wybił piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony, a następnie Malarczyk dobrze interweniował po wrzutce z rzutu rożnego.

39'
GOOOL! I już jest 2:1 dla Korony! Marcel Gąsior posłał kapitalne prostopadłe podanie w pole karne gości do Jacka Podgórskiego, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem oddał mierzony strzał w długi róg bramki. I piłka wpadła do siatki!

37'
GOOOL! Stały fragment gry w końcu przyniósł Koronie gola! Z rzutu wolnego dośrodkował Jacek Podgórski, a strzałem głową bramkarza pokonał Piotr Malarczyk

35'
Podgórski dośrodkował z rzutu rożnego, a Łukowski uderzył z woleja z pierwszej piłki. Posłał piłkę jednak bardzo daleko od bramki Odry.

33'
Było groźnie pod bramką Korony. Janus dośrodkował z rzutu rożnego, Trojak zgrał piłkę, a strzał oddał Kamiński. Piłka nieznacznie minęła bramkę.

32'
Górski faulował Spychałę na lewej stronie boiska.

30'
A teraz żółta kartka dla Arkadiusza Piecha, który faulował w środkowej strefie boiska Marcela Gąsiora.

29'
Mario Zebić zaatakował lewą stroną boiska, a sędzia dopatrzył się z jego strony faulu. Po chwili żółtą kartkę za dyskusję z sędzią dostał Michał Koj.

28'
Szukają dzisiaj wspólnej gry Górski i Łukowski. Teraz ten pierwszy podawał do drugiego, ale uderzył w sam środek bramki, gdzie na futbolówkę czekał goalkeeper Odry.

27'
Petrović starał się oddać strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany.

26'
Łukowski zagrał z lewej strony piłkę w pole karne gości, a tam trafiła ona pod nogi Górskiego. Ten jednak nie potrafił jej dokładnie przyjąć i odebrali mu ją rywale.

24'
Zachęcamy do obejrzenia naszych pierwszych zdjęć z meczu.

Fortuna 1 Liga. Korona Kielce - Odra Opole 2:1 (ZDJĘCIA, ZAP...

22'
Jakub Górski dośrodkował z lewej strony boiska, ale Zvonimir Petrović oddał niecelny i leciutki strzał głową.

20'
Faul Koja w środkowej strefie boiska.

19'
Spokojniejszy fragment gry, obie drużyny mają problem z podejściem bliżej pola karnego swojego przeciwnika.

17'
Danek faulował jednego z rywali na prawej stronie boiska, niedaleko linii bocznej.

15'
Świetna okazja Korony! Po płaskim dośrodkowaniu Podgóskiego w szesnastkę gości na wślizgu strzał oddał Jakub Górski, ale bramkarz Odry świetną interwencją zapobiegł wyrównaniu.

13'
GOOOOL! Konrad Nowak i jest 1:0 dla Odry. Zawodnik drużyny gości oddał mocny strzał głową po dośrodkowaniu Krzysztofa Janusa z rzutu rożnego. Błąd popełnili obrońcy Korony, którzy pozostawili rywala bez żadnej opieki we własnym polu karnym.

11'
Zawodnik Odry, Miłosz Trojak, potrzebował przed chwilą pomocy, ale już wszystko z nim w porządku i wrócił do gry.

9'
Michał Koj zdecydował się na strzał z dystansu, ale jedynie obił plecy jednego z rywali.

8'
Podgórski dośrodkował z prawej strony w pole karne Odry, ale tam dobrze interweniował Mateusz Kuchta, który złapał piłkę.

7'
Podgórski spróbował zejść z piłką z prawej strony w pole karne rywali, ale został powstrzymany przez obrońcę.

6'
Korona podeszła teraz nieco bliżej pola karnego rywali, ale tam zabrakło jej dokładności. Piłkę ostatecznie stracił Marcel Gąsior, który zgłosił faul, ale sędzia pokazał, że nie było o nim mowy.

4'
Teraz rzut rożny mieli opolanie. Po dośrodkowaniu głową bliżej bramki piłkę zgrał Miłosz Trojak, ale defensorzy kieleccy nie dopuścili rywali do oddania strzału i wybili futbolówkę.

2'
Pierwsza akcja Korony. Jacek Podgórski dośrodkował z rzutu rożnego, a obrońcy Odry wybili piłkę z własnej szesnastki

1'
Sędzia, pan Patryk Gryckiewicz dał znak i od środka mecz zaczęli goście.

20:29
Piłkarze obu drużyn są już na murawie, za chwilkę zaczynamy spotkanie

20:26
Po 14 rozegranych meczach Korona ma na koncie 26 punktów i jest na trzecim miejscu w tabeli. Do drugiej lokaty (zajmuje ją Miedź Legnica), dającej bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy, traci dwa oczka.

20:22
Za nami już jedno spotkanie tej serii gier Fortuna 1 Ligi, a Skra Częstochowa pokonała 1:0 Stomil Olsztyn. Jedynego gola w tym meczu strzelił Kamil Wojtyra.

20:16
Zachęcamy do zapoznania się ze składami obu zespołów.

20:12
Zapraszamy na relację live ze spotkania 15. kolejki Fortuna 1 Ligi, w którym Korona Kielce podejmie na własnym boisku Odrę Opole.

***

Korona Kielce znowu zagra poważnie osłabiona w meczu Fortuna 1 Ligi. Spotkanie z Odrą Opole rozpocznie się w piątek o godzinie 20.30 na Suzuki Arenie.

Korona w sześciu ostatnich spotkaniach Fortuna 1 Ligi nie odniosła zwycięstwa. Może ta passa zostanie wreszcie przerwana w piątek, ale trzeba dodać, że kielecki zespół znowu nie zagra w optymalnym składzie. od kilku tygodni kielecka drużyna zmaga się z problemami kadrowymi. Jako pierwszy wypadł Jacek Kiełb, potem Adam Frączczak, Grzegorz Szymusik, Filipe Oliveira. Portugalczyk ma uraz kręgosłupa i do końca roku prawdopodobnie już nie zagra. Z powodu żółtych kartek wypada etatowy do tej pory młodzieżowiec Marcin Szpakowski.

O pechu może mówić Janusz Nojszewski. Z dobrej zmianie w Polkowicach w meczu z Odrą Opole miał szansę zagrać w wyjściowym składzie. Miał jednak pecha, na wtorkowym treningu doznał kontuzji - ma pękniętą kość śródstopia, czeka go około pięciu tygodni przerwy w treningach.

- Jeśli chodzi o pozycję młodzieżowca, to mamy kilka opcji. Jest Dawid Lisowski. Do tego dochodzą Miłosz Strzeboński, Kuba Górski i Oskar Sewerzyński. W głowach mamy już swoje przemyślenia w tej kwestii - powiedział trener Dominik Nowak.

Jak już informowaliśmy, Miłosz Strzeboński został zgłoszony przez Koronę Kielce do rozgrywek Fortuna 1 Ligi oraz Fortuna Pucharu Polski. Będzie występował z numerem 13. Zawodnik ten ma 18 lat. Do Korony trafił latem 2019 roku z Podgórza Kraków. W sezonie 2020/21zagrał w 27 spotkaniach Żółto-Czerwonych w Centralnej Lidze Juniorów do 18 lat, w których strzelił 16 goli. Dostawał też szansę gry w trzecioligowych rezerwach.

W Polkowicach z powodu żółtych kartek pauzowali Mario Zebić i Łukasz Sierpina. Teraz będą już do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

Korona nie wygrała od sześciu spotkań i tę passę chce przerwać w piątek. - Łatwo powiedzieć, że wszystkiemu jest winny mental. Musimy poprawić powtarzalność. Przeplatamy spotkania, jest duża polaryzacja. Są dobre, ale też takie, gdzie nie poznajemy zespołu. Wierzymy, że wszystko wróci na swoje miejsce - dodał trener Dominik Nowak.

Pomocnik Korony Zvonimir Petrović został powołany do kadry Bośni i Hercegowiny na listopadowe mecze kwalifikacyjne Mistrzostw Europy do 21 lat. Slobodan Starcevic, trener reprezentacji Bośni i Hercegowiny, rozesłał powołania na listopadowe mecze eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy. Bośnia i Hercegowina rozegra w listopadzie dwa spotkania. Pierwszy mecz odbędzie się 12 listopada z reprezentacją Szwecji oraz 16 listopada z Czarnogórą.

Korona Kielce - Odra Opole NA ŻYWO. Transmisja tv i online

Mecz Korona - Odra w Fortuna 1 lidze odbędzie się w piątek 29 października. Transmisję z niego można śledzić na kanale tv Polsat Sport Extra, a online na platformie Polsat Box GO. Początek meczu o godzinie 20:30.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0