1

Ruch Chorzów

2

• Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Pierwsza porażka Korony w tym sezonie, choć trudno powiedzieć, co byłoby gdyby nie fatalny błąd arbitra. Kielczanie po tej kolejce lądują na trzeciej pozycji, Ruch jest czwarty.

• I koniec! Trzy punkty jadą do Chorzowa!

• Jeszcze jedna zmiana w Ruchu, Szyndrowski wchodzi za Visnakovsa

• Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

• A teraz Gabovs! Z lewej strony dośrodkował Sierpina, a Łotysz oddał strzał prosto w bramkarza!

• I teraz gospodarze mieli okazję! Zając dośrodkował z prawej strony, a Trytko w idealnej sytuacji, kompletnie niepilnowany na piątym metrze, przestrzelił głową!

• Korona ma problemy ze stwarzaniem sobie okazji podbramkowych. Wszystko wygląda na to, że trzy punkty pojadą do Chorzowa

• Putnocky! Trytko świetnie uderzył sprzed pola karnego, a bramkarz Ruchu broni jeszcze lepiej!

• Sierpina wchodzi za Cebulę

• Fatalny błąd sędziego. W momencie podania od Grodzickiego Stępiński był na ewidentnym spalonym, czego sędzie nie zauważył. Ruch na prowadzeniu, czy Koronę stać na odpowiedź?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Stępiński, 2:1 dla Ruchu!

• A teraz Pilipczuk wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale wcześniej był na spalonym

• Pilipczuk! Dobry strzał głową Ukraińca po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, łapie piłkę Putnocky!

• Cebula ładnie podał w pole karne do Jovanovicia, ale ten nie poradził sobie z jednym z obrońców Ruchu

• Cebula dośrodkował z rzutu wolnego, a po przebitce piłka spadła pod nogi Malarczyka. Kapitan Korony oddał strzał, ale został zablokowany

• Zrobiło się nieco groźniej pod bramką Treli po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, ale wszystko wyjaśnili obrońcy Korony. Po chwili Gigołajew faulował Cebulę, blisko własnej szesnastki

• Koj zagrał z lewej strony w pole karne Korony, a tam dobrze poradził sobie Malarczyk

• Błąd ustawienia linii obrony Korony i Visnakovs wyszedł sam na sam z bramkarzem z Trelą. Zdecydował się na mocny strzał w długi róg i doprowadził do remisu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Eduards Visnakovs, remis!

• Słaba była jednak ta wrzutka z narożnika boiska i Putnocky spokojnie złapał piłkę

• Ładnie wyglądała wymiana podań piłkarzy Korony na wysokości pola karnego przeciwnika, ale wszystko wślizgiem przerwał Koj. Rzut rożny

• Putnocky wyszedł daleko przed bramkę i minął się z piłką. Uratowało go jednak to, że przymierzający się do strzału Przybyła był wcześniej na spalonym, co nie uszło uwadze sędziego

• Zieńczuk dośrodkował z prawej strony, ale kielczanie dobrze poradzili sobie we własnym polu karnym

• Sobolewski dośrodkował z prawej strony boiska, a w polu karnym nikt nie przeciął piłki i wpadła ona do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Sobolewski, 1:0 dla Korony!

• Sam Cebula dośrodkował z tego stałego fragmentu, ale zrobił to słabo i futbolówka nie przeszła pierwszego obrońcy

• Cebula zaatakował indywidualnie w polu karnym przeciwnika, ale ostatecznie został zablokowany przez Grodzickiego i Korona ma rzut rożny

• Zieńczuk dośrodkował z rzutu rożnego, a piłka przeleciała przez całe pole karne i wyszła na aut

• No i mieliśmy pierwszy strzał na bramkę. Z prawej strony boiska dośrodkował Sobolewski, a głową szczęścia próbował Pilipczuk. Bramkarz Ruchu spokojnie złapał piłkę

• Gospodarze od początku dłużej utrzymują się przy piłce, wymieniają podania, ale mają problem z przedostaniem się bliżej bramki przeciwnika

• Arbiter daje znak, zaczynają goście!

• Piłkarze obu drużyn już powoli wychodzą na boisko, zaczynamy za kilka chwil!

• Obaj trenerzy postawili na sprawdzone składy. Ruch wyszedł w identycznym, jak w wygranym meczu z Piastem, w Koronie w porównaniu z meczem z Lubina brakuje tylko Zbigniewa Małkowskiego, który doznał tam urazu. Dziś zastąpi go Dariusz Trela.

• W poprzednim sezonie jedni i drudzy grali ze sobą trzykrotnie. W Chorzowie górą była Korona, w Kielcach najpierw padł remis, a następnie wygrał Ruch. A jak będzie teraz?

• Obie drużyny wygrały w poprzedniej kolejce, ale Korona w przeciwieństwie do swojego rywala zwyciężyła także w pierwszej kolejce. Teraz kielczanie mają szansę na dogonienie pierwszej w tabeli Legii.

• Ławka Korony: Marzec, Trytko, Zając, Kiercz, Sierpina, Aankour, Grzelak.

• Ławka Ruchu: Skaba, Cichocki, Szyndrowski, Iwański, Lenartowski, Mazek, Stępiński.

• Za chwilkę dodamy składy na to spotkanie, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią.

• Witamy! Zapraszamy na relację live z ostatniego spotkania 3. kolejki Ekstraklasy. Korona Kielce podejmie u siebie chorzowski Ruch, a początek już za około pół godziny!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA KORONA KIELCE - RUCH CHORZÓW

Scenariusza, w którym po dwóch pierwszych kolejkach Korona będzie potrafiła ograć Jagiellonię Białystok i Zagłębie Lubin, niewielu brało pod uwagę. Tymczasem trapieni problemami różnej maści kielczanie potrafili wygrać oba te spotkania i jeśli dziś pokonają również Ruch, to obok Legii będą jedyną drużyną z kompletem oczek po trzech seriach gier. Wszystkich nas ciekawi, jak dzisiaj zaprezentuje się Michał Przybyła. Napastnik Korony, który w dwóch pierwszych spotkaniach strzelił trzy gole, dzisiaj również może odegrać jedną z głównych ról.

- Zwiększyła się też rywalizacja w ataku i to jest dobra wiadomość. Liczymy na Przemysława Trytkę, bo walka o pierwszy skład na treningach jeszcze zwiększy jakość na tej pozycji – mówi przed tym meczem nowy trener kieleckiej drużyny.