Korona Kielce w meczu PKO Ekstraklasy pokonała ŁKS Łódź 2:0. Młodzi bohaterami, szpaler dla Cebuli, białe chusteczki dla prezesa [ZDJĘCIA]

dor
Korona Kielce pokonała ŁKS 1:0. Daniel Szelągowski znowu zagrał świetny mecz - zaliczył asystę przy golu Iwo Kaczmarskiego, a później zdobył drugą bramkę. Fot. Paweł Jańczyk
W ostatnim w tym sezonie meczu w PKO Ekstraklasie Korona Kielce wygrała z ŁKS Łódź 2:0. Bramki zdobyli 16-letni Iwo Kaczmarski i rok starszy Daniel Szelągowski. Było wzruszające pożegnanie Marcina Cebuli i...białe chusteczki dla prezesa Krzysztofa Zająca.

Korona Kielce - ŁKS Łódź 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Iwo Kaczmarski 72, 2:0 Daniel Szelągowski 89.
Korona: Osobiński - Spychała, Kovacević, Seweryś, Gardawski - Kiełb, Żubrowski, Gnjatić (46. Kaczmarski), Radin (64. Sowiński), Cebula (77. D. Lisowski) - Szelągowski.
ŁKS: Arndt - Grzesik (62. Wolski), Dąbrowski, Sobociński (71. Carlos Moros Gracia), Klimczak - Pirulo, Rozwandowicz, Trąbka, Srnić, Ratajczyk - Wróbel (59. Sekulski).
Żółte kartki: Żubrowski, Spychała, Gardawski - Wolski.
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
Widzów: 1519.

O losach spotkania przesądzili młodzi wychowankowie, którzy z Koroną zdobyli mistrzostwo Polski Centralnej Ligi Juniorów. W 72 minucie po akcji Daniela Szelągowskiego strzałem z kilku metrów gola strzelił 16-letni Iwo Kaczmarski. W 89 minucie wynik spotkania ustalił Daniel Szelągowski, który przeprowadził kapitalną akcję. Jak profesor minął dwóch zawodników ŁKS, wyszedł sam na sam i technicznym strzałem pokonał bramkarza ŁKS. Nasuwa się pytanie - dlaczego tak późno? Dlaczego ani Gino Lettieri ani Mirosław Smyła nie dawali szansy mistrzom Polski?

Wzruszający był moment w 77 minucie, gdy schodził Marcin Cebula. Koledzy utworzyli szpaler, przez który przeszedł wychowanek Pogoni Staszów. -Fajnie, że udało się to zorganizować. Spędziłem tu 12 lat, szkoda, że w takich okolicznościach odchodzę z Kielc, gdy zespół został zdegradowany. Mam nadzieję, że klub się podniesie - mówił po meczu dla stacji Canal+ Marcin Cebula. I dodał, że w przyszłym sezonie prawdopodobnie zagra w Polsce, chociaż są też oferty z zagranicy.

Po końcowym gwizdku arbitra przez szpaler utworzony przez sztab szkoleniowy i kolegów z drużyny przeszli też inni zawodnicy, którzy odchodzą z Korony - Jakub Żubrowski, Adnan Kovacević i Michał Gardawski.