Korona Kielce w meczu Fortuna 1 ligi zremisowała z ŁKS Łódź 0:0. Spotkanie kończyła w dziesiątkę po czerwonej kartce Mario Zebicia

Dorota Kułaga
Mario Zebić zagrał nieodpowiedzialnie i niepotrzebnie osłabił zespół Korony Kielce w meczu z ŁKS Łódź. Grzegorz Gałasiński/Dziennik Łódzki
Korona Kielce w drugim w tym roku meczu w Fortuna 1 lidze zanotowała remis, tym razem 0:0 na wyjeździe z ŁKS Łódź. Korona od 59 minuty grała w dziesiątkę po czerwonej kartce Mario Zebicia. ŁKS w tym spotkaniu nie oddał ani jednego celnego strzału.

ŁKS Łódź - Korona Kielce 0:0
Korona: Forenc - Szymusik, Malarczyk Ż, Zebić Ż Ż CZ [59], R. Corral - Podgórski (62. Górski), Takać, Szpakowski Ż (75. Sewerzyński), Danek Ż - Frączczak (62. Błanik), Szykawka (75. Amroziński).
ŁKS: Kozioł - Bąkowicz Ż, Dąbrowski, Nacho Ż, Marciniak - Pirulo, Dominguez (65. Ricardinho), Kuźma (85. Jurić), Trąbka (65. Kowalczyk), Janczukowicz (76. Moreno) - S. Corral (85. Wolski).
Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

90+6 Koniec meczu. Korona remisuje na wyjeździe z ŁKS 0:0. ŁKS oddał 18 strzałów, ale ani jednego celnego. Korona oddała 8 strzałów, z których dwa były celne.

Korona atakuje ŁKS, mimo że gra w dziesiątkę

90+3 Zvonimir Petrović za Takacia.

80 Bąkowicz w ostatniej chwili zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję Jakuba Górskiego.

79 Po dośrodkowaniu Pirulo z prawego skrzydła Samu Corral strzelił głową, ale trafił piłką w słupek.

75 - Dwie zmiany w Koronie, Sewerzyński i Amroziński za Szykawkę i Szpakowskiego.

67 Po centrze Dąbrowskiego główkował Ricardinho, ale nie trafił w bramkę Korony.

59 - Nieodpowiedzialne zachowanie Mario Zebicia. Bezmyślny faul w sytuacji gdy miał już żółta kartkę. Dostaje drugi żółty kartonik, w konsekwencji czerwony i opuszcza boisko. Korona w tym arcyważnym meczu musi grać w 10.

51 Żółta kartka dla Adriana Danka za faul.

46 - Zaczynamy drugą połowę.

45+1. Koniec pierwszej połowy. Do przerwy 0:0, ale lepsze bramkowe okazje stworzyła Korona.

45+1 Piłka po raz drugi w siatce ŁKS. Sędzia uznał jednak, że Kozioł był faulowany w polu bramkowym i gola nie uznał, mimo protestów piłkarzy Korony.

41 - Ładny strzał Adriana Danka, ale Marek Kozioł końcami palców wybija piłkę na rzut rożny.

34 Dobra okazja dla ŁKS, ale Pirulo strzelił obok bramki.

33 Żółta kartka dla Mario Zebicia po faulu na Bąkowiczu.

32 Żółta kartka dla Marcina Szpakowskiego za faul.

26 Gol dla Korony po strzale Piotra Malarczyka z kilku metrów, ale bramka nie została uznana, bo był spalony.

9 Marek Kozioł odbił piłkę w sytuacji sam na sam, ale i tak Jewgienij Szykawka był na spalonym.

5 - Dobry strzał Kuźmy z 20 metrów, tuż obok słupka bramki Konrada Forenca.

W spotkaniu tym nie gra Jakub Łukowski, który musi pauzować w dwóch meczach z powodu czerwonej kartki otrzymanej w meczu ze Stomilem Olsztyn. W Koronie dwie zmiany w porównaniu do pierwszego spotkania ze Stomilem - nie ma wspomnianego Łukowskiego i Oskara Sewerzyńskiego, w ich miejsce Grzegorz Szymusik i młodzieżowiec Marcin Szpakowski.

Rezerwowi w ŁKS: Arndt, Javi, Wolski, Rozwandowicz, Kowalczyk, Ricardinho, Wszołek, Lorenc, Jurić.
Rezerwowi w Koronie: Zapytowski, Seweryś, Petrović, Strzeboński, Błanik, Sewerzyński, Majewski, Amroziński, Górski.

1 minuta - zaczynamy! Korona walczy o pierwsze zwycięstwo w tym roku w Fortuna 1 lidze.

Przed meczem minuta ciszy dla upamiętnienia ofiar wojny w Ukrainie.