Korona Kielce

1

Pogoń Szczecin

1

• Kontra Pogoni zepsuta zupełnie nieudanym strzałem Jakuba Bartkowskiego. Po wybiciu Michała Miśkiewicza sędzia kończy mecz. Korona remisuje z Pogonią Szczecin 1:1

• Bez zagrożenia pod bramką Łukasza Załuski.

• Żółta kartka dla Ricardo Nunesa za powalenie Felicio Brown Forbesa. Kolejny rzut wolny dla gospodarzy blisko pola karnego "Portowców".

• Szczecinianie wybijają piłkę na rzut rożny po centrze Wato Arwełądze. Gruzin szybko pognał, by wznowić grę z narożnika. Goście ponownie kierują piłkę poza linię końcową.

• Paweł Raczkowski dolicza 5 minut do drugiej odsłony.

• Jęk zawodu na trybunach po tej nieudanej kontrze Korony. Elia Soriano zostawił piłkę Felicio Brownowi Forbesowi, któy jednak przegrywa pojedynek jeden na jeden z Jakubem Bartkowskim tuż przed linią 16. metra!

• "Żółto" na koncie Spasa Delewa .

• Michał Żyro wchodzi za Radosława Majewskiego.

• Ekstraklasa w pełnej krasie! Gruzin centruje z rzutu wolnego tuż przy linii bocznej. Piłka minęła kilku zawodników i przy "pustym piąstkowaniu" Łukasza Załuski wpada do siatki!

• KORONA WYRÓWNUJE! WATO ARWEŁĄDZE!!!

• Radosław Majewski centruje na raty z narożnika . Za drugim podejściem piłkę chwyta Michał Miśkiewicz.

• Po centrze Ricarrdo Nunesa z rzutu wolnego Adnan Kovacević wybija piłkę... za siebie. Na rzut rożny.

• Spas Delew zmienia Zvonimira Kozulja.

• Michał Miśkiewicz piąstkuje przed pole karne po ostrej wrzutce Ricardo Nunesa. Jeden strzał zablokowany, przy drugiej próbie Zvonimir Kozulj nie trafia czysto w piłkę, a Jarosław Fojut uderza tak, że "kontry nie będzie".

• Radosław Majewski centruje z rzutu wolnego na dalszy słupek. Kielczanie ratują się wybiciem poza linię końcową.

• Żółta kartka dla Ivana Marqueza za powalenie, w zapaśniczym stylu, rozpędzonego Adama Buksę.

• Michał Miśkiewicz łapie piłkę po anemicznej próbie Zvonimira Kozulja.

• Powalczyli o górną piłkę kapitanowie. Bartosz Rymaniak padł na murawę jak rażony piorunem. Po interwencji sztabu medycznego może grać dalej.

• Adam Buksa nie zdołał opanować piłki w polu karnym gospodarzy. Michał Miśkiewicz wznawia grę z "piątki".

• Przerwa w grze. Na murawie leżą Ricardo Nunes i Kamil Drygas. Pierwszy z wymienionych wstał i wyraźnie kuleje, ale kapitan "Portowców" jest opatrywany.

• Na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Elia Soriano. Piłka po murze wyszła poza linię końcową.

• Za Olivera Petraka wchodzi Wato Aweładze.

• Felicio Brown Forbes faulowany przez Jarosława Fojuta niespełna 25 metrów bramki gości. Może być groźnie.

• Seria zostanie podtrzymana?

• Siła złego na jednego. Adam Buksa nie poradził sobie z Adnanem Kovaceviciem i Ivanem Marquezem.

• Nie ma rzutu karnego dla Pogoni! Sebastian Kowalczyk padł w "szesnastce" po kontakcie fizycznym z Michaelem Gardawskim, próbującym uniemożliwić rywalowi oddanie strzału. Sędzia puścił grę.

• Elia Soriano zastępuje Macieja Górskiego.

• 4/1 Strzały/strzały celne 9/3

• Znowu Adam Buksa na lewej stronie. Wrzuca w pole karne, skąd Adnan Kovacević wybija na rzut rożny.

• Adam Buksa w roli lewoskrzydłowego centruje w pole karne na bliższy słupek. Dobrze ustawiony Ivan Marquez wybija piłkę.

• Do odbitej piłki przed pole karne dopada Oliver Petrak, który strzela od razu... kilka metrów obok bramki. "Kontry nie będzie".

• Z kontrą środkiem ruszył Maciej Górski. Faulował go wracający za akcją Kamil Drygas. Kartki nie ma.

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Kilka zdjęć z pierwszej połowy

• Michał Miśkiewicz ratuje kolegów przed utratą drugiego gola! Wyciągnięty jak struna paruje piłkę na rzut rożny po płaskim strzale Adama Buksy w lewy róg!

• Korner dla kielczan po interwencji Ricardo Nunesa. Radzą sobie goście z dośrodkowaniem.

• Oliver Petrak ruszył prawą stroną, po czym centruje w pole karne w poszukiwaniu napastników. Między nimi pojawił się znienacka Jarosław Fojut, który wybija piłkę.

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramą Michała Miśkiewicza.

• Z wysokiego "C" zaczęli przyjezdni. Akcja prawa stroną przynosi rzut rożny.

• A w Koronie Matej Pucko będzie grać za Joonasa Tamma.

• Na drugą połowę wychodzi Sebastian Kowalczyk, który zajmuje miejsce Ikera Guarrotxeny.

• Wracamy do Kielc, gdzie kończy się przerwa w meczu Korona - Pogoń Szczecin. Po pierwszej połowie goście prowadzą po bramce Adama Buksy. Goli było więcej, ale po spalonych, Radosława Majewskiego i Felicio Brown Forbesa, co wychwycił VAR.

• Milimetry

• +2' Koniec pierwszej połowy. Korona Kielce przegrywa z Pogonią Szczecin po bramce Adama Buksy

• +2' Świetne diagonalne podanie na prawe skrzydło do Bartosza Rymaniaka, który głową zgrywa do Macieja Górskiego. Ten w efektowny sposób uderza w stronę bramki "tam, skąd przyszła", a tor lotu zmienił stojący na 5. metrze Felicio Brown Forbes. Bramka została jednak nieuznana, bowiem ostatni z wymienionych był na pozycji spalonej!

• Wiele wskazuje na to, że Jakub Żubrowski nie zjadł śniadania. Jego dośrodkowania są na bardzo niskim pułapie i lewie dolatują do pola karnego. Tak też było w tym przypadku, przy rzucie rożnym.

• Pognał teraz środkiem Zvonimir Kozulj w oczekiwaniu na diagonalne podanie Radosława Majewskiego. Ten posyła piłkę po łuku, a nie - jak powinien w tej sytuacji - po cięciwie.

• Żółta kartka dla Adama Buksy za faul na Ivanie Marquezie w walce o górną piłę.

• Przewinienie Jakuba Bartkowskiego na skrzydle. Piłka ledwie doleciała do pola karnego, tj. ok. 15 metrów. Po przebitce było miękkie zagranie do Adnana Kovacevicia, którego anemiczny strzał głowa spokojnie broni Łukasz Załuska.

• Żółta kartka dla Radosława Majewskiego za faul.

• "Świecę" Ricardo Nunesa na bliższy słupek "gasi" Michał Miśkiewicz. Uprzedził Adama Buksę.

• Strzał Bartosza Rymaniaka pozostawił wiele do życzenia. Łukasz Załuska wznawia grę od bramki.

• ... piłka wybita przez obrońcę Korony trafia pod nogi Ikera Guarrotxeny. Ten zagrywa w pole karne do niepilnowanego Radosława Majewskiego, a ten pokonuje z bliska Michała Miśkiewicza! Jednak po wideoweryfikacji VAR gol nie zostaje uznany!

• oonas Tamm wybija piłkę z pola karnego po centrze Tomasa Podstawskiego z prawej strony...

• 1/0 Strzały/strzały celne 5/1

• Zupełnie nieudany strzał Macieja Górskiego. Ma on mocno rozregulowany celownik, by z kilkunastu metrów uderzyć daleko od bramki Łukasza Załuski.

• Po zagraniu Jakuba Żubrowskiego Felicio Brown Forbes chciał przyjęciem piłki na klatkę piersiową ustawić ją sobie do strzału z pola karnego. Nie dość, że przyblokował go Jarosław Fojut, to jeszcze faulował stopera Pogoni.

• Radosławowi Majewskiemu nie udało się opanować piłki na 20. metrze. Swoje zrobił pressing trzech piłkarzy Korony.

• Maciej Górski podaje mocno prostopadle do rozpędzonego Felicio Brown Forbesa. Czujny był w tej sytuacji Łukasz Załuska, który wybiegł poza pole karne i wybił na uwolnienie.

• Będący na lewej stronie Zvonimir Kozulj podaje na środek do Adama Buksy, który wbiegł z futbolówką w pole karne i uderza w stronę prawego dolnego rogu. Bliski obrony stopą był Michał Miśkiewicz, ale piłka po odbiciu się od słupka wpadła do siatki!

• GOL DLA POGONI! ADAM BUKSA!!!

• Po chwili piłkę w "szesnastkę" dostaje Jakub Bartkowski. Jego strzał został zblokowany. Korner nie przynosi zagrożenia.

• DO akcji ofensywnej gospodarzy ładnie podłączył się Bartosz Rymaniak. Dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Groźnie zapowiadał się rzut wolny dla Pogoni. Ostatecznie Korona wyszła z opresji.

• Żółta kartka dla Joonasa Tamma.

• Brawa kibiców Korony dla uczczenia pamięci byłego piłkarza kieleckiego zespołu, Sławomira Rutki

• Próba górnego podania na wolne pole do Felicio Brown Forbesa. Wyżej od niego skoczył Jarosław Fojut.

• Lewą stroną ruszył Ricardo Nunes. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane, ale wywalczył ostatecznie rzut rożny.

• A teraz Jakub Bartkowski zdecydował się na strzał zza linii 16. metra. Pomylił się o dobre dwa metry.

• Z niskim zagraniem Jakuba Żubrowskiego radzą sobie szczecinianie.

• Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony. Może być ciekawie.

• Przerwa w grze. Iker Guarrotxena ucierpiał w starciu w środku pola.

• Kontra kielczan spaliła na tempie, jak piłkę na prawej stornie dostał Bartosz Rymaniak. Przerzuca ciężar gry na lewe skrzydło do Michaela Gardawskiego, który centruje do Macieja Górskiego. Ten "popisał się " nakładką

• Kamil Drygas przejmuje piłkę na 25. metrze i prostopadłym podaniem chciał uruchomić Adama Buksę. Wmieszał się w to Adnan Kovacević.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania

• Rezerwowi Korony: Jakub Osobiński - Wato Aweładze, Ivan Jukić, Łukasz Kosakiewicz, Matej Puck, Elia Soriano, Oskar Sewerzyński

Rezerwowi Pogoni: Jakub Bursztyn - Adrian Benedyczak, Spas Delew, Sebastian Kowalczyk, Michał Żyro, Santeri Hostikka, Jim Izumisawa

krk

Korona Kielce - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Sebastian Wolosz/ Polska Press

Korona Kielce - Pogoń Szczecin ONLINE. W Kielcach na stadionie przy Ściegiennego zmierzą się drużyny z ligowej czołówki. Czwarta w tabeli Korona podejmie szóstą Pogoń Szczecin. Początek meczu w piątek o godz. 20:30. Relacja na żywo w GOL24! [22.02.2019]

Korona Kielce - Pogoń Szczecin ONLINE

Oglądaj mecz Korona - Pogoń na żywo online w Player.pl >>>

Korona w dwóch wiosennych meczach sięgnęła po cztery punkty. Najpierw pokonała w Gdyni Arkę 2:1, a przed tygodniem zdołała urwać punkty prowadzącej Lechii Gdańsk (0:0).
Najbliższy rywal kielczan także należy do drużyn z najwyższej półki. - Zrobimy wszystko, żeby wygrać, ale Pogoń nie jest słabą drużyną. Ostatnio potrafili odmienić mecz pomimo tego, że przegrywali. Są w dobrej formie - uważa Gino Lettieri.

Gospodarze najprawdopodobniej będą musieli sobie radzić jeszcze bez swojego najlepszego strzelca Elii Soriano. - Już trenował z drużyną, ale widać, że jeszcze się czai… - przyznał Lettieri.

Problemem Kosty Runjaica będzie przede wszystkim brak dwóch defensorów. Sebastian Walukiewicz i David Stec będą musieli pauzować z powodu nadmiaru kartek. Zastąpią ich Jakub Bartkowski oraz Jarosław Fojut. Dla doświadczonego stopera będzie to powrót do Ekstraklasy po zerwaniu więzadła. Przerwa piłkarza była dłuższa niż przypuszczano. W piątek Fojut wróci do gry po 11 miesiącach.

Szkoleniowiec Pogoni nadal nie będzie mógł skorzystać z usług Adama Frączczaka, Davida Niepsuja, Soufiana Benyaminy i Huberta Matyni. Z kolei Spas Delew może zacząć mecz na ławce rezerwowych.

- To normalne i tak się czasami zdarza, że ktoś musi usiąść na ławkę. W piątek będą na niej także nasze dwa nowe nabytki z zagranicy - dodaje trener Runjaić. - Zapewniam, że nie dochodzi o jakiś domniemany transfer Delewa. To czysto taktyczne decyzje.

W Kielcach w ataku zagra po raz kolejny Buksa, choć jego licznik goli zatrzymał się w listopadzie na 6.- „Buksi” grał dobrze w Gdańsku, a jeszcze lepiej z Górnikiem - zapewnia trener Runjaić. - Dużo pracuje z piłką, wchodzi w pojedynki, stwarza przestrzeń innym. Tak powinien pracować każdy w drużynie - dodaje trener Pogoni.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Korona Kielce - Pogoń Szczecin?

Nie zagrają:

Korona Kielce: Elia Soriano.

Pogoń Szczecin: Adam Frączczak, David Niepsuj, Soufian Benyamina, Hubert Matynia.

Korona Kielce - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV

Spotkanie Korony z Pogonią pokaże Canal+ Sport. Wstęp do meczu od 20. Początek transmisji na żywo o 20:25. W internecie spotkanie będzie można obejrzeć na canalplussport.pl. Tekstowa relacja na żywo w GOL24!

20:30 Korona Kielce - Pogoń Szczecin Canal+ Sport

Plan transmisji wszystkich meczów znajdziesz tutaj -> PROGRAM TV
Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.