• Adam Ratajczyk - 3 (Maciej Domański - 3)
    • Piotr Wlazło - 4
    • Mikołaj Lebedyński - 3
    • Said Hamulic - 5 (Leandro - bez oceny)
  • Koniec meczu! Stal Mielec wywozi z Kielc komplet punktów po pokonaniu Korony (2:0). Bramki w pierwszej połowie na wagę zwycięstwa strzelili Mateusz Matras i Said Hamulic

• Adrian Danek upomniany żółtą kartką.

• I "żółtko" na koncie Fabiana Hiszpańskiego.

• Sasa Balić upomniany żółtą kartką za przewinienie.

• Ta kontra Stali mogła postawić kropkę nad "i"! Krystian Getinger "łamie" akcję ze skrzydłą do środka, ale niecelnie uderza.

• Wojciech Myć dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Gospodarze chcą wykorzystać grę w przewadze i zdobyć kontaktową bramkę. Po rzucie rożnym Adam Frączczak uderza jednak głową nad poprzeczką!

• Leandro zmienia Saida Hamulicia.

• Jacek Kiełb uderza z rzutu wolnego, Bartosz Mrozek zbija piłkę do boku!

• CZERWONA KARTKA DLA MATEUSZA MATRASA!!!

• Ostre wejście Mateusza Matrasa! Sędzia początkowo sięga po żółtą kartkę, ale dostaje komunikat z wozu VAR!

• Maciej Domański uderza minimalnie nad poprzeczką!

• Janusz Nojszewski fauluje Saida Hamulicia na linii 16. metra! Żółta kartka i może być groźnie pod bramką gospodarzy!

• Jacek Kiełb upomniany żółtą kartką za faul.

• Kolejny rzut rożny Korony! Po centrze z narożnika Adam Frączczak główkuje nad poprzeczką!

• Przerwa w grze. Sztab medyczny Stali zajmuje się Maciejem Domańskim, który doznał urazu. Goście przez moment będą grać w "dziesiątkę".

• Na trybunach w Kielcach pojawił się m.in. Michał Probierz, selekcjoner reprezentacji Polski U-21. Kogo obserwuje?Michał Probierz

• I jeszcze jedna wrzutka przynosi siódmy korner. Nie było zagrożenia pod bramką Stali.

• 7 968 widzów na Suzuki Arena w Kielcach.

• Ronaldo Deaocnu dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego gości. Jego zagranie przed bramkę zostało zablokowane.

• Maciej Wolski zmienia Fryderyka Gerbowskiego.

• Od razu na lewej stronie pokazał się Jacek Podgórski. Z lewej strony centruje na dalszy słupek, gdzie najwyżej wyskoczył jednak Marcin Flis. Niebezpieczeństwo oddalone.

• I piąta, ostatnia, roszada w Koronie: Jacek Podgórski wchodzi, Jakub Łukowski schodzi.

• Pierwsza zmiana w ekipie Stali: Maciej Domański zastępuje Adama Ratajczyka.

• Adam Frączczak na spalonym.

• Jacek Kiełb zmienia Adama Deję.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Korony. Podanie Adama Dei do Jakuba Łukowskiego było nieudane.

• Kielczanie zaatakowali lewą stroną. Wywalczyli rzut rożny, po którym nie było zagrożenia.

• Fryderyk Gerbowski marnuje wyborną okazję do strzelenia bramki! Fryderyk GerbowskiFryderyk Gerbowski

• CO TU ZROBIŁ FRYDERYK GERBOWSKI?!?!?!

Z koła środkowego ruszył środkiem Said Hamulic. Podholował kilkanaście metrów, po czym huknął w stronę bramki! Piłka nabrała dziwnej rotacji i Konrad Forenc odbił ją przed siebie. Dopada do niej Fryderyk Gerbowski, który miał przed sobą pustą bramkę... uderzył nad poprzeczką!

• ... a za Oskara Sewerzynskiego na murawie melduje się Janusz Nojszewski.

• Podwójna zmiana w Koronie: Adam Frączczak zastępuje Jewgienija Szykawkę...

• Kibice Stali w Kielcach

• "Żółtko" na koncie Jewgienija Szykawki za faul w środku pola. Gdyby nie to spóźnione wejście w rywala, to sam na sam na Bartosz Mrozka ruszyłby Dawid Błanik który przejął bezpańską piłkę.

• Po "wystawce" Adam Deja uderza płasko obok bramki Stali.

• Dwójkową akcję Dawida Błanika z Adamem Deją przerywa zdecydowanym wejściem Kamil Kruk. Żółta kartka.

• Dwie niepewne interwencje bramkarza Stali, choć szczęśliwe. Najpierw zwlekał z wybiciem i naciskany przez dwóch rywali wybija za linię boczną, a po chwili piąstkuje przed siebie. Na jego szczęście nie było przed nim żadnego piłkarza Korony.1

• Dobre prostopadłe zagranie Ronaldo Deaconu do rozpędzonego Jewgienija Szykawki. Białorusinowi zabrakło centymetrów, by przejąć piłkę przed Bartoszem Mrozkiem.

• Fryderyk Gerbowski dostaje piłkę przed polem karnym od Marcina Flisa! Ten wbiegł w "szesnastkę". po czym uderza minimalnie obok bliższego słupka!

• Seria przewinień w środku pola. Sędzia Wojciech Myć jeszcze nie sięga do kieszonki.

• Czas na drugą połowę! Stal Mielec przystępuje do niej bez zmian!

• Zmiana w Koronie na drugą odsłonę: Dawid Błanik w miejsce Dalibora Takaca.

• Wracamy do Kielc, gdzie dobiega końca przerwa w meczu inaugurującym 13. kolejkę Ekstraklasy między Koroną a Stalą Mielec. Po pierwszych trzech kwadransach goście prowadzą po trafieniach Mateusza Matrasa i Saida Hamulica.

Co nas czeka po zmianie stron?

• [WIDEO] GOLE MATEUSZA MATRASA I SAIDA HAMULICIA

• +3' Koniec pierwszej połowy. Po bramkach Mateusza Matrasa i Saida Hamulicia Stal Mielec prowadzi na wyjeździe z Koroną Kielce (2:0). Dodatkowo trafienie Piotra Wlazły nie zostało uznane z powodu pozycji spalonej.

• +2' Kapitalna bramka do szatni! Tym razem Said Hamulic postanowił na indywidualne zakończenie akcji. Przymierzył z dystansu i wyciągnięty jak struna Konrad Forenc był bezradny!

• +2' GOL DLA STALI! SAID HAMULIC!!!

• Wojciech Myć dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

• Said Hamulic urwał się środkiem i podaje na lewą stronę do Fryderyka Gerbowskiego. Zapewne młodzieżowiec chciał zakończyć akcję jak w meczu z Pogonią Szczecin, ale nie miał tyle miejsca, aż w końcu jego anemiczny strzał broni Konrad Forenc. Po drodze był jeszcze rykoszet.

• Dwie-trzy próby zagrania w pole karne, ale kielczanie wybijają. W końcu na prawej stronie dostaje ją Fabian Hiszpański, którego zbyt głębokie dośrodkowanie nie znalazło adresata.

• Dobre dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie pewnie interweniuje Konrad Forenc. Bramkarz Korony piąstkuje poza pole karne.

• I jeszcze jeden.

• Krystian Getinger podłączył się do akcji ofensywnej. Wrzuca w pole karne, gdzie napastników Stali uprzedziła obrona Korony. Rzut rożny.

• Dalibor Takac próbował przedrzeć się lewą stroną, ale podwojone krycie na to nie pozwoliło. Spokojnie rozgrywają piłkę piłkarze Adama Majewskiego.

• Gdyby Piotr Wlazło nie był na spalonym...

• I jeszcze jeden korner, po nim... kolejny. Nie było zagrożenia pod bramką przyjezdnych.

• Atak Korony przynosi rzut rożny. Mocne zagranie na bliższy słupek i gospodarze wybijają za linię końcową.

• Mocne zagranie w pole karne Korony. Konrad Forenc łapie piłkę.

• 32. minuta. Tuż przed linią bramkową Kamil Kruk iKrystian Getinger blokują strzał Kyryło Petrova Kamil Kruk

• Ronaldo Deaconu huknął z woleja zza linii 16. metra! Piłka o centymetry poleciała tuż nad spojeniem!

• Przeważają coraz bardziej piłkarze Korony i są blisko wyrównania! Po krótko rozegranym rzutu rożnego i dośrodkowaniu Bartosz Mrozek odbija piłkę po główce Sasy Balicia, a dobitkę Kyryło Petrova z linii bramkowej wybija Kamil Kruk

• Obrona Stali dwoi się i troi, by blokować strzały gospodarzy. Tym razem udało się z próbą Ronaldo Deaconu.

• NIE MA GOLA DLA KORONY!!!!

Piłkę na prawej stronie dostał Jakub Łukowski, który pognał skrzydłem w stronę bramki Korony. Jego płaski strzał w stronę dalszego rogu odbija Bartosz Mrozek, a dobitkę nadbiegającego Dalibora Takaca blokuje w ostatniej chwili Kamil Kruk!

• Przeciągnięte dośrodkowanie Adama Ratajczyka z prawej strony. Piłkę na lewej stronie próbował opanować Krystian Getinger, ale ta wyszła za linię boczną.

• 43% Posiadanie piłki 57%

• Sasa Balić blokuje dośrodkowanie z prawej strony. Gdyby nie ta interwencja, to kapitalną okazję do podwyższenia prowadzenia mieliby stojący przed bramką Said Hamulic i Mikołaj Lenedyński.

• Z błyskawiczną kontrą ruszyli piłkarze Adama Majewskiego. Mocnym strzałem nad bramką z dystansu zakończył ją Mikołaj Lebedyński.

• Mielczanie wybijają piłkę przed pole karne, gdzie zbiera ją Dalibor Takac, Podaje do Oskara Sewerzyńskiego, który został zablokowany.

• Atak Korony lewą stroną przynosi rzut wolny.

• W odpowiedzi Adam Deja uderza płasko z dystansu. Bartosz Mrozek spokojnie łapie piłkę do "koszyczka".

• Mocne dośrodkowanie Krystiana Getingera w pole karne do niepilnowanego Saida Hamulicia. Jego strzał paruje Konrad Forenc!

• Uspokoiło się spotkanie na Suzuki Arena.

• Atak Korony przerwany tuż przed "szesnastką" gości, którzy ruszyli z kontrą. Podanie Fryderyka Gerbowskiego do Saida Hamulicia w pole karne było niedokładne. Akcja Stali spaliła na panewce w jej końcowej fazie!

• Po zgraniu głową na dalszy słupek Piotr Wlazło był na spalonym. Gol słusznie nie został uznany Gol Piotra Wlazło ze spalonego

• Fabian Hiszpański centruje w pole, skąd było zgranie głową na dalszy słupek. Stamtąd Piotr Wlazło skierował piłkę do siatki, ale był na minimalnym spalonym! Pierwotnie gol był uznany, ale po analizie VAR został anulowany!

• Żółta kartka, czy może powinna być czerwona dla bramkarza Korony?Faul Konrada Forenca za polem karnym

• Mocne zagranie do Konrada Forenca, który miał problem z opanowaniem piłki. Tuż za polem karnym faulował Mikołaja Lebedyńskiego. Żółta bramka na koncie bramkarza Korony.

• Idealny początek spotkania w wykonaniu gości!!!

Krystian Getinger posyła piłkę z rzutu wolnego na dalszy słupek, gdzie wyżej od Sasy Balicia wyskoczył Mikołaj Lebedyński. Ten głową zgrywa w ok. środka pola bramkowego, skąd skutecznie główkował Mateusz Matras!

• GOL DLA STALI! STRZELCEM MATEUSZ MATRAS!!!

• Atak Stali lewą stroną przerwany faulem Adriana Danka.

• Mikołaj Lebedyński w roli lewoskrzydłowego zagrywa płasko na bliższy słupek, gdzie był jednak Miłosz Trojak. Po nieporozumieniu okazję do strzału miał Said Hamulić, ale w ostatniej chwili został uprzedzony.

• Dalekie i górne zagranie Marcina Flisa na prawą stronę. Tam pewnie interweniuje Sasa Balić.

• Na gwizdek Wojciecha Mycia spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

• Kapitanami są Konrad Forenc i Krystian Getinger.

• Obie drużyny wychodzą na murawę przy dźwiękach "Dni, których nie znamy" w wykonaniu Marka Grechuty! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Najlepsi strzelcy obu Korony Kielce i Stali Mielec:

• Korona: Jakub Łukowski (5 goli), Bartosz Śpiączka (4), Dawid Błanik (2)
    • Stal: Said Hamulić (6), Maciej Domański (4), Piotr Wlazło (2)
  • Nie zagrają w meczu Korona Kielce - Stal Mielec

• Korona: Luka Zarandia, Mario Zebić (urazy)
    • Stal: Arkadiusz Kasperkiewicz (pauza za czerwoną kartkę), Bartłomiej Ciepiela, Mateusz Mak, Dominykas Barauskas (kontuzje).

.

• Skład Stali Mielec

• W Mielcu panują doskonałe nastroje. W październiku Stal jeszcze nie straciła punktów. W Legnicy wygrała z Miedzią 2:0, a u siebie 4:2 pokonała aspirującą do mistrzostwa Pogoń Szczecin.

• Skład Korony Kielce

• Zawodnicy Korony przed własną publicznością wygrali tylko raz. W meczu 3. kolejki okazali się lepsi od Śląska Wrocław. Zaś ostatni komplet punktów zdobyli 27 sierpnia, kiedy to w Radomiu wygrali 2:0. Od tego czasu kielczanie wpadli w wyraźny dołek. Fatalnie spisywali się zwłaszcza na własnym terenie. W poprzednich trzech domowych spotkaniach ponieśli trzy porażki.

• ... a relację NA ŻYWO przeprowadzi Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Trzynastą kolejkę Ekstraklasy zaczynamy w Kielcach, gdzie za 25 minut Korona zmierzy się ze Stalą Mielec.

Spotkanie na Suzuki Arena poprowadzi Wojciech Myć...

Korona Kielce - Stal Mielec LIVE! Przełamać domową niemoc

Korona Kielce - Stal Mielec LIVE! Przełamać domową niemoc ©Marcin Krogulec

PKO Ekstraklasa. Korona Kielce - Stal Mielec ONLINE. Będąca tuż nad kreską Korona w ramach 13. kolejki zmierzy się szóstymi w tabeli mielczanami. Przyjezdni mają na koncie dwie kolejne wygrane. Z kolei podopieczni Leszka Ojrzyńskiego na domowe zwycięstwo czekają od... 1 sierpnia. Początek spotkania w piątek 14 października o godzinie 18. Relacja LIVE w GOL24.pl.

PKO Ekstraklasa. Korona Kielce - Stal Mielec ONLINE

- Gramy u siebie, a tutaj nie zachwycamy. Jedno zwycięstwo to za mało, będziemy chcieli to poprawić. Stal ostatnio punktowała, zagra na większym luzie. My musimy być skuteczni, zdeterminowani i walczyć o pełną pulę. To musi być widoczne od pierwszej do ostatnie minuty - przyznał trener Leszek Ojrzyński.

Szkoleniowiec kielczan na liczy na wsparcie Bartosza Śpiączki. Piłkarz w poniedziałek wyszedł ze szpitala po zabiegu laryngologicznym i trenował już z drużyną. Do składu powinien wrócić też chorujący ostatnio Jacek Kiełb.

W Mielcu panują doskonałe nastroje. W październiku Stal jeszcze nie straciła punktów. W Legnicy wygrała z Miedzią 2:0, a u siebie 4:2 pokonała aspirującą do mistrzostwa Pogoń Szczecin. - Często z drużynami teoretycznie lepszymi, o większym potencjale sportowym i finansowym, gra się łatwiej. Te zespoły grają bardziej przewidywalnie. Bazują na umiejętnościach indywidualnych i jakości poszczególnych piłkarzy. Natomiast Korona to drużyna nieobliczalna, w pewnych fragmentach meczu gra bardzo różnie. Jesteśmy na to przygotowani, wiemy, że będzie to ciężki mecz. Na to się nastawiamy - zaznaczył trener Adam Majewski.

Nie zagrają w meczu Korona Kielce - Stal Mielec
Korona: Luka Zarandia, Mario Zebić (urazy).

Korona Kielce - Stal Mielec TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Mecz Korona - Stal w piątek 14 października o godz. 18:00. Transmisję na żywo z meczu przeprowadzi Canal+ Sport. Komentują Gabriel Rogaczewski oraz Michał Trela. Stream online na stronie i w aplikacji Canal+.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL. Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

18:00 Korona Kielce - Stal Mielec transmisja