Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Piłkarze Korony Kielce na zgrupowaniu w Turcji szlifują...

Korona Kielce przegrała sparing z Olimpikiem Donieck 0:2 podczas zgrupowania w Turcji [ZDJĘCIA]

Piłkarze Korony Kielce na zgrupowaniu w Turcji szlifują formę na rundę wiosenną rozgrywek w ekstraklasie. Oprócz dwóch testowanych Anglików, którzy są od początku obozu, nikt nowy nie dołączył do kieleckiego zespołu.

W środę Korona rozegrała trzeci sparing podczas tego zgrupowania. Przegrała z Olimpikiem Donieck 0:2

Korona Kielce – Olimpik Donieck 0:2 (0:1)
Bramki: Taras Zawijśkyj 36, Shahab Zahedi 88.
Korona (I połowa): Kozioł – Szymusik, Kovacević, Marquez, Gardawski – Theobalds, Żubrowski, Radin, Lisowski – Arweladze, Pucko.
Korona (II połowa): Osobińśki (73' Sandach) - Spychała, Tzimopoulos, Pierzchała, Prętnik - Gill, Zalazar, Gnjatić, Lioi - Sowiński (73' Theobalds), Djuranović.

W pierwszej połowie ładnym strzałem popisał się Matej Pućko, ale bramkarz Olimpiku obronił ten strzał. Kilka minut później w dogodnej sytuacji przestrzelił Wato Arweladze.
W 36 minucie po błędzie przy wybiciu piłki Taras Zawijskyj zdobył bramkę dla ukraińskiego zespołu.

W drugiej połowie Korona próbowała odrobić straty - strzelali Uros Djuranović i Ognjen Gnjatić, ale nieskutecznie. Ostatnie słowo należało do zespołu z Ukrainy. Niezdecydowanie naszej defensywy wykorzystał Zahedi, który po minięciu Adriana Sandacha skierował piłkę do pustej bramki i tym samym ustalił wynik tego sparingu.

Piłkarze Korony przegrali drugi mecz kontrolny. Już w najbliższą sobotę będą mieli do rozegrania dwa spotkania. Najpierw zmierzą się z azerskim Sebail FK, a następnie podejmą rosyjski Arsenal Tula.