Korona Kielce pewnie wygrała sparing z Górnikiem Łęczna. Testowała pomocnika z Hiszpanii, obrońcę z Albanii i napastnika z Litwy

Dorota Kułaga
Korona pokonała Górnika Łęczna 4:0
Korona pokonała Górnika Łęczna 4:0 Kamil Bielaszewski
W meczu kontrolnym rozegranym w sobotę na stadionie przy ulicy Kusocińskiego Korona Kielce wygrała z pierwszoligowym Górnikiem Łęczna 4:0. Dla drużyny prowadzonej przez trenera Kamila Kuzerę był to pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Testowani byli zagraniczni piłkarze - litewski napastnik Gytis Paulauskas, lewy obrońca z Albanii Hysen Memolla oraz środkowy pomocnik z Hiszpanii David Gonzalez Plata "Nono".

Korona Kielce testowała zagranicznych piłkarzy w sparingu z Górnikiem Łęczna

Korona Kielce - Górnik Łęczna 4:0 (1:0)
Bramki: Dalibor Takać 14, Jakub Łukowski 63, Hubert Szulc 80, Marcin Szpakowski 82.
Korona (I połowa): Zapytowski - Więckowski, Malarczyk, Petrow, Memolla - Sewerzyński, Podgórski, Takać, Deaconu, Kiełb - Śpiączka (23. Szykawka). (II połowa): Forenc - Danek, Trojak, Seweryś, Konstantyn - Błanik, Strzeboński (73. Nojszewski), Szpakowski, Gonzalez, Łukowski (73. Szulc) - Paulauskas.
Górnik (I połowa): Gostomski - Turek, Biernat, Zbozień, Kwiatkowski - Tkacz, Kryeziu, Pierzak, Szramowski, Grzeszczyk - Sobol. (II połowa): Woźniak - Dziwniel, Lykhovydko, Cisse, Kwiatkowski (74’ Gulczyński), Desaidze (87' Golba), Kobylarczyk, Lewkot, Szramowski (74. Czelej), Krykun (87. Szałach), Podliński.

Korona objęła prowadzenie w 14 minucie - Oskar Sewerzyński przejął piłkę, podał do Dalibora Takacia i środkowy pomocnik kieleckiej drużyny otworzył wyniki spotkania. Górnik w pierwszej połowie mógł doprowadzić do wyrównania, ale bardzo dobrze spisał się Marceli Zapytowski.

Po przerwie podopieczni trenera Kamila Kuzery zdobyli trzy bramki. Pierwszą Jakub Łukowski ładnym strzałem z 20 metrów, drugą Hubert Hubert Szulc, a wynik spotkania ustalił Marcin Szpakowski.

Korona dobrze wypadła w pierwszym meczu kontrolnym w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek PKO Ekstraklasy.