3

Polonia Bytom

3

• Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje z Areny Kielc.

• Arbiter kończy wyjątkowo ciekawy mecz w Kielcach. Korona grająca w końcówce w 9 utrzymała remis do końca. Bardziej zadowoleni z wyniku powinni być piłkarze z Bytomia, gdyż to Korona zdecydowanie przeważała w drugiej ciekawszej odsłonie spotkania.

• Ostatnie sekundy spotkania, atakuje Korona.

• Arbiter dolicza 4 dodatkowe minuty, bliscy szczęścia goście jednak świetną interwencją popisał się Małkowski

• Zamieszania z pracą sędziów nie wytrzymał Korzym, który za dyskusje z arbitrem i zdjęcie koszulki otrzymuje czerwoną kartkę

• Ostatnie momenty spotkania w Kielcach, piłkarze obu drużyn wciąż walczą o pierwsze na wiosnę zwycięstwo

• Fatalne decyzje sędziów spotkania, głośnie krzyki niezadowolenia na trybunach stadionu. Kibice potrafią zrozumieć jeden błąd ale nie trzy pod rząd...na niekorzyść jednej drużyny

• Strzał z dystansu Dziewulskiego, który ma wyraźną ochotę na zdobycie bramki w tym spotkaniu.

• Dziesięć minut do zakończenia spotkania. Korona wraz z Polonią po słabszej pierwszej połowie w drugiej odsłonie stworzyły doskonałe widowisko. Głównie za sprawą lepiej grającej Korony, która mimo starty zawodnika dzielnie walczy o korzystny rezultat. Polonia również nie składa broni, każdy wynik w tym meczu jest jeszcze możliwy.

• Kolejna zmiana wyraźnie zdenerwowanego Góralczyka

• Korzym strzelenie bramki okupił żółtą kartką.

• Ależ widowisko zrobiło się w Kielcach. Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy w postaci trafienia Macieja Korzyma i mamy remis 3:3.

• Łukasz Tymiński faulowany przez Golańskiego, rzut wolny dla gości z ok 20 metra .

• Na stratę bramki przez Koronę szybko zareagował także Sasal wprowadzając w miejsce zmęczonego Ediego, Macieja Tataja.

• Szybka strata bramki po zejściu Hernaniego jest tylko dowodem potwierdzającym wartość tego zawodnika dla defensywy Korony.

• Niepilnowany Marcin Radzewicz daje gościom prowadzenie. Koronie grającej w osłabieniu ciężko będzie doprowadzić chociaż do wyrównania stanu meczu.

• Przez ostatnie 20 minut Korona grać będzie w osłabieniu po kontrowersyjnej decyzji arbitra boisko musi opuści Hernani.

• Kolejna zmiana w Polonii, boisko opuścił strzelec pierwszej bramki dla gości.

• Zupełnie nieudane zagranie Sobolewskiego, Korona wyraźnie zwolniła tempo gry. Czyżby tylko remis zadowalał podopiecznych trenera Sasala?

• Tym razem Edi nieprzepisowo powstrzymuje jednego z rywali. Polonia otrząsnęła się po stracie bramek i powoli rozpoczyna konstruowanie akcji.

• Rzut wolny z około 20 metrów od bramki Korony, po wątpliwym faulu Stano na rywalu z Bytomia.

• Na niekorzystny obrót meczu szybko reaguje trener Góralczyk, boisko opuszcza Jarecki, na plac gry wbiega Radzewicz.

• Po dośrodkowaniu Sobolewskiego Edi minimalnie obok bramki gości.

• "Zabójcze" dziesięć minut w wykonaniu Korony, która w tym czasie strzeliła dwie bramki i doprowadziła do wyrównania. Ciekawe w jaki sposób trener Sasal tak skutecznie zmotywował swoich podopiecznych. Mecz na 30 minut do końca rozpoczyna się więc "od początku".

• Chwilę po strzeleniu bramki boisko opuszcza Sander Puri. Jego miejsce zajmuje Maciej Korzym.

• Korona wyraźnie ożywiona po przerwie. Po składnej akcji wyrównującą bramkę dla Korony zdobywa Sander Puri. Na stadionie w Kielcach remis 2:2.

• Kolejny strzał wysoko ponad bramką Polonii, tym razem uderzał Grzegorz Lech.

• Edi uderza niewiele ponad bramką Kiełpina

• Sander Puri faulowany na linii pola karnego rzut wolny dla wyraźnie rozkręcającej się Korony.

• Chwilę po strzeleniu bramki Niedzielan ukarany żółtą kartką.

• Świetny początek Korony, bramkę po rzucie rożnym zdobywa Andrzej Niedzielan. Jest to 50 ligowe trafienie popularnego "Wtorka"

• Gospodarze rozpoczynają drugą połowę od zmiany w miejsce Vukovića wchodzi Grzegorz Lech.

• Pierwsza połowa meczu w Kielcach , nie była porywającym widowiskiem. Goście wykorzystali dwa błędy obrońców Korony i cieszą się z zasłużonego prowadzenia w tym spotkaniu. Gospodarze głównie przez serię niedokładnych podań schodzili do szatni ze spuszczonymi głowami. Jeśli trener Sasal nie dokona zmian w składzie swojej drużyny, Korona nie poprawi niekorzystnego dla niej rezultatu tego spotkania.

• Koniec pierwszej połowy. Piłkarze Korony schodzący do szatni musieli poradzić sobie z głośnymi gwizdami ze strony kieleckich kibiców. Polonia prowadzi 0:2.

• Arbiter dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.

• Korona traci drugą bramkę w dość nietypowy sposób. Szczęśliwym strzelcem bramki Łukasz Tymiński. Słychać coraz głośniejsze gwizdy z trybun kieleckiego stadionu.

• Kolejne bardzo złe zagranie Vukovića, Korona traci piłkę w polu karnym rywala

• W środkowej strefie faulowany Sobolewski, rzut wolny dla Korony.

• W kartkach remis , przed chwilą ukarany został Paweł Golański.

• Bliski szczęścia Edi, uderzający po dośrodkowaniu Vukovića

• Kartką ukarany Mateusz Żytko za faul na Niedzielanie.

• Strzał Dziewulskiego wysoko nad bramką Małkowskiego. Dalej 0:1 dla Polonii i niespełna 10 minut do zakończenia słabej pierwszej połowy tego spotkania.

• Z linii pola karnego rzut wolny dla Polonii po niebezpiecznym zagraniu Hernaniego.

• Strzał wzdłuż linii końcowej Lisowskiego pewnie chwyta Kiełpin.

• Seria niedokładnych podań po stronie kieleckich zawodników. Podopieczni Sasala muszą mocno popracować nad tym elementem na treningach.

• Kolejne zagranie Jovanovića po którym słychać tylko gwizdy na trybunach.

• Polonia kontroluje przebieg gry , spokojnie odpiera ataki Korony, która wyraźnie dziś nie ma najlepszego dnia.

• Korona nieporadnie również w ataku. Goście skutecznie w obronie oddalają zagrożenie od własnej bramki.

• Prowadzenia obejmuje Polonia! Przemysław Trytko najlepiej wykorzystał nieporadność kieleckich obrońców i goście cieszą się z pierwszej bramki.

• Szybka odpowiedź Korony Jovanović jednak zbyt lekko uderza na bramkę gości z Bytomia.

• Kolejny atak Polonii tym razem Małkowski wybija strzał Kobylika na rzut rożny.

• Pierwszy kwadrans meczu w Kielcach na pewno nie zachwycił kibiców. Obie drużyny grają zachowawczo. Po dobrym początku Korona do goście częściej atakują i stwarzają więcej zagrożenia pod bramką rywala.

• Składny atak gości prawą stroną boiska , Korona ratuje się wybijając piłkę na aut.

• Pierwsza skuteczna interwencja w meczu Zbigniewa Małkowskiego po niegroźnym strzale Dziewulskiego.

• Zagranie ręką Hernaniego na 35 metrze od własnej bramki, rzut wolny dla gości.

• Po dośrodkowaniu Tymińskiego rzut rożny dla gości , zakończony niecelnym strzałem Króla.

• Ponownie Edi uderza na bramkę Kiełpina, który po raz kolejny pewnie łapie piłkę.

• Uderzenie Łukasza Tymińskiego skutecznie zablokowane przez Hernaniego, Polonia odpowiada na ataki Korony.

• Kolejna sytuacja Korony, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego za lekko uderzał Stano.

• Pierwsza dogodna okazja dla Korony Sobolewski do Ediego ale Brazylijczyk nie odnalazł drogi do bramki Kiełpina.

• Spotkanie rozpoczęła Polonia.

• Piłkarze obu drużyn wybiegają na boisko. Kieleccy kibice mimo sprzyjające pogody nie dopisali i stadion przy Ściegiennego świeci pustkami. Za niewiele ponad pięć minut usłyszymy pierwszy gwizdek arbitra - Szymona Marciniaka, który poprowadzi dzisiejsze spotkanie. Na liniach asystować mu będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz.

• Gospodarze, którzy na ligowe zwycięstwo czekają od listopada ubiegłego roku mecz rozpoczną w optymalnym na ten moment zestawieniu.Na ławce rezerwowych Korony zasiadają Pilarz, Kuzera, Markiewicz, Lech, Malarczyk, Korzym i Tataj. W obwodzie trenera Góralczyka pozostają: Juszczyk, Podstawek, Wojsyk, Matusiak, Bazik, Radzewicz oraz Tomczyk.

• Witam serdecznie z Areny Kielc. Za niespełna 30 minut zmagania o pierwsze zwycięstwo tej wiosny rozpoczną drużyny Korony Kielce i Polonii Bytom. Gospodarze by myśleć o miejscach pucharowych nie mogą pozwolić sobie w tym meczu na stratę punktów. Goście z Bytomia po równie słabym początku rundy jak Korona również liczą na upragnione zwycięstwo. W związku z powyższym spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie. Zapraszamy do śledzenia relacji "live" z tego spotkania.