Korona Kielce - Ruch Chorzów 1:0. Pierwsza porażka Niebieskich ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Korona Kielce pokonała w sparingu Ruch Chorzów 1:0Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Kamil Bielaszewski
Korona Kielce pokonała Ruch Chorzów 1:0 w meczu sparingowym rozegranym na Suzuki Arenie. Jedyną bramkę zdobył w tym spotkaniu Jakub Łukowski. Dla kielczan była to trzecia letnia wygrana, natomiast Niebiescy doznali pierwszej porażki w tym okresie przygotowawczym. Zobaczcie zdjęcia z meczu Korona Kielce - Ruch Chorzów.

Korona Kielce - Ruch Chorzów 1:0. Pierwsza porażka Niebieskich

Piłkarze Ruchu od poniedziałku przebywają na zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu. W środę rano podopieczni trenera Jarosława Skrobacza opuścili jednak na kilka godzin gościnny ośrodek i pojechali do Kielc, gdzie na Suzuki Arenie rozegrali sparing z Koroną.

Na tle drużyny, która jeszcze niedawno grała w PKO Ekstraklasie, a obecnie jest solidnym I-ligowcem chorzowianie zaprezentowali się całkiem dobrze. Zwłaszcza w I połowie beniaminek eWiner 2. Ligi świetnie radził sobie w Kielcach i miał więcej sytuacji podbramkowych niż gospodarze.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU KORONA - RUCH

Po zmianie stron trener Korony wprowadził na boisko znacznie mocniejszą jedenastkę. Na murawie pojawił się m.in. strzelec ostatniej bramki dla Niebieskich w Ekstraklasie Michał Koj, który właśnie przeniósł się do Kielc. To właśnie po przerwie gospodarze strzelili zwycięską bramkę. Po prostopadłym podaniu za linię obrońców Ruchu Adama Frączczaka sam na sam z Tomaszem Nowakiem znalazł się Jakub Łukowski i sprytną podcinką nad bramkarzem posłał piłkę do siatki.

Kto jednak wie jak potoczyłyby się losy tego sparingu gdyby na początku II połowy Ruch wykorzystał swoje szanse. Najpierw świetną sytuację miał Tomasz Foszmańczyk, ale kapitan Niebieskich z kilkunastu metrów strzelił tuż obok słupka. Później jeszcze lepszą okazję miał Patryk Moskiewicz. Testowany przez chorzowian 20-letni pomocnik KS Starogard Gdański po dośrodkowaniu Przemysława Szkatuły uderzył piłkę głową z kilku metrów, lecz nieznacznie chybił celu.

Ruch poniósł pierwszą porażkę w letnim okresie przygotowawczym, natomiast Korona w trzecim sparingu odniosła trzecie zwycięstwo. Niebiescy po meczu wrócili na zgrupowanie do Rybnika, który potrwa do soboty. Na zakończenie obozu w Kamieniu chorzowianie zmierzą się 17 lipca z Ruchem Zdzieszowice.

Korona Kielce - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)
Bramka
1:0 Jakub Łukowski (68)

Korona (I połowa) Forenc - Seweryś, Petrović, Kiełb, Pervan, Szymusik, Sewerzyński, Lisowski, Gąsior, Górski, Bortniczuk.
(II połowa) Zapytowski - Danek, Malarczyk, Koj, Sierpina - Zebić, Oliveira, Podgórski (62. Nojszewski), Szpakowski, Łukowski - Frączczak (82. Rybus).

Ruch Bielecki (46. T. Nowak) - Kasolik (46. Dyr), Nawrocki (70. Siwek), Kulejewski (46. Kowalski) - Kwaśniewski (46. Będzieszak), Mokrzycki (86. Mucha), Wyroba (46. Moskiewicz), Foszmańczyk (82. Wojtek), Żagiel (46. Neugebauer), Wójtowicz (46. Szkatuła; 86. Rudek) - Biskup (46. Szczepan).